• Spania, etapa 9: Barcelona-Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 21:45) şi Italia, etapa 9: Napoli-Inter (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 21.45)
  • Tenis: Turneul Campioanelor (22-29 octombrie, Digi Sport 2)

Senegalul a învins Congo cu 2-0 (1-0), miercuri, la Brazaville, într-un meci de pregătire în vederea Cupei Africii pe Naţiuni la fotbal 2017.

Golurile au fost marcate de K. Balde, în minutul 17, şi de P.A. Ndiaye, în minutul 47.

Considerată una dintre favoritele la Cupa Africii, Senegal a făcut un antrenament reuşit, cu mijlocaşul ofensiv al lui Liverpool, Sadio Mane, în rol principal. Acesta a pasat fantastic la primul gol al naţionalei ţării sale şi a fost la un pas să îşi treacă în dreptul său şi a doua pasă decisivă: în repriza secundă, el l-a găsit excelent pe atacantul lui Stoke, Diouf, dar acesta a ratat incredibil, cu poarta goală.

Senegal este într-o grupă dificilă la Cupa Africii, urmând a le întâlni pe Algeria, Tunisia şi Zimbabwe.