March 22, 2024, Bucuresti, Romania,2024 International Friendly, Länderspiel, Nationalmannschaft Romania vs Northern Irel
Gata să plece de la Rangers! Scoțienii anunță transferul lui Ianis Hagi: ”Pare inevitabil”

GetafeGetafe
25.09.2014, 21:00
Espanyol Espanyol
Getafe Getafe
    FLUIER FINAL, Espanyol e impune după ce echipa lui Contra a dominat mai mult de jumătate din repriza secundă
  • 90+1 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE ESPANYOL! Sergio Garcia este înlocuit de Alex
  • 82 | Goluri
    GOOOL ESPANYOL, 2-0! Stuani înscrie din apropiere, din marginea careului mic, după o fază prelungită de atac a gazdelor
  • 65 | Goluri
    GOOOL ESPANYOL, 1-0! Gazdele deschid scorul la prima fază periculoasă din cea de-a doua repriză, contrar cursului jocului! Sevilla îl deschide excelent în careu pe Sergio Garcia, iar acesta reia din prima dintre fundașii centrali ai oaspeților, ambii surprinși!
  • 59 | Faze meciEspanyol
    Casilla reține o centrare trimisă în careu de Arroyo. Getafe arată foarte bine după pauză!
  • 55 | Schimbări
    Stuani intră în locul lui Caicedo
  • 52 | OcaziiEspanyol
    NOUĂ OCAZIE GETAFE! Yoda primește o minge în marginea careului ușor în partea dreaptă și intră în suprafața de pedeapsă, apoi trimite însă pe lângă poartă din situație ideală!
  • 49 | OcaziiEspanyol
    OCAZIE MARE GETAFE! Casilla scoate greu șutul puternic al lui Michel din marginea careului!
    S-a reluat jocul!
  • 45 | OcaziiEspanyol
    OCAZIE GETAFE! Sarabia trimite puternic și plasat din afara careului, Kiko Casilla respinge în corner! Cea mai mare oportunitate a oaspeților!
  • 33 | OcaziiEspanyol
    Oportunitate bună pentru Getafe, dar Yoda se complică la o fază în care a intrat cu mingea în careu din zona centrală!
  • 28 | Faze meciEspanyol
    Guaita reține cu siguranță în marginea careului de 6 metri o centrare expediată de Sevilla
  • 26 | Faze meciEspanyol
    Getafe are prima incursiune mai periculoasă în jumătatea gazdelor, Lafita intră în careu din dreapta, dar rateză pasa în centru
  • 22 | OcaziiEspanyol
    Se înmulțesc fazele periculoase în careul formației lui Cosmin Contra! Un nou corner seamănă panică în prajma porții, până la urmă fundașii degajează
  • 20 | Faze meciEspanyol
    O centrare din partea dreaptă trece prin careul celor de la Getafe fără ca nimeni să nu atace mingea!
  • 17 | Faze meciEspanyol
    Același Guaita boxează în afara careului o centrare venită în urma unui corner
  • 16 | OcaziiEspanyol
    OCAZIE ESPANYOL! Sergio Garcia reia printr-o lovitură de cap din șase metri o centrare de la Sevilla, dar Guaita are o intervenție de excepție și blochează balonul!
Cosmin ContraGetafe

VIDEO Espanyol - Getafe 2-0. Sergio Garcia și Stuani i-au anulat speranțele lui Contra

Cosmin Contra a sperat mult de la meciul pe care Getafe l-a susținut miercuri la Barcelona, contra celor de la Espanyol. Adversarii se aflau și ei în criză serioasă, înregistrând înainte de joc doar două egaluri în patru etape.

Vecine de clasament înainte de meci pe locurile care trimit direct în Segunda, ambele formații au arătat în prima repriză că pozițiile ocupate nu erau chiar întâmplătoare. În primele 45 de minute s-a jucat cu frică, iar actorii de pe teren și-au împărțit cu zgârcenie ocaziile de poartă: câte una în dreptul fiecărei protagoniste.

Prima oportunitate a lui Espanyol a venit după 16 minute, când lovitura lui Sergio Garcia din șase metri a fost excelent respinsă de Guaita. După o jumătate de oră de joc tern, a venit și rândul trupei lui Contra să încerce mai mult. Sarabia a trimis puternic din afara careului, mingea a fost deviată și dintr-un adversar, dar Kiko Casilla s-a arcuit și a scos în corner de la rădăcina barei.

Partea secundă a adus o adevărată schimbare la față a formației pregătite de tehnicianul român, dar din păcate asta nu avea să fie suficient. În minutul 52, Getafe a irosit cea mai mare ocazie pe care a avut-o în deplasarea de laBarcelona. Fostul jucător al Astrei, Karim Yoda, a tras puţin pe lângă poartă la colțul scurt după o pătrundere în careu, deși avea tot colțul lung disponibil.

Complet împotriva cursului jocului, Sergio Garcia a deschis scorul în minutul 65 pentru Espanyol, echipă care nu obţinuse nicio victorie în primele patru etape. Cu şapte minute înainte de final, Stuani a stabilit scoul final, 2-0 pentru gazde. După cinci etape jucate în Primera, Contra rămâne cu trei puncte pe banca lui Getafe, penultima echipă din clasament.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid