FOTBAL:ASTRA GIURGIU-STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 ORANGE (16.04.2016)
Exclusiv Marius Șumudică a primit o ofertă, cu doar o zi înaintea oficializării despărțirii lui Cristiano Bergodi de Rapid

Real Sociedad Real Sociedad
Cartonaşe Galbene
Schimbări
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci pe Bernabeu. Real Madrid se impune cu 4-1, prin golurile marcate de James Rodriguez, Sergio Ramos şi Karim Benzema, de două ori. Pentru oaspeţi, a marcat Artiz Elustondo, în chiar primul minut.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Khedira.
  • 82 | OcaziiReal Madrid
    Încă o şansă mare irosită de Bale. Galezul a scăpat singur cu portarul oaspeţilor, care a reuşit să respingă în corner.
  • 81 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde. Chicharito Hernandez a intrat în locul lui Benzema.
    O nouă schimbare la Real. Khedira a intrat în locul lui Kroos.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benzema reuşeşte dubla cu o execuţie splendidă: şut imparabil la vinclu, din colţul careului de 16 metri.
  • 74 | Schimbări
    Prima modificare efectuată de Ancelotti. Jese a intrat în locul lui James Rodrigues, autorul golului de 1-1.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Brazilianul Marcelo primeşte cartonaşul galben.
  • 63 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. A ieşit autorul golului, Elustondo, şi a intrat Bergara.
  • 54 | OcaziiReal Madrid
    Echipa lui Ancelotti a fost foarte aproape de a-l patrulea gol, însă Marcelo şi Bale au fost blocaţi de apărarea bascilor.
  • 51 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL!!! Benzema majorează avantajul gazdelor, cu un gol înscris din apropiere, după o pătrundere pe partea stângă a lui Bale şi o pasă decisivă a galezului.
  • 48 | Faze meciReal Madrid
    Fază frumoasă a gazdelor, care l-a eliberat pe Isco, însă finalizarea fostului jucător de la Malaga a fost lamentabilă.
  • 46 | Schimbări
    A doua schimbare la Real Sociedad. A ieşit Canales şi a intrat De La Bella.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză pe Bernabeu. Real Madrid conduce cu 2-1, după ce Sociedad a deschis scorul în primul minut al partidei.
  • 40 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie uriaşă irosită de Real. Bale a tras pe lângă poarta părăsită de portar, după un contraatac superb al echipei lui Ancelotti.
  • 37 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL!!! Sergio Ramos îi aduce în avantaj pe madrileni, cu un şut violent din interiorul careului, după ce portarul oaspeţilor respinsese în faţa lui Benzema.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Illarramendi.
  • 28 | OcaziiReal Madrid
    La faza imediat următoare, Gareth Bale a trimis cu capul, puţin pe lângă poartă.
    James, aproape de dublă. Columbianul a tras din interiorul careului, din poziţie foarte bună, dar portarul bascilor a respins.
  • 20 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie bună pentru Real. James i-a pasat lui Benzema, care a păcălit pasul la offside al apărării lui Sociedad, dar şutul francezului a fost central, iar Rulli a respins.
  • 17 | Schimbări
    Oaspeţii fac prima schimbare a meciului. Iese Carlos Vela, accidentat, şi intră Agirretxe.
  • 4 | OcaziiReal Madrid
    Bascii au fost aproape să revină în avantaj, dar mingea trimisă din cădere de Canales a trecut puţin pe lângă poarta lui Casillas.
  • 3 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL!!! Real egalează rapid, prin James Rodriguez, care a înscris cu capul din interiorul careului.
  • 1 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL!!! Oaspeţii au deschis scorul după doar 38 de secunde, prin Elustondo, care a trimis cu capul în urma unui corner.
David MoyesReal Sociedad

VIDEO Real Madrid – Real Sociedad 4-1. Carlo Ancelotti îşi consolidează primul loc

Chiar şi fără Cristiano Ronaldo, suspendat, Real Madrid şi-a păstrat obiceiul de a-i da lui Real Sociedad măcar patru goluri în confruntările de pe Santiago Bernabeu.

La fel ca şi la ultima partidă de acasă, cu Atletico în Cupă, "galacticii" au fost din nou vulnerabili în primul minut şi au luat gol după doar 36 de secunde, de la Aritz Elustondo.

Trupa lui Ancelotti a egalat însă imediat prin James Rodriguez, care a bifat al şaptelea gol al sezonului. Cu opt minute înainte de pauză, Real a trecut în avantaj, în urma unei prelungite acţiuni de atac finalizată de Sergio Ramos.

Repriza secundă i-a aparţinut lui Karim Benzema. Francezul a reuşit o dublă de senzaţie. Mai întîi, a punctat în minutul 51, apoi a venit bijuteria serii - un şut perfect la vinclu, prin care a ajuns la 6 goluri în patru meciuri împotriva grupării din San Sebastian.

După 4-1 cu Sociedad, "galacticii" vor disputa restanţa cu Sevilla, miercuri, de la 21:45, în direct pe Digi Sport 1, iar apoi, urmează derby-ul cu Atletico.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...