Ratare Penalty-uri
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL! Real câștigă la scor și păstrează fotoliul de lider în Primera.
  • 90+2 | Ocazii
    Ruben are o intervenție excepțională în fața lui Marcelo, care a șutat violent din interiorul careului.
  • 90 | Ocazii
    Bale a avut golul în bocanc, după ce Ruben i-a respins primul șut, al doilea s-a dus afară.
  • 89 | Goluri
    GOOOOL REAL! GOOOOL RONALDO! Carvajal pătrunde pe dreapta, pasează în spate și Ronaldo reia din prima, pe jos, la colțul scurt! Dublă pentru portughez! Almeria - Real 1-4!
  • 85 | Schimbări
    Iese Benzema și intră Coentrao.
  • 81 | Goluri
    GOOOOL REAL! GOOOOL RONALDO! Ronaldo îl deschide pe Benzema în stânga, francezul îi retrimite în fața porții portughezului și acesta marchează simplu. Almeria - Real 1-3.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Ronaldo e și el avertizat pentru o intrare imprudentă asupra lui Navarro.
  • 67 | Schimbări
    Iese Soriano și intră Welington Silva.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Fran Velez primește cartonașul galben după un fault asupra lui Ronaldo.
  • 62 | Ratare Penalty-uri
    APĂRĂ CASILLAS! Verza șutează plasat, dar nu foarte tare, în dreapta, Casillas respinge. Scorul rămâne 2-1 pentru Real.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Illarramendi e avertizat pentru proteste.
  • 61 | Penalty-uriAlmeria
    PENALTY ALMERIA! Marcelo îl falutează pe Edgar în careu și gazdele primesc lovitura de la 11 metri.
  • 59 | Schimbări
    Iese Dubarbier, intră Zongo.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Marcelo vede galben pentru un fault asupra lui Mendez.
  • 57 | Ocazii
    Ronaldo șutează în forță, pe jos, de la marginea careului, dar Ruben respinge.
  • 54 | Ocazii
    Bale a scăpat singur de la centrul terenului, a accelerat, a intrat în careu talonat de un adversar și a șutat, dar mingea s-a dus paralel cu linia porții.
  • 48 | Ocazii
    Cristiano Ronaldo a șutat din interiorul careului, dar mingea s-a dus în plasa laterală și scorul a rămas neschimbat
    S-A RELUAT PARTIDA
  • 45 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 42 | Goluri
    GOOOOL REAL! GOOOOL BALE! Kroos centrează de pe dreapta, Bale se înalță în centrul careului advers și trimite în plasă, cu capul, la colțul lung! Almeria - Real 1-2!
  • 39 | Goluri
    GOOOOL ALMERIA! GOOOOOL VERZA! Șut din prima, din vole, de la 23 de metri, fără șanse pentru Casillas. Almeria - Real 1-1!
  • 34 | Goluri
    GOOOOOL REAL! GOOOOOL ISCO! Atac în stânga al oaspeților, Isco preia, driblează scur și apoi șutează cu efect, spre colțul lung. Nicio șansă pentru Ruben, care e efectiv ocolit de balon. Almeria - Real 0-1.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Dubarbier este avertizat după un fault din spate asupra lui Pepe, aproape de careul Realului. Argentinianul va fi suspendat în următoarea etapă.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Bale e și el avertizat, pentru un fault asupra lui Velez.
  • 13 | Ocazii
    Bara lui Kroos este a zecea pentru Real în acest sezon de La Liga. Doar Barcelona, cu 12, are mai multe.
    BARĂ! Kroos șutează de la 22 de metri, mingea e deviată și izbește violent transversala porții Almeriei. Prima mare ocazie a meciului!
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Verza vede devreme primul galben al meciului, după un fault din spate asupra lui Ronaldo.
  • 3 | Faze meci
    Mendez centrează de pe dreapta, Soriano îl depășește pe Varane din preluare, pasează în spate în careu, dar șutul lui Dubarbier, excelent plasat, e respins de Carvajal.
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Almeria – Real Madrid 1-4. Ronaldo a reușit o dublă și a ajuns la 25 de goluri în acest sezon!

Real Madrid îsi continuă seria impresionantă de victorii. Echipa lui Carlo Ancelotti a ajuns la al 20-lea succes consecutiv în toate competițiile, în deplasarea de la Almeria.

Isco a deschis scorul în minutul 34, însă avantajul galacticilor nu a ținut decât 5 minute: Verza a prins un șut excelent din afara careului și a egalat. A fost primul gol primit de Real în ultimele patru meciuri oficiale. Oaspeții au intrat la vestiare în avantaj: Gareth Bale a bifat a șaptea sa reușită în acest sezon de La Liga din centrarea lui Toni Kroos, în minutul 42.

Sub privirile noului antrenor, Juan Ignacio Martinez, aflat în tribună, Almeria putea reveni din nou după faultul în careu al lui Marcelo, dar Verza a ratat de la punctul cu var, în minutul 62. A fost momentul psihologic al partidei.

Oaspeții s-au dezlănțuit pe final, iar Cristiano Ronaldo a marcat de două ori în numai 7 minute: mai întâi din pasa lui Benzema, în minutul 81, apoi, după pătrunderea excelentă a lui Carvajal, aflat la al doilea asist al sezonului.

Ronaldo a ajuns la 25 de goluri marcate, dintr-un total de 55 reușite de echipa lui Ancelotti în 15 etape. A fost, de asemenea, partida care a însemnat și al 61-lea gol în 2014 al lui Ronaldo, al patrulea an consecutiv în care portughezul trece de 60 la echipa de club și la națională.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...