Xavi a ajuns în instanță, după ce a fost numit ”bufonul Europei” și ”antrenor cu metode criminale”
Szachtar Donieck - FC Barcelona
Decizia finală în cazul lui Robert Lewandowski, care are pe masă o ofertă de 100.000.000€ / an
philip otele cfr cluj
Brighton a făcut deja planul! Ce se întâmplă cu Philip Otele dacă ajunge în Premier League

• 90+7 | Final repriza 2
    Finalul meciului. Barcelona obține o victorie chinuită în fața codașei Leganes, după un joc modest
  • 90+6 | Cartonaşe Galbene
    Alberto îl trage pe Neymar de tricou și este avertizat
  • 90+3 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE MARE LEGANES! El Zhar trimite extrem de periculos de la marginea careului, puțin pe lângă poarta lui Ter Stegen
  • 90 | Faze meci
    Meciul de pe Camp Nou este prelungit cu 5 minute
  • 90 | Goluri
    GOOOL BARCELONA! Messi înscrie cu o execuție plasată, deși portarul advers ghicise colțul. Argentinianul refuză însă să se bucure și să fie felicitat de colegi, probabil afectat de jocul slab al catalanilor
  • 89 | Penalty-uri
    Penalty Barcelona! Neymar este faultat în careu de Mantovani
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Fundașul lui Leganes este avertizat pentru tragere de timp în momentul schimbării
  • 86 | Schimbări
    Schimbare Leganes: Iese Siovas, intră Insua
  • 82 | Faze meciBarcelona
    Barcelona suferă teribil la construcție și nu reușește deloc să se apropie periculos de poarta celor de la Leganes
  • 71 | Goluri
    GOOOL LEGANES! Sergi Roberto pierde ușor balonul, acesta ajunge la Unai Lopez, care înscrie cu un șut pe centrul porții, profitând de eroarea mare comisă de Ter Stegen
  • 68 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Rafinha preia frumos, însă refuză să ofere o pasă decisivă și trimite spre poartă, iar Rico respinge aproape de linia porții
  • 65 | Schimbări
    Schimbare Leganes: Iese Moran și intră Unai Lopez
  • 59 | OcaziiBarcelona
    Neymar trage surprinzător din careu, însă Herrerin este la post și respinge cu piciorul
  • 55 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE LEGANES! Umtiti greșește nepermis, însă Ter Stegen se remarcă din nou, de această dată la șutul trimis de Guerrero, scăpat în poziție favorabilă
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Suarez este avertizat pentru o intrare dură la Pires, la mijlocul terenului
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 45 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE LEGANES! La ultima fază a primei reprize, El Zhar șutează de la marginea careului, iar șutul deviat de Umtiti îi dă emoții lui Ter Stegen, care respinge cu emoții
  • 35 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE LEGANES! Corner pentru oaspeți, iar Martin reia peste poartă printr-o lovitură de cap
  • 30 | Faze meciBarcelona
    Lovitură liberă extrem de periculoasă pentru Barcelona, de la 18 metri, poziție centrală, însă Messi trimite în zidul oaspeților
  • 27 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Suarez îl găsește din nou bine pe Messi, însă starul catalanilor este blocat bine de portarul lui Leganes, Herrerin
  • 24 | Faze meciBarcelona
    Mai ales după ocazia mare pe care a ratat-o în minutul 16, Leganes a prins curaj și blochează bine acțiunile ofensive ale Barcelonei
  • 16 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE MARE LEGANES! El Zhar ajunge în poziție de finalizare, însă Ter Stegen intervine de două ori foarte bine și evită golul, după eroarea în lanț comisă de apărarea Barcelonei
  • 14 | Faze meciBarcelona
    Barcelona are o posesie mai bună, însă catalanii preferă să fie destul de precauți
  • 4 | Faze meciBarcelona
    INFO: Leganes este a 33-a echipă împotriva căreia Messi înscrie în La Liga, pe Camp Nou. Singurele formații care au scăpat sunt Xerez și Hercules
  • 3 | Goluri
    GOOOL BARCELONA! Suarez trimite o pasă superbă pentru Messi, cu exteriorul, iar argentinianul înscrie fără probleme, din fața porții
    Începe meciul dintre Barcelona și Leganes. Catalanii au lovitura de start!

Barcelona - Leganes 2-1. Oaspeții au fost aproape de o mare surpriză

Deşi a început perfect cu Leganes (2-1), Barcelona s-a resimţit după eşecul 0-4 de la Paris, din UEFA Champions League.

Leo Messi a deschs scorul pe Camp Nou încă din minutul 3, apoi oaspeţii de pe locul 17 au ratat cele mai mari ocazii. Ter Stegen a blocat de două ori la aceeaşi fază la şansele lui El Zhar.

Chiar înainte de pauză, portarul neamţ s-a mai întins o dată şi a salvat şutul deviat de Umtiti. La zece minute de la reluare, Ter Stegen s-a opus şi la şutul lui Guerrero. În replică, Rafinha a luat o fază pe cont propriu, dar fundaşul Diego Rico a salvat din faţa porţii goale.

Cu 10 străini titulari pentru prima oară în istoria clubului, Barcelona a luat gol de la Leganes după greşeala singurului spaniol din echipă. Sergi Roberto a pierdut o minge trimisă până la urmă în poartă de Unai Lopez.

Salvarea catalanilor a venit abia cu un minute înainte de final. Neymar a scos un penalty, iar Messi a transformat pentru 2-1. Chiar dacă Leganes a mai trecut o dată pe lângă egalare în prelungiri, victoria o menţine pe Barcelona la un punct de liderul Real. Echipa lui Zidane are însă două meciuri în minus.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...