• Spania, etapa 9: Barcelona-Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 21:45) şi Italia, etapa 9: Napoli-Inter (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 21.45)
  • Tenis: Turneul Campioanelor: Simona Halep - Caroline Garcia va fi ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2, luni, de la 14:30

Deportivo La Coruna, cu Costel Pantilimon integralist şi Florin Andone 89 de minute pe teren, s-a impus pe teren propriu, cu 1-0, în faţa lui Alaves.

Atacantul român a fost responsabil cu pasa de gol la singura reuşită a meciului, care i-a aparţinut lui Luisinho, în prelungirile primei reprize.

Andone a scos perfect o minge la limita careului de 16 metri, iar Luisinho a şutat fără speranţe pentru Pacheco. Aceasta a fost prima victorie a lui Depor din acest sezon, în care a adunat 4 puncte.

Echipele de start

Deportivo La Coruna (4-3-3): Pantilimon - Juanfran, Schar, Arribas, Luisinho - Valverde Dipetta, Borges, Guilherme - Cartabia, Perez, Andone

Alaves (4-2-3-1): Pacheco - Vigaray, Ely, Maripan, Duarte - Torres, Garcia - Ibai, Medran, Burgui - Munir