• România, Liga 1, etapa a 22-a: Astra - Botoşani (vineri, 20:00, Digi Sport 1)
  • Box Ekaterinburg: Cristian Ciocan - Alexander Povetkin (vineri, ora 18:00, Digi Sport 2)

Succes important pentru Laurențiu Reghecampf în Emiratele Arabe Unite! Echipa sa, Al Wahda, a trecut cu 3-0 de Al Sharjah, formație pregătită de Jose Peseiro, fostul tehnician al Rapidului.

Vedeta lui Reghe și cel mai important om al echipei, Balazs Dzsudzsak a deschis scorul încă din minutul 4. S-a făcut repede 2-0, în minutul 18, după ce maghiarul a oferit assist-ul la golul marcat de Chang-Woo.

Oamenii antrenați de Reghe nu au mai forțat și au mai punctat o singură dată, pe final, prin argentinianul Tagliabue, în minutul 84.

Al Wahda e pe locul 2 în clasament, la egalitrate cu Al Ain (19 puncte). Prima poziție este ocupată de Al Wasl (21 puncte).

VIDEO Al Wahda - Al Sharjah 3-0