Ianis Hagi, cerut titular la echipa națională: ”E singurul care poate face diferența”

FC Barcelona FC Barcelona
Las Palmas Las Palmas
    FINAL! FC BARCELONA - Las Palmas 3-0.
  • 90+2 | OcaziiFC Barcelona
    Suarez și-a rupt tricoul de furie, după o ratare destul de mare. A trimis pe lângă bară din pozișie excelentă. Pentru că a rămas fără tricou de joc, atacantul s-a dus la margine pentru a îmbrăca altul.
  • 84 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE BARCELONA! A ieșit Iniesta, accidentat, a intrat GOMES. PROBLEME INIESTA! Intrat la pauză, mijlocașul a plecat direct la vestiare, după ce a acuzat ceva probleme musculare.
  • 77 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LAS PALMAS! A ieșit Tana, a intrat TOLEDO
    PRIMA SCHIMBARE LAS PALMAS! A ieșit Santana, a intrat GOMEZ
  • 77 | Goluri
    GOOOOOL FC BARCELONA: 3-0, MESSI! Faza a circulat impecabil pe traseul Rakitic, Luis Suarez, Messi, iar ultimul, ajuns singur față în față cu Chchizola, nu a ratat.
  • 72 | Faze meciFC Barcelona
    SUPORTER PE TEREN! Într-un meci care se dispută cu porțile închise, s-a petrecut un moment care a stârnit zâmbete. Un suporter a pătruns pe gazon, dar a fost repede îndepărtat. E clar că i-a fost mult mai ușor să intre pe gazon, decât să pătrundă în Camp Nou.
  • 70 | Goluri
    GOOOOOL FC BARCELONA; 2-0, MESSI! Argentinianul a marcat ca la antrenament. A driblat elegant portarul, după care a trimis în plasă, dar și pasa lui Denis Suarez a fost excepțională.
  • 69 | Faze meciFC Barcelona
    Messi i-a furat mingea lui Aquillani, acesta a prelungit la Suarez, mai apoi la Iniesta, acesta din urmă l-a deschis pe Rakitic în careu, dar a încercat o reluare din alunecare și a fost blocat.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    AQUILANI pentru proteste
  • 56 | OcaziiFC Barcelona
    Messi a reluat cu capul din interiorul careului, Chichizola era bătut, dar a avut noroc că mingea s-a scurs pe lângă bara din dreapta porții.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    SUAREZ a primit un galben pentru un presupus penalty cerut. Atacantul a replicat că nu a cerut nimic. Din reluările tv se observă cum uruguyanul este ușor împins, căderea fiind astfel una normală.
  • 49 | Goluri
    GOOOOOL FC BARCELONA: 1-0, BUSQUETS! Mijlocașul a reluat cu capul, pe colțul scurt, după un corner de pe dreapta, și a deschis scorul pe ”Camp Nou”.
  • 49 | OcaziiFC Barcelona
    Rakitic a șutat în forță de la marginea careului, dar Chichizola a deviat peste transversală.
  • 47 | OcaziiFC Barcelona
    Messi a executat destul de bine o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, zonă centrală, dar Chichizola a plonjat și a respins.
  • 43 | OcaziiFC Barcelona
    BARĂ LAS PALMAS! Calleri a reluat din prima, cu dreptul, de la aproximativ 8 metri, după o pasă a lui Tanane, dar bara din stânga porții l-a salvat pe Ter Stegen
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    PAULINHO pentru un fault asupra lui Chichizola
  • 33 | OcaziiFC Barcelona
    Paulinho a primit o pasă bună de la Sergi Roberto, de pe dreapta, în interiorul careului, dar mingea trimisă cu capul s-a dus puțin pe lângă bara din dreapta porții.
  • 28 | Faze meciFC Barcelona

Calleri a primit o pasă foarte bună de la Aquilani, acesta a rămas singur cu Ter Stegen, a încercat să devieze pe lângă acesta, dar Sergi Roberto, foarte bine, a respins de acolo.

• 25 | OcaziiFC Barcelona
    Tanane a șutat în forță, dar pe mijlocul porții, astfel că Ter Stegen a reținut fără probleme.
  • 21 | OcaziiFC Barcelona
    Messi șutează periculos dintr-o lovitură liberă de la mai puțin de 20 de metri de poartă, dar Chichizola respinge. Portarul argentinian se opune apoi și la șutul lui Suarez.
  • 18 | Faze meciFC Barcelona
    Barcelona domină acest început de meci, dar până acum nu a avut nicio ocazie importantă, în afară de cele două șuturi din afara careului.
  • 10 | Faze meciFC Barcelona
    Messi trage în blocaj de la marginea careului.
  • 5 | Faze meciFC Barcelona
    Sergi Roberto șutează cu piciorul stâng, de la aproximativ 20 de metri, dar Chichizola reține fără probleme.
Pako AyestaranLas Palmas

Barcelona - Las Palmas 3-0. ”Dubla” lui Messi, reușită în 7 minute, a rezolvat partida. Bară a oaspeților la 0-0

În ziua referendumului pentru independența Cataloniei, FC Barcelona a fost obligată să joace contra lui Las Palmas pe un Camp Nou gol. Porțile stadionului au fost închise din rațiuni de securitate.
Măsura a afectat în primul rând fotbalul, care a fost extrem de încâlcit în primele 45 de minute, mai ales atunci când a fost prestat de către elevii lui Valverde.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a fost ratată de Calleri, care a țintit bara în minutul 43, dar până la urmă scorul pauzei a fost același ca la start. Gruparea blaugrana a preluat conducerea în debutul părtii secunde prin Busquets în urma unui corner (49). Messi l-a depășit pe Puyol la numărul de meciuri pentru Barcelona și a marcat momentul cu o ”dubla” bifată în doar 7 minute.

Argentinianul a punctat din pasa superbă a lui Denis Suarez, apoi a înscris după o fază la care au mai participat Rakitic și Luis Suarez. Aflat într-o perioadă nefastă, atacantul uruguayan și-a rupt tricoul de furie dupa ce a ratat o ocazie mare in finalul meciului.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano