Șut Buleică pe lângă poartă din zona centrală aflată în fața careului
    Nicoară este găsit excelent în partea stângă, dar acesta trimite în Degra în loc să-i paseze lui Eric!
  • 78 | Ocazii
    Eric are golul în picior, dar Degra scoate șutul de pe colțul lung!
  • 76 | Faze meci
    Buleică cere penalty după o cădere în cadere în careu, dar reluările nu susțin acest lucru
  • 73 | Schimbări
    La Pacos intră Bebe și iese Manuel Jose
  • 71 | Schimbări
    Ciucur îi lasă locul lui Paulinho
  • 70 | Ocazii
    Eric trimite direct spre poarta lui Degra din lovitură liberă, însă portarul oaspeților este atent și reține
  • 66 | OcaziiPandurii
    Hurtado reia spre buturile lui Stanca din afara cerului, mingea trece puțin pe lângă poartă!
  • 63 | Faze meciPandurii

Manuel Jose are o execuție hilară la execuția cornerului, alunecând în momentul lovirii balonului

• 62 | Ocazii
    Ocazie imensă pentru Pacos! Carlao se demarcă bine după un corner și reia printr-o lovitură de cap, dar Stanca scoate incredibil în corner!
  • 45+3 | Final repriza 1Pandurii
    Pauză la Cluj, Pandurii - Pacos 0-0, după o primă repriză în care gorjenii au ratat enorm
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Andre Leao
  • 44 | Ocazii
    Erico trimite puternic pe lângă poartă din afara cerului
  • 39 | Ocazii
    Nicoară trimite pe poartă, dar Degra respinge lateral. Încă o ocazie mare pentru Pandurii! Arbitrul a semnalizat însă ofsaid
  • 36 | Ocazii
    Dos Santos reia cu capul, însă Degra reușește să scoată în corner
  • 32 | Ocazii
    Ricardo reia printr-o lovitură de cap după un corner, dar Stanca reține cu siguranță
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Tony este avertizat pentru proteste
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Galben Anunciacao
  • 27 | Ocazii
    Nicoară și mai ales Breeveld irosesc o dublă ocazie la poarta lui Pacos!
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Ricardo
  • 25 | Ocazii
    Nicoară ratează incredibil de la 11 metri, șutând pe lângă poartă!
  • 23 | Ocazii
    Tot Nicoară termină o fază de unul singur, șutând pe lângă poarta lusitanilor
  • 16 | Ocazii
    Cea mai mare ocazie a gazdelor! Erico intră din dreapta și trage puternic, dar balonul îl lovește pe portarul lui Pacos și apoi ricoșează afară!
  • 14 | Ocazii
    Tiago Valente trimite pe lângă poartă după o lovitură liberă a portughezilor
  • 12 | Ocazii
    Același Nicoară trimite puternic din fața careului, dar balonul nu prinde poarta!
  • 9 | Ocazii
    Nicoară are prima ocazie a meciului, șutul său din partea stângă scurgându-se cu puțin pe lângă colțul lung
Philip Thomas
Gareth Wyn Jones (toți din Țara Galilor)
Henrique CalistoPacos de Ferreira

VIDEO Pandurii - Pacos 0-0. Festival de ratări pentru gorjeni, care au terminat grupa fără victorie

Punct final pentru Pandurii la prima experiență a gorjenilor în cupele europene! Din păcate, oltenii antrenați de Cristi Pustai n-au reușit să încheie campania din Europa League cu o victorie, deoarece s-au împiedicat de Pacos Ferreira.

Dacă un străin vede scorul afișat pe un site și constată că au jucat practic două formații aproape necunoscute, acesta ar presupune probabil că meciul a fost unul slab. Paradoxal, însă, pe teren lucrurile nu au stat deloc așa, deoarece s-au înregistrat cel puțin zece ocazii mari de gol, plus alte faze de careu. Ghinionul celor de la Pandurii s-a numit în primul rând Nicoară, cel care a început în forță prin a fi cel mai periculos fotbalist al gazdelor, pentrru ca apoi să joace din ce în ce mai egoist și să sfârșească prin a fi înlocuit.

Mai concret, gazdele de circumstanță de la Cluj au dominat autoritar prima repriză, când ar fi putut marca de minimum trei ori, pentru ca portughezii să echilibreze după pauză, având și aceștia două situații de gol. Până la urmă, ocaziile nu s-au răzbunat, iar meciul s-a terminat indecis. Pandurii termină fără victorie, la fel ca și Steaua în grupele Champions League, iar acum ambele echipe se pot concentra pe campionat.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român