VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

Deportivo Alaves Deportivo Alaves
Real Madrid Real Madrid
Cartonaşe Galbene
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Real Madrid câştigă pe terenul lui Alaves, scor 2-1, datorită "dublei" lui Ceballos, aflat la debutul ca titular.
  • 90+3 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Asensio a scăpat spre poarta lui pacheco, dar şutul său cu piciorul stâng a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 90 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeţi. Borja Mayoral a intrat în locul lui Isco.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Nacho a primit la rândul său cartonaş galben.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Torres.
  • 84 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! O nouă şansă pentru Cristiano Ronaldo. Portughezul a trimis la colţul lung, dar Pacheco a intervenit încă o dată providenţial.
  • 83 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Lucas Vazquez a tras frumos de la aproximativ 20 de metri, dar Pacheco a avut o intervenţie foarte bună şi a respins în corner.
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Ibai i-a lăsat locul lui Sobrino.
  • 76 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Alaves! Ghinion uriaş pentru gazde. Pedraza a profitat de o eroare a lui Varane, a scăpat singur cu Navas, dar a trimis în bară.
  • 74 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Şansă irosită incredibil de Sergio Ramos, care a tras peste poartă din apropiere, după ce portarul gazdelor a respins slab o centrare a lui Isco.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la Real. Marcos Llorente a intrat în locul lui Ceballos.
  • 70 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Alaves! Şansă uriaşă a gazdelor, prin jucătorul care tocmai a intrat pe teren, Pedraza. Acesta a tras de la marginea careului, în bara porţii lui Navas.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Manu Garcia a primit cartonaş galben, după un duel cu Lucas Vazquez.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Pedraza a intrat în locul lui Burgui.
  • 63 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Cristiano Ronaldo este urmărit de ghinion. Portughezul a tras cu piciorul stâng la colţul lung, dar mingea a lovit bara.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Medran a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Ceballos.
  • 54 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Isco a rămas singur cu portarul advers şi avea şi varianta unei pase, dar a preferat să tragă, fiind blocat de Pacheco.
  • 53 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Cristiano Ronaldo a tras periculos cu piciorul stâng, de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Alexis a intrat în locul lui Vigaray.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Real Madrid conduce cu 2-1, ambele goluri ale campioanei Spaniei fiind marcate de Ceballos.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Rodrigo Ely.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Real Madrid! La primul meci ca titular în echipa lui Zidane, Ceballos a reuşit "dubla". Mijlocaşul a înscris din nou cu un şut de la marginea careului, după o respingere a apărării adverse.
  • 40 | Goluri
    GOOOOOL Alaves, 1-1! Gazdele au egalat cu 5 minute înainte de pauză, prin Manu Garcia, care a înscris cu o lovitură de cap extraordinară, care a făcut inutil plonjonul lui Navas.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Carvajal.
  • 31 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Un nou corner, o nouă şansă pentru oaspeţi. Pacheco a scos spectaculos de sub bară mingea trimisă cu capul de Nacho.
  • 30 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Cristiano Ronaldo a fost la rândul său aproape de gol, în urma unui corner. Portughezul a trimis, însă, peste poartă, cu o execuţie spectaculoasă.
  • 27 | OcaziiDeportivo Alaves
    Ocazie Real Madrid! Oaspeţii au ratat o şansă mare de a-şi dubla avantajul. Lucas Vazquez nu a reuşit, însă, să trimită pe spaţiul porţii din apropiere, după o centrare ideală a lui Asensio.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Vigaray, după un fault asupra lui Nacho.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Real Madrid! Echipa lui Zinedine Zidane deschide scorul prin Dani Ceballos, aflat la prima reuşită în tricoul "blanco". Fostul mijlocaş al lui Betis a primit o pasă de la Asensio şi a marcat cu un şut de la marginea careului.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Zinedine ZidaneReal Madrid

Alaves - Real Madrid 1-2. La debutul ca titular, Ceballos a adus victoria "galacticilor". Gazdele au avut două bare

Fără Marcelo, Toni Kroos, Luka Modric şi Karim Benzema, Real Madrid s-a impus greu pe terenul celor de la Alaves. Campioana Spaniei a câştigat cu 2-1, datorită unei "duble" reuşite de Dani Ceballos, aflat la primul meci ca titular în tricoul "blanco".

Fostul coleg al lui Alin Toşca de la Betis Sevilla a deschis scorul după doar 10 minute pe terenul codaşei Alaves, însă gazdele, fără punct câştigat şi gol marcat în primele cinci etape, au restabilit egalitatea înainte de pauză.

În minutul 40, Manu Garcia a înscris cu o lovitură de cap puternică, după centrarea lui Munir. Egalitatea a rezistat, însă, doar trei minute. Ceballos şi-a readus echipa în avantaj, cu un şut de la marginea careului.

În partea a doua a meciului, Cristiano Ronaldo a fost aproape de gol, însă portughezul a trimis în bară.

Cu douăzeci de minute înainte de final, Alaves putea egala din nou, dar Pedraza, abia intrat pe teren, a trimis în transversală. Acelaşi jucător a avut din nou ghinion câteva minute mai târziu - a şutat în bară, după o eroare a lui Varane.

Pe final, Real Madrid a ratat câteva şanse de a se desprinde, dar în cele din urmă s-a terminat 2-1, a treia victorie a sezonului pentru echipa lui Zinedine Zidane.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

• 09:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc