ilie dumitrescu
Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a caracterizat în doar două cuvinte pe Ancelotti, după ce Real Madrid a trecut de Man. City
FC Barcelona Press Conference
Barcelona i-a spus ”NU” antrenorului care era ”înnebunit” să antreneze echipa
Live Video&Score Oțelul - ”U” Cluj 1-1, ACUM, DGS 1. Dan Nistor a egalat din penalty

• 90+2 | Final repriza 2Getafe
    FINAL! Real câștigă fără probleme, chiar dacă la pauză scorul era egal, 0-0. Real e campioană de iarnă în La Liga.
  • 86 | Ocazii
    BARĂ GETAFE! Centrare de pe stânga, excelentă, Alvaro Vasquez reia din cădere, dar trimite în stâlpul din stânga lui Casillas.
  • 82 | Schimbări
    Iese Sammir, intră Alex Felip.
    Iese Marcelo, intră Nacho.
    Iese Kroos, intră Illarramendi.
  • 79 | Goluri
    GOOOOL REAL! GOOOOL RONALDO! James centrează de pe stânga, Ronaldo singur la 6 metri trimite cu capul în plasă. Getafe - Real 0-3!
  • 78 | Schimbări
    Iese Isco, intră Khedira.
  • 77 | Faze meci
    Penalty pentru Getafe, la o pătrundere a lui Yoda, faultat de Carvajal, dar arbitrul nu dictează nimic.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Iese Pedro Leon, intră Yoda.
  • 72 | Ocazii
    Ronaldo trimite direct din lovitură liberă, de la 28 de metri lateral stânga, dar mingea se duce puțin pe lângă bară.
  • 67 | Goluri
    GOOOOL REAL! GOOOOL BALE! James Rodriguez trimite în adâncime, Bale reia cu exteriorul, din alergare, pe lângă Codina! Getafe - Real 0-2.
  • 65 | Faze meci
    Este golul 14 pe care Ronaldo îl înscrie împotriva lui Getafe. Are tot 14 goluri marcate lui Athletic Bilbao. Cele mai multe, 16, le-a înscris împotriva Sevillei.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Roberto Lago e avertizat pentru un fault asupra lui Dani Carvajal.
  • 63 | Goluri
    GOOOOL RONALDO! GOOOOL REAL! Benzema pătrunde pe stânga, driblează senzațional și pasează apoi în spate, de unde Ronaldo, venit în viteză, reia în poartă. Getafe - Real 0-1!
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    James Rodriguez vede un cartonaș galben după ce l-a ținut pe Hinestroza.
  • 56 | Schimbări
    Prima schimbare la Getafe. Iese Sarabia, intră Hinestroza.
  • 53 | Ocazii
    Acțiune cursivă a Realului, cu Isco pasând vertical spre James Rodriguez, columbianul continuă și trimite din prima spre Benzema, acesta rămâne singur, șutează, dar Codina respinge.
  • 46 | Start a doua reprizaGetafe
  • 45 | Faze meci
    Este primul meci din acest sezon de La Liga în care Real Madrid nu reușește să marcheze în prima repriză!
  • 45 | Ocazii
    BARĂ KROOS!! Bale reușește să transmită mingea în marginea careului, cu pieptul, iar Toni Kroos reia din prima, cu stângul, în transversală!
  • 39 | Faze meci
    Sarabia scapă pe contraatac, pătrunde în terenul Realului, îi pasează în dreapta lui Sammir, dar acesta încearcă să șuteze cu efect și trimite mult peste. Prima fază de poartă a gazdelor.
  • 37 | Ocazii
    SCOATE CODINA! Isco reușește să obțină o poziție favorabilă în marginea careului advers, șutează apoi plasat, cu mult efect, dar Codina respinge peste transversală.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Toni Kroos e avertizat pentru un fault asupra lui Sammir.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Velasquez e avertizat pentru un fault asupra lui Ronaldo, la 23 de metri de poartă.
  • 30 | Ocazii
    BENZEMA! Bale pătrunde excelent pe dreapta, pasează pe jos pentru Benzema, rămas singur cu portarul gazdelor, francezul șutează, dar Codina respinge cu piciorul.
  • 29 | Ocazii
    Karim Benzema pătrunde pe stânga, trece ușor de Juan Rodriguez, scoate mingea în centrul careului, de unde James reia puternic, dar Roberto Lago se aruncă în calea balonului și blochează.
  • 15 | Faze meci
    James Rodriguez pătrunde pe stânga, centrează excelent, covrig, în fața porții, mingea fuge de Codina, dar Ronaldo și Bale nu mai ajung, pentru că Roberto Lago respinge inpecabil în corner.
  • 11 | Ocazii
    OCAZIE REAL! Benzema pasează din poziție de pivot pentru Marcelo, la 22 de metri de poartă, brazilianul pătrunde frontal, trece de Diego Castro și șutează din alergare, milimetric peste transversală.
  • 3 | Faze meciGetafe
    Real n-a mai jucat de la această oră, 12:00 în Spania, în campionat, în deplasare, de 20 de ani. Pe 3 septembrie 1995 învingea cu 5-1 pe terenul lui Rayo, Amavisca, Sandro, Hierro de două ori, și Quiqe Flores fiind marcatorii madrilenilor.

VIDEO Getafe-Real 0-3. Cristiano, dublă, după pauză. Real, campioană de iarnă

Real Madrid e campioană de iarnă în Spania! A învins-o cu 3-0 pe fosta echipă a lui Cosmin Contra, Getafe, într-un meci în care Cristiano Ronaldo a reuşit dubla. Portughezul conduce detaşat în clasamentul golgheterilor din Primera Division, cu 28 de goluri.

Real Madrid şi-a revenit după ce a fost eliminată din Cupă chiar de rivala Atletico: a învins-o pe Getafe şi e campioana de iarnă, pentru a 34-a oară în istoria clubului. Galacticii au încheiat prima repriză fără gol, pentru prima oară în acest sezon, însă l-au pus la încercare de mai multe ori pe Codina, prin Marcelo, Benzema și Toni Kroos

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 63, după un dribling senzational al lui Benzema. Gareth Bale i-a urmat exemplul trei minute mai târziu, apoi același Ronaldo a reușit dubla în minutul 79.

S-a încheiat 3-0 pentru Real, care a bifat prima victorie în deplasare în 2015, în timp ce fosta echipă a lui Cosmin Contra, Getafe, n-a mai câștigat niciun meci în campionat din octombrie anul trecut.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 23:45 LIVE Super Avancronica
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român