Afacere între doi adversari din semifinalele Champions League. Real Madrid și Bayern pregătesc un schimb de jucători
Rodri of Manchester City oofloads the ball during the UEFA Champions League semi final return leg football match between Manchester City and Real Madrid at the Etihad Stadium in Manchester England (Will Palmer/SPP) Credit: SPP Sport Press Photo. /Alamy Li
După ce a eliminat-o din Champions League, Real Madrid vrea să-i dea lovitura de grație lui City: 100 de milioane de euro
FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Un patron din SuperLigă îl propune pe ”noul Coman” la FCSB: ”Îl las să plece”. Și un alt jucător e pregătit de transfer

• 90+3 | Final repriza 2
    Fluier final al centralului. Real nu reușește să profite de pasul greșit făcut de Barcelona și pleacă de la Valencia cu un singur punct. Valencia - Real s-a încheiat la egalitate, 2-2
  • 90+3 | Ocazii
    FINAL NEBUN DE MECI PE MESTALLA. Ronaldo și Bale nu reușesc să trimită mingea în plasă din fața porții, după un corner al lui Kroos, apoi, pe contraatac, Alcacer i-a pasat ideal lui Negredo, care a rămas singur cu Navas dar a fost blocat de portarul Realului. Mingea a sărit la Andre Gomez care a șutat din prima, dar nu a fost în stare să nimerească poarta.
  • 86 | Schimbări
    Încă o modiciare la gazde. De Paul este schimbat cu Javi Fuego
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la Valencia. Negredo este trimis pe teren în locul lui Paco Alcacer
  • 83 | Goluri
    GOOOOL VALENCIA! GOOOL PACO ALCACER! Replică imediată a gazdelor. Alcacer înscrie tot cu o lovitură de cap. De Paul a centrat, Rodrigo a recentrat cu capul și Alcacer a trimis în poartă
  • 82 | Goluri
    GOOOOL REAL MADRID! GOOOOL GARETH BALE! Realul dă lovitura în inferioritate numerică. Galezul înscrie cu capul după o centrare foarte bună a lui Kroos din lovitură liberă
  • 79 | Schimbări
    Modificare în echipa gazdă. Orban îi lasă locul în teren lui Rodrigo
  • 68 | Cartonaşe Roşii
    Kovacic își lasă echipa în inferioritate numerică. Fostul mijlocaș al lui Inter este eliminat direct după o intrare extrem de dură la mijlocul terenului
  • 68 | Faze meci
    Ronaldo cade în careu și cere lovitură de la 11 metri, centralul lasă și de această dată jocul să continue
  • 67 | Schimbări
    Modificare în echipa lui Benitez. Benzema, autorul golului, este înlocuit de Lucas Vasquez
  • 66 | Faze meci
    Cristiano Ronaldo încearcă și el o execuție în forță de la distanță dar mingea trece peste poartă liliecilor
  • 63 | Ocazii
    OCAZIE VALENCIA! Andre Gomez trimite o torpilă de la aproape 30 de metri, mingea prinde un efect ciudat însă Navas reușește să respingă în corner
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Barragan este avertizat pentru un fault asupra lui Sergio Ramos
    A început repriza secundă pe Mestalla
  • 45+1 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL VALENCIA! GOOOL DANI PAREJO! Decarul gazdelor transformă cu siguranță lovitura de la 11 metri și restabilește egalitatea pe tabelă
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Pepe este avertizat pentru faultul făcut în propriul careu asupra lui Andre Gomes
  • 45 | Penalty-uri
    PENALTY VALENCIA! Andre Gomes pătrunde în careu și este faultat de Pepe. Centralul indică punctul cu var.
  • 44 | Ocazii
    Gareth Bale ia o acțiune pe cont propriu, driblează un adverar, pătrunde în careu și cade după un contact cu un fundaș al liliecilor. Madrilenii cer lovitură de la 11 metri dar centralul partidei lasă jocul să continue
  • 39 | Ocazii

OCAZIE VALENCIA! Fază de biliard în careului Realului la un corner al Valenciei. Mingea a fost trimisă spre poartă în cele din urmă de Abdennour, dar fără urmări pe tabelă

• 37 | Ocazii
    OCAZIE VALENCIA! Andre Gomes este angajat excelent de Rodrigo De Paul dar șutul său este deviat în ultima clipă de Sergio Ramos și Valencia trebuie să se mulțumească cu un corner
  • 36 | Faze meci
    Modric șutează din drop dar o face mult peste poarta lui Domenech și scorul de pe tabelă rămâne neschimbat
  • 31 | Ocazii
    OCAZIE VALENCIA! Cancelo e aproape să egaleze cu o lovitură de cap, dar și de această dată mingea trece puțin pe lângă bara porții lui Keylor Navas.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID! GOOOL BENZEMA! Atacantul francez deschide scorul cu un șut din interiorul careului de 16 metri după o combinație de efect la care au mai participat Cristiano Ronaldo și Gareth Bale
  • 11 | Ocazii
    OCAZIE VALENCIA! Prima oportunitate de gol aparține gazdelor. Parejo a reluat cu capul, după un corner, către colțul lung, dar balonul a ratat de puțin cadrul porții
  • 5 | Faze meci
    Benzema așează o minge pentru șutul lui Danilo, dar mingea se duce mult peste poarta lui Domenech
    A început partida dintre Valencia și Real Madrid. Oaspeții au avut lovitura de start

VIDEO Valencia - Real Madrid 2-2. Spectacol pe Mestalla

"Madridul a mai pierdut un tren" a titrat cotidianul Marca dupa ce Realul a ratat șansa de a o egala la puncte pe Barcelona, în urma remizei cu Valencia, 2-2.

Pe Mestalla, trupa lui Rafa Benitez a început perfect meciul și a deschis scorul în minutul 17 prin Karim Benzema, ajuns la 12 goluri în acest sezon. Valencia a ripostat prin Andre Gomes în minutul 37, dar portughezul a ratat.

Prima repriza a avut un final nebun. Dupa ce lui Bale i-a fost refuzat un penalty, gazdele au plecat pe contraatac și Pepe l-a faultat pe Andre Gomes. Arbitrul a acordat lovitura de la 11 metri Valenciei, iar Dani Parejo l-a executat pe Keylor Navas.

Echipa lui Gary Neville a fost aproape să treacă în avantaj în minutul 63, dar Navas a intervenit salvator. Cinci minute mai târziu, Real a rămas în zece după ce Kovacic a primit direct roșu. În inferioritate, madrilenii au înscris în minutul 82, prin Gareth Bale, aflat la al nouălea gol al sezonului. Bucuria oaspeților a durat numai un minut - Paco Alcacer a egalat, tot cu o lovitură de cap.

Valencia putea să dea marea lovitură în ultimele secunde ale jocului, însă Alvaro Negredo a fost blocat de Navas și apoi Andre Gomes a șutat pe lângă poartă. După 2-2 cu Valencia, Real Madrid va juca în următoarea etapă acasă, cu Deportivo La Coruna, sâmbătă, la 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

ali-hebaiti13

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”