Araujo a rupt tăcerea, după ce a fost ”mitraliat” de Gundogan pentru eliminarea Barcelonei din UCL
Close up of Futbol Club Barcelona jersey
Barcelona a luat decizia: contract până în 2027!
marcel-raducanu-steaua
Exclusiv Marcel Răducanu nu vede cu ochi buni transferul lui Florinel Coman: ”Acolo te duci când ai 34-35 de ani!”

Cartonaşe Roşii
    FINAL. FC BARCELONA s-a impus cu 6-1 în fața celor de la Rayo Vallecano și a trecut pe primul loc al clasamentului din la Liga.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 6-1, SUAREZ. Vârful uruguayan a marcat după ce a primit o pasă foarte bună de la Messi. Suarez l-a driblat și pe Alvarez, după care a finalizat.
  • 87 | OcaziiBarcelona
    Suarez a scăpat singur cu Alvarez, a intrat în careu după care a pasat in lateral spre Messi, dar a dat prea tare și nici măcar argentinianul nu a mai putut controla balonul, care a trecut pe lângă bară.
  • 81 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA RAYO. A ieșit Baptistao, a intrat POZUELO
  • 81 | Gol din Penalty
    GOOOOOL RAYO: 5-1, BUENO. Mijlocașul celor de la Rayo a transformat fără emoții.
  • 81 | Cartonaşe Roşii
    BARCELONA ÎN 10! DANI ALVES A FOST ELIMINAT ȘI VA RATA EL CLASICO
  • 80 | Penalty-uriBarcelona
    PENALTY RAYO! Dani Alves a comis fault de la spate.
  • 69 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA RAYO. A ieșit Lica, a intrat AQUINO
    ULTIMA SCHIMBARE BARCELONA. A ieșit Alba, a intrat ADRIANO
  • 68 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 5-0, MESSI. Argentinianul a preluat o minge în careul de 16 metri, apoi a driblat inclusiv portarul și a marcat la colțul lung
  • 67 | OcaziiBarcelona
    Messi a executat pe poartă o lovitură liberă, dar Alvarez a respins în lateral
  • 64 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA BARCELONA. A ieșit Iniesta, a intrat RAFINHA
    PRIMA SCHIMBARE LA RAYO. A ieșit Jozabed, a intrat QUINI
  • 63 | Goluri
    GOOOOOL FC BARCELONA: 4-0, MESSI. Suarez a preluat cu exteriorul, apoi a pivotat a șutat, Alvarez a respins în față, de unde Messi a finalizat simplu.
  • 60 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA FC BARCELONA. A ieșit Mascherano, a intrat RAKITIC
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    ALBA pentru un fault asupra lui Kakuta. Fundașul stânga nu va juca etapa viitoare
  • 56 | Gol din Penalty
    GOOOOOL FC BARCELONA: 3-0, MESSI. Starul argentinian a executat foarte bine de data aceasta, în stânga lui Alvarez, de la punctul cu var.
  • 55 | OcaziiBarcelona
    PENALTY RATAT! Messi a ratat lovitura de la 11 metri, dar se repetă.
  • 55 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    RAYO în 10! TITO a fost eliminat pentru două galbene
  • 55 | Penalty-uriBarcelona
    PENALTY BARCELONA. Suarez a căzut în careu, după ce a fost tras de tricou de Tito și s-a acordat penalty pentru Barcelona.
  • 54 | OcaziiBarcelona
    Iniesta, iar după o cursă personală, a șutat, dar Alvarez a respins în față, după care Insua a acordat corner.
  • 52 | OcaziiBarcelona

OCAZIE RAYO. Centrarea și recentrarea lui Ba, mingea a ajuns la Bueno, care a reluat spre poartă, dar mingea s-a dus pe lângă.

• 49 | Goluri
    GOOOOOL FC BARCELONA: 2-0, PIQUE. Jordi Alba a reluat extraordinar cu capul, din interiorul careului, la colțul lung, mingea a lovit bara din dreapta lui Martinez, a revenit în teren, dar acolo s-a aflat Pique care a preluat pe piept și a finalizat cu latul.
  • 46 | Faze meciBarcelona
    RECORD PE ”CAMP NOU”! 87.000 de spectatori sunt prezenți la acest meci, cel mai mare număr din actuala stagiune. Până acum, recordul era deținut de meciul cu Atletico Madrid, 81658.
    PAUZĂ
  • 42 | Faze meciBarcelona
    Iniesta a luat o minge la 40 de metri de poarta lui Alvarez, a driblat tot ce i-a ieșit în cale, a intrat în careu, dar pasa pentru Messi a fost prea în față și fundașii gazdelor au respins.
  • 41 | Faze meciBarcelona
    Trashorras a încercat o centrare, de pe dreapta, aproape de margine, dar n-a ieșit decât o pasă la Bravo.
  • 33 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA. Magie pe ”Camp Nou”. Suarez i-a dat o pasă lobată lui Messi, plecat de la marginea careului și argentinianul, din prima, fără preluare, tot cu un lob a încercat o finalizare la colțul scurt, peste Alvarez, dar mingea a trecut pe lângă bară.
  • 30 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE RAYO. Trashorras a expediat o minge din lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, și mingea a trecut foarte puțin de vinclul din dreapta porții lui Bravo.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    MASCHERANO. A ajuns la patru cartonașe galbene. Dacă mai ia unul cu Eibar, etapa viitoare, va rata El Clasico
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    TITO pentru un fault din spate la Pedro
  • 26 | Faze meciBarcelona
    Trashorras a șutat de la aproximativ 30 de metri, dar fără emoții fără Bravo.
  • 21 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA. Pedro a scăpat singur cu Alvarez, a intrat în careu, după care a vrut să pasaze, dar portarul celor de la Rayo a agățat mingea cu mâna dreaptă.
  • 19 | Faze meciBarcelona
    Xavi a centrat din lovitură liberă, lateral stânga, dar direct în brațele lui Alvarez
  • 13 | OcaziiBarcelona
    CATALANII AU CERUT PENALTY. Suarez a intrat în careu și a căzut după un duel cu Ba
  • 10 | OcaziiBarcelona
    Trashorras a șutat dar din nou Bravo a fost la post.
  • 9 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA. Catalanii au avut șansa de a face 2-0. Alvarez a încercat să blocheze o minge, în afara careului, Suarez l-a driblat, pe flancul stâng, dar a întârziat pasa spre Xavi și fundașii au respins.
  • 6 | Goluri

GOOOOOL BARCELONA: 1-0, LUIS SUAREZ. Xavi i-a dat o pasă foarte bună uruguayanului, care a scăpat de ofsaid grație lui Tito, a intrat în careu, după care a finalizat la colțul scurt, cu piciorul drept.

A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Rayo. Gazdele au început în forță și Bravo a fost nevoit să boxeze primul balon în secunda 30.

Paco JemezRayo Vallecano

VIDEO Barcelona - Rayo 6-1. Catalanii au revenit pe locul 1 după 16 etape. Doi eliminați!

Barcelona e din nou lider în Spania după o pauză de cinci luni și 16 etape, după succesul de pe teren propriu cu Rayo Vallecano, scor 6-1. Astfel, catalanii au trecut peste Real Madrid, față de care are un punct avans după 26 de runde din actualul sezon.

Festivalul golurilor a început foarte devreme. Catalanii au lovit încă din minutul șase prin Luis Suarez, lansat perfect de căpitanul Xavi.

Trei minute mai târziu, Barcelona putea majora diferența când Suarez și Pedro au rămas singuri cu Cristian Alvarez, însă ezitarea uruguayanului le-a permis oaspeților să blocheze (min 9).

Trashorras putea reduce din diferență din lovitură liberă, dar șutul său a trecut puțin pe lângă poarta lui Bravo (min 30). Leo Messi a trecut apoi la câțiva centimetri de gol la prima sa ocazie clară. Găsit de Suarez cu o pasă excelentă, argentinianul a ridicat mingea peste Cristian Alvarez, însă a ratat ținta (min 32).

Catalanii s-au dezlănțuit în repriza secundă. Pique a înscris din careul mic după ce mingea trimisă cu capul de Alba a nimerit bara (min 49).
Luis Suarez a revenit în prim plan în minutul 55, când Tito l-a faultat în careu pe uruguayan. A fost al doilea galben pentru Tito și penalty pentru Barcelona. Messi a ratat la prima tentativă, însă lovitura a fost repetată, iar argentinianul a majorat la trei, diferența față de Rayo.

Șapte minute mai târziu, Suarez l-a depășit din nou pe Cristian Alvarez și i-a oferit lui Messi golul de 4-0 (min 63). Alte cinci minute mai târziu, argentinianul a realizat hat-trick-ul și l-a egalat pe Cristiano Ronaldo în clasamentul golgheterilor cu o reușită din pasa lui Alba (min 68).

Rayo a marcat golul de onoare din penalty, după ce Dani Alves l-a faultat în careu pe Bueno și a văzut ”roșu”. Același Bueno a înscris de la 11 metri (min 79), dar tot Barcelona a avut ultimul cuvânt.

Messi l-a lansat perfect pe Suarez, care a închis tabela la 6-1, în minutele din prelumgiri. Catalanii revin astfel pe prima poziție în cel mai bun moment: o singură etapă îi mai desparte de El Clasico, programat pe Nou Camp la 22 martie, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid