Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
steaua
Foto Suporterii, revoltați! Cum a numit-o FRF pe CSA Steaua pe site-ul oficial
manea_dragusin
Florin Manea a spus lucrurilor pe nume, după ce Edi Iordănescu l-a schimbat pe Radu Drăgușin la pauză

• 94 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Steaua a pierdut o partidă pe care a dominat-o copios. Trupa lui Gâlcă a avut 18 ocazii față de doar 4 ale danezilor
  • 93 | OcaziiAalborg
    RATARE MONUMENTALĂ KEȘERU! Golgheterul Stelei a trimis cu capul, din 6 metri, pe lângă poartă, deși era complet nemarcat
  • 91 | OcaziiAalborg
    Keșeru a reluat din interiorul careului, cu capul, din plonjon, dar Larsen a respins printr-un reflex senzațional
  • 78 | OcaziiAalborg
    Risgaard a tras din careu, plasat pe colțul lung, Arlauskis intervine extraordinar și menține speranțele Stelei!
  • 77 | Schimbări
    Schimbare Steaua: Tănase este înlocuit cu Nicușor Stanciu
  • 76 | Schimbări
    Modificare Aalborg: Bruhn Christensen îi lasă locul lui Wichmann
  • 75 | OcaziiAalborg
    Tănase a tras puternic din afara careului, la o palmă de bară!
  • 74 | Schimbări
    Imediat după gol, Enevoldsen este schimbat cu Jacobsen
  • 73 | Goluri
    GOL AALBORG! Enevoldsen a deschis scorul, printr-un șut din centrul careului, după o preluare de efect. Papp a alunecat, iar apoi vârful danezilor a trimis pe lângă Arlauskis
  • 52 | OcaziiAalborg
    O nouă ocazie pentru Tănase! Decarul Stelei trage din afara careului, însă mingea nu prinde spațiul porții
  • 50 | OcaziiAalborg
    Tănase a reluat din interiorul careului, față în față cu portarul advers, însă l-a luat pe Larsen la țintă
    A început a doua repriză
    PAUZĂ! În pofida mulțimii de ocazii, Steaua nu a marcat, iar cele două echipe intră la cabine cu tabela neschimbată
  • 42 | OcaziiAalborg
    Keșeru este de fiecare dată la finalizare, trage și acum spre vinclu, dar balonul izbește plasa laterală
  • 41 | OcaziiAalborg
    Același Keșeru pune capăt unei ocazii prelungite, printr-un șut puternic, care este deviat în corner
  • 39 | OcaziiAalborg
    Keșeru a tras spre vinclu, la colțul scurt, dar talonat de Thelander, ratează de puțin ținta
  • 32 | OcaziiAalborg
    Bourceanu nu a reușit să respingă o minge în propriul careu, mingea a ajuns la Christensen, care a tras din prima, dar Arlauskis a reținut.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Bourceanu este avertizat pentru o intrare dură asupra lui Risgaard
  • 25 | OcaziiAalborg
    Keșeru a tras din nou, din afara careului de această dată, însă portarul lui Aalborg a fost la post
  • 21 | OcaziiAalborg
    Keșeru a șutat din colțul careului, pe lung, dar Larsen a fost la post și a reușit să respingă în față. Mingea a lovit un coechipier, astfel că Steaua a beneficiat de primul ei corner în acest meci!
  • 17 | OcaziiAalborg
    Bourceanu a tras cu efect, de la 25 de metri, foarte puțin peste poarta lui Aalborg
  • 10 | OcaziiAalborg
    Tănase a șutat de la limita careului, dar mingea l-a lovit pe Papp și a ieșit în afara terenului
Costel GâlcăSteaua

VIDEO Aalborg - Steaua 1-0. Roș-albaștrii au dominat copios, dar Enevoldsen a marcat pentru danezi!

Steaua a terminat meciurile din deplasare în grupa Europa League fără nicio victorie. Obligaţi să câştige în Danemarca pentru a-şi asigura un loc în primăvara UEL, steliştii au ratat primii cu Aalborg.

Tănase a şutat coechipierul Papp, iar Bourceanu a trimis puţin peste poartă. Replica danezilor a venit prin Christensen, dar Arlauskis a fost atent.

Keşeru a fost aproape de al patrulea gol împotriva lui Aalborg, după hattrick-ul din tur, însă mingea s-a dus peste. Danezii au scăpat din nou de gol înainte de pauză, când Adi Popa şi Keşeru au ratat la aceeaşi fază.

În repriza secundă, Tănase a fost blocat din nou de portarul danez. Decarul Stelei a mai ratat o dată, două minute mai târziu, iar ocaziile s-au răzbunat pe echipa lui Costel Gâlcă.

În minutul 72, Papp a căzut în careu, iar Enevoldsen a avut timp să-şi preia mingea şi să-l învingă pe Arlauskis.

Keşeru a fost faultat în careu, iar danezii au comis şi henţ la aceeaşi fază, însă arbitrul nu a vazut niciuna dintre greşeli.

În minutul 93, golgheterul campioanei a ratat ocazia meciului - a trimis pe lângă poartă dintr-o poziţie excelentă, iar Steaua rămâne fără victorie în deplasările din Danemarca.

Pentru calificarea în primăvara europeană, roş-albaştrii depind de jocul rezultatelor în ultima etapă - trebuie să o învingă pe Dinamo Kiev, iar Aalborg să nu se impună în deplasare, pe terenul codașei Rio Ave.

Etapa a 6-a (11 decembrie): Steaua - Dinamo Kiev, Rio Ave - Aalborg

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano