ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
manea_dragusin
Florin Manea a spus lucrurilor pe nume, după ce Edi Iordănescu l-a schimbat pe Radu Drăgușin la pauză

• 82 | Goluri
    GOL BARCELONA! Murillo pierde cu ușurință un balon, Messi interceptează și înscrie apoi fără probleme, după ce rămâne singur cu portarul advers
  • 73 | Schimbări
    Schimbare Granada: Iese El-Arabi, intră Martins
  • 71 | Schimbări
    Schimbare Barcelona: Iese Munir, intră Sandro
  • 66 | Goluri
    GOL BARCELONA! Acțiune spectaculoasă a gazdelor, balonul circulă pe traseul Adriano - Messi - Xavi, iar Neymar finalizează apoi cu o execuție simplă și scorul devine acum 5-0 pentru catalani
  • 65 | Faze meciBarcelona
    INFO: Messi este la golul 400 din cariera sa, în 525 de partide: 358 au fost izbutite pentru Barcelona și 42 în tricoul naționalei Argentinei
  • 64 | Schimbări
    Schimbare Barcelona: Iese Busquets, intră Bartra
  • 61 | Goluri
    GOL BARCELONA! Dani Alves oferă o centrare de manual de pe partea dreaptă, iar Messi este la locul potrivit și înscrie printr-o lovitură de cap golul cu numărul 199 pe Camp Nou
  • 58 | Schimbări
    Schimbare Barcelona: Iese Rakitic (în aplauzele întregului stadion), intră Sergi Roberto
  • 57 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Încă o șansă de gol pentru catalani. Messi inițiază o nouă acțiune de atac și Munir trimite apoi la colțul lung, însă balonul trece la doar câțiva centimetri de poarta adversă
  • 56 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Xavi bate excelent o lovitură liberă, Roberto este însă atent și reușește să respingă de pe linia porții
  • 46 | Schimbări
    Schimbare Granada: Iese Fran Rico, intră Piti
    Schimbare Granada: Iese Yuste, intră Silvestre
    Începe repriza secundă. 72.596 de spectatori sunt prezenți la meciul Barcelona - Granada
  • 45 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45 | Goluri
    GOL BARCELONA! Messi trimite încă o pasă foarte bună pentru Munir, portarul oaspeților blochează, trimite însă doar până la Neymar, care bifează dubla cu o execuție elegantă, scorul devenind acum 3-0. Brazilianul este la golul cu numărul 5 în acest sezon din Primera Division
  • 43 | Goluri
    GOL BARCELONA! Messi combină cu Neymar și centrează apoi perfect în careu cu piciorul drept, croatul Rakitic marcând cu o superbă lovitură de cap. Messi este la a opta pasă decisivă în acest sezon, în timp ce jucătorul venit de la Sevilla reușește al doilea gol pentru catalani, însă primul pe Camp Nou
  • 42 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE GRANADA! Oaspeții sunt aproape să egaleze pe finalul reprizei, însă lovitura periculoasă de cap a lui Success, în vârstă de doar 18 ani, se duce puțin peste buturile adverse
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Fran Rico este avertizat pentru un fault la Neymar
  • 32 | Faze meci
    Barcelona recuperează foarte mingi în jumătatea adversă și ajunge cu ușurință în apropierea porții Granadei, care face tot mai greu față duelului de pe Camp Nou
  • 26 | Goluri
    GOL BARCELONA! Yuste trimite o pasă greșită, Neymar interceptează și înscrie cu destulă șansă, după ce șutul său este deviat în poartă de fundașul oaspeților, Babin
  • 18 | OcaziiBarcelona
    Granada nu renunță la faza de atac și El-Arabi trimite puțin peste poartă cu un șut puternic de la 18 metri
  • 12 | OcaziiBarcelona
    GOL ANULAT BARCELONA! Ofensiva catalanilor continuă, iar Messi reușește să înscrie pentru gazde, după o centrare de pe partea stângă, însă golul nu este validat, deoarece argentinianul se află în offside
  • 10 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Alves centrează în careu, Mathieu trimite pentru Munir, iar tânărul atacant al Barcelonei reia paralel cu poarta dintr-o situație ideală de gol
  • 7 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE GRANADA! Surprinzător, oaspeții au prima șansă de gol, după o gafă colectivă în apărarea Barcelonei. El-Arabi a reluat spectaculos din careu, balonul a lovit bara și s-a dus apoi peste poartă
Joaquin CaparrosGranada

VIDEO Barcelona - Granada 6-0. Hat-trick Neymar și record al lui Lionel Messi!

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Barcelona a făcut spectacol total în duelul cu Granada, de pe Camp Nou.

După un început bun al oaspeților, care au ratat deschiderea scorului prin El-Arabi, catalanii au trecut apoi la conducerea jocului, reușind în cele din urmă să se desprindă repede în fața unui adversar modest.

Messi a avut un gol anulat, însă Granada n-a mai scăpat în minutul 26, când brazilianul Neymar a deschis scorul. Barcelona a fost de neoprit până la pauză și a mai înscris de încă două ori. Rakitic a izbutit al doilea gol în tricoul echipei lui Luis Enrique, iar apoi Neymar a izbutit dubla, ajungând la golul cu numărul 5 în Primera Division.

Fosta echipă a lui Gabi Torje n-a avut reacție nici după pauză și nu a reușit să limiteze proporțiile înfrângerii, pe fondul unor erori copilărești în defensivă.

În minutul 61, Messi a dus scorul la 4-0 și a ajuns la golul cu numărul 400 în cariera sa, iar apoi același Neymar a mai înscris o dată și a bifat hatt-trick-ul, la capătul unei acțiuni superbe, care a surprins complet nepregătită apărarea Granadei.

Pe final, Messi a mai înscris o dată, iar Barcelona a dat un adevărat recital ofensiv, după ce în etapa trecută a capotat în deplasarea de la Malaga, acolo unde a scos doar un rezultat de egalitate, într-un meci încheiat cu scorul de 0-0.

Barcelona începe sezonul cu un golaveraj fabulos: 17-0, după șase etape. Doar Real Madrid a reușit vreodată un start mai bun, 18-0, după șase runde, în 1987, deși alte două echipe au mai început fără gol marcat în primele șase meciuri de campionat: Real Sociedad (1970) și Barcelona (1977). Doar Real Madrid a câștigat campionatul la finalul acelui sezon.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano