• Fotbal, Liga 2, etapa a 18-a: Mioveni - Hermannstadt (azi, 18:00, Digi Sport 1)
  • Fotbal, Liga 1, etapa a 18-a: Voluntari - Viitorul (azi, 20:45, Digi Sport 1)

Sergio Aguero are în continuare probleme medicale, după accidentul de mașină suferit în Olanda. Atacantul lui Manchester City a fost transportat de urgență la spital, după ce a leșinat în vestiar, în pauza meciului amical dintre Argentina și Nigeria (2-4).

După ce a marcat golul de 2-0, Aguero a fost înlocuit la pauză, după problema pe care a avut-o, cu Dario Benedetto.

Kun Aguero a leșinat în vestiar și a fost transportat la cel mai apropiat spital pentru investigații generale”, au anunțat argentinienii de la Varsky Sports, pe Twitter.

După ce a ajuns la spital, medicii din Krasnodar, orașul rusesc în care a avut loc meciul câștigat de africani, au constatat că atacantul este în afara oricărui pericol.