• România, Liga 1, etapa a 22-a: Astra - Botoşani (vineri, 20:00, Digi Sport 1)
  • Box Ekaterinburg: Cristian Ciocan - Alexander Povetkin (vineri, ora 18:00, Digi Sport 2)

Deportivo La Coruna, cu Costel Pantilimon integralist şi Florin Andone 89 de minute pe teren, s-a impus pe teren propriu, cu 1-0, în faţa lui Alaves.

Atacantul român a fost responsabil cu pasa de gol la singura reuşită a meciului, care i-a aparţinut lui Luisinho, în prelungirile primei reprize.

Andone a scos perfect o minge la limita careului de 16 metri, iar Luisinho a şutat fără speranţe pentru Pacheco. Aceasta a fost prima victorie a lui Depor din acest sezon, în care a adunat 4 puncte.

Echipele de start

Deportivo La Coruna (4-3-3): Pantilimon - Juanfran, Schar, Arribas, Luisinho - Valverde Dipetta, Borges, Guilherme - Cartabia, Perez, Andone

Alaves (4-2-3-1): Pacheco - Vigaray, Ely, Maripan, Duarte - Torres, Garcia - Ibai, Medran, Burgui - Munir