16.04.2024, xjrdrx, Fussball UEFA Champions League, Borussia Dortmund - Atletico Madrid emspor, v.l. Trainer Diego Simeo
Diego Simeone a oferit declarația serii după Borussia Dortmund - Atletico Madrid 4-2
UEFA Champions League 2023/24 - Round of 8 - 1st leg : Atletico de Madrid 2-1 Borussia Dortmund
Invincibili! Performanța extraordinară reușită de Diego Simeone la Atletico Madrid în Champions League
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 85 | Goluri
    GOOOOOOOL Barcelona. Lionel Messi marchează, după ce Oblak parase lovitura de la 11 metri executată de argentinian
  • 74 | OcaziiBarcelona
    Andres Iniesta șutează puternic de la 22 de metri, dar Oblak prinde cu siguranță
  • 66 | Schimbări
    Raul Garcia i-a luat locul lui Griezmann
  • 56 | Faze meciBarcelona
    Celta Vigo este singura echipă care nu a primit gol în acest sezon pe Camp Nou în meciurile disputate de Barcelona în toate competițiile
  • 48 | Faze meciBarcelona
    Trei meciuri dintre Barcelona și Atletico Madrid, disputate pe terenul catalanilor, au avut un scor alb la pauză. Cele trei partide s-au și încheiat fără gol marcat
    A început repriza a doua
    Torres i-a lăsat locul pe teren lui Mandzukic
    S-a terminat prima repriză
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Juanfran primește cartonașul galben
  • 40 | Faze meciBarcelona
    Numai Valencia și Zaragoza au reușit să le elimine pe Real și Barcelona în două faze consecutive ale Cupei Regelui
  • 36 | OcaziiBarcelona
    Luis Suarez ratează cea mai mare ocazie a gazdelor. Atacantul trage peste poartă de la 8 metri, după o pasă primită de la Rakitic
  • 35 | OcaziiBarcelona
    Centrarea lui Siqueira de pe partea stângă a fost reluată cu capul peste poartă de Griezmann
  • 32 | Faze meciBarcelona
    Torres este blocat de Pique în careul Barcelonei după un contraatac al lui Atletico la care au mai participat Gabi și Griezmann
  • 27 | Faze meciBarcelona
    Arda Turan trage de la 25 de metri, după o lovitură liberă respinsă de Pique, dar șutul turcului e prins de ter Stegen
  • 21 | Faze meciBarcelona
    Fernando Torres a marcat 8 goluri în 12 partide disputate împotriva Barcelonei
  • 15 | Faze meciBarcelona
    Cele două echipe s-au întâlnit de 15 ori pe Camp Nou, în Cupa Regelui. Atletico a câștigat șase meciuri, Barcelona s-a impus de patru ori și celelalte cinci partide s-au terminat la egalitate
  • 12 | OcaziiBarcelona
    Lionel Messi șutează de la 12 metri lateral dreapta, dar mingea trece peste poarta lui Oblak
  • 7 | Faze meciBarcelona
    Atletico le-a eliminat pe Real și pe Barcelona în aceeași ediție a Cupei Regelui o singură dată, în 1991
  • 4 | OcaziiBarcelona
    Neymar are prima ocazie a meciului, dar șutul său de la 20 de metri e respins în corner de Oblak
  • 3 | Faze meciBarcelona
    Este meciul cu numărul 220 între cele două echipe, în șase competiții. Barcelona a înregistrat 94 de victorii, Atletico s-a impus de 75 de ori, în timp ce 50 de dispute s-au încheiat la egalitate
Diego SimeoneAtletico Madrid

VIDEO Barcelona - Atletico 1-0. Catalanii, favoriți la calificarea în semifinalele Cupei Regelui

Atletico Madrid a pierdut a doua deplasare pe Camp Nou din ultimele zece zile. După înfrângerea din campionat, 1-3, echipa lui Diego Simeone a cedat şi în turul sferturilor Cupei Regelui, 0-1.

Barcelona a început în forţă meciul, iar Neymar a fost aproape de gol chiar în minutul patru. Campioana Spaniei a avut mai multe ocazii până la pauză, dar gazdele au rezolvat situaţiile cu uşurinţă. Ter Stegen a reţinut şutul de la distanţă al lui Arda Turan, apoi, Pique l-a blocat în careu pe Torres, după un contraatac iniţiat de Koke.

Griezmann putea să deschidă şi el scorul, dar a trimis peste poartă după centrarea lui Siqueira. Suarez i-a provocat cele mai mari emoţii lui Simeone, dar a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize - a tras peste după o pasă excelentă primită de la Rakitic.

După pauză, ambele echipe au preferat să aibă grijă să nu ia gol, dar Andres Iniesta a fost aproape să înscrie, însă Oblak nu a fost surprins de şutul său. Busquets a fost faultat în careu de Juanfran cu şase minute înainte de final.

Oblak a parat iniţial penalty-ul executat de Lionel Messi, dar argentinianul a marcat ulterior. S-a terminat 1-0 pentru catalani, pe care îi aşteaptă un retur dificil pe "Vicente Calderon", pe 28 ianuarie, în direct la Digi Sport.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...