FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Manea a spus totul despre haosul de la CFR Cluj: ”E nevoie de un antrenor ca lumea. Să fie seriozitate”

12.02.2014, ora 23:00, Digi Sport 1
Sociedad Sociedad
Barcelona Barcelona
  • 90+3 | Final repriza 1
    FINAL DE MECI! REAL SOCIEDAD ȘI BARCELONA REMIZEAZĂ, SCOR 1-1, IAR CATALANII SE CALIFICĂ ÎN FINALA CUPEI SPANIEI
  • 87 | Goluri
    GOOOOL REAL SOCIEDAD! Castro îi pasează foarte bine în careu lui Griezmann care șutează cu sete și egalează situația pe tabelă
  • 85 | OcaziiSociedad
    Messi a tras din lovitură liberă de la 18 metri, mingea este respinsă de zid în corner
  • 82 | Schimbări
    Ultima modificare în lotul gazdelor: Prieto este înlocuit cu Sergio Canales
  • 76 | Schimbări
    Mutare în ofensiva Barcelonei: Pedro îi lasă locul lui Alexis
  • 75 | OcaziiSociedad
    Combinație foarte frumoasă între Dani Alves și Messi, brazilianul trage din interiorul careului, dar este blocat de portarul basc
  • 57 | OcaziiSociedad
    Dublă ocazie pentru Barcelona. Zubikarai respinge pe rând șuturile periculoase trimise de Fabregas și Messi
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Zurutuza primește cartonaș galben pentru un fault la mijlocul terenului comis asupra lui Messi
  • 55 | OcaziiSociedad
    Vela trage superb din colțul careului, la colțul lung, mingea izbește transversala.
  • 53 | OcaziiSociedad
    Combinație foarte frumoasă între Messi și Iniesta, ultimul șutează la colțul lung de la 20 de metri, dar mingea trece de puțin pe lângă poartă
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gastanaga
    A reînceput jocul de pe Anoeta
    PAUZĂ! Barcelona conduce cu 1-0 după prima parte
  • 35 | OcaziiSociedad
    Vela a scăpat foarte bine față în față cu Pinto, dar a ratat din doar trei metri de poartă. Șutul său a fost amortizat de portarul catalan, mingea se îndrepta spre poarta goală, dar Dani Alves a respins în corner.
  • 33 | OcaziiSociedad
    Lansat foarte bine de Fabregas, Pedro a șutat din interiorul careului, însă Zubikarai a avut un reflex foarte bun.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Vela vede un avertisment
  • 26 | Goluri
    GOOOOL LEO MESSI! GOOOL BARCELONA! Decarul catalanilor a înscris printr-un șut plasat la colțul lung, de la limita careului, portarul gazdelor a atins balonul, însă nu a putut să împiedice golul.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Busquets primește primul cartonaș galben al partidei
  • 21 | OcaziiSociedad
    Dani Alves a tras de la mare distanță, dar portarul bascilor a fost la post și a respins în lateral
  • 16 | OcaziiSociedad
    Zurutuza șutează de la marginea careului, dar ratează cadrul porții
  • 10 | Faze meci
    Catalanii au posesia, însă până acum ocaziile întârzie să apară la vreuna dintre porți
Gerardo Martino Barcelona

VIDEO Sociedad - Barcelona 1-1. Finala Cupei Spaniei, un "El Clasico" de vis!

Barcelona și Real Madrid vor juca finala Cupei Spaniei, după ce și catalanii s-au calificat în ultimul act. Elevii lui Gerardo Martino nu au obținut decât o remiză pe Anoeta, în fața lui Real Sociedad, însă nu a avut emoții la general.

Fără victorie la San Sebatian de aproape 7 ani, jucătorii azulgrana au început mai bine și au ratat prima ocazie prin Dani Alves (21). Messi a deschis scorul în minutul 27, cu un șut din afara careului, respins insuficient de bine de portarul Zubikarai. Pedro a avut cea mai mare șansă de gol a primei reprize, dar același portar a intervenit foarte bine (37).

După pauză, Iniesta a tras pe lângă poartă din afara careului (53), iar Carlos Vela a zguduit transversala doar două minute mai târziu (55). Zubikarai a continuat evoluția excelentă, cu două intervenții în aceeași fază, la șuturile lui Messi și Fabregas (56). Portarul basc a scos și la ocazia lui Dani Alves, cu un sfert de oră înainte de final. Real Sociedad a egalat în minutul 87. Griezmann a punctat pentru a 18-a oara în acest sezon.

Cu 3-1 la general, Barcelona se califică în finala de pe 19 aprilie, pe care o va juca pentru a șaptea oară împotriva Realului. Locația urmează să fie decisă de comun acord.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...