Munich, Germany. 08th Nov, 2023. Soccer: Champions League, Bayern Munich - Galatasaray Istanbul, Group stage, Group A, Matchday 4, Allianz Arena. Munich players Jamal Musiala (l) and Harry Kane warming up. Credit: Sven Hoppe/dpa/Alamy Live News
Prioritatea lui Bayern Munchen! Un jucător nu este lăsat să plece de pe Allianz Arena
Real Madrid CF v Celta Vigo - La Liga
Promisiunea lui Carlo Ancelotti pentru ”Messi al Turciei”, după ce a fost aproape de golul sezonului
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

• 90 | Final repriza 2

Final de meci. Real Madrid a surclasat-o pe Sevilla, 5-0, în derby-ul etapei din Primera Division.

• 85 | Faze meci
    Voleul lui Marcos Llorente de la 17 metri, cu tibia, a trecut la doi metri de poarta Sevillei.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare la Sevilla. Ever Banega este înlocuit de Michael Krohn-Dehli.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Real Madrid. Aplaudat de întreg stadionul, Cristiano Ronaldo a fost substituit de Isco
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Sevilla. Fran Vazquez i-a lăsat locul lui Geis.
    Schimbare la Real Madrid. Modric a fost înlocuit de Dani Ceballos.
  • 67 | Ocazii
    Bară Real Madrid! Reluarea cu capul a francezului, după centrarea lui Marcelo, a nimerit bara porţii oaspeţilor.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la Real Madrid. Toni Kroos este înlocuit de Marcos Llorente. Germanul a fost aplaudat în picioare de publicul de pe Bernabeu.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Sevilla. Sarabia a intrat în locul lui Nolito.
    A început repriza a doua a partidei dintre Real şi Sevilla.
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză la Madrid. Real a pulverizat-o pe Sevilla în numai 45 de minute: conduce cu 5-0 la pauză,
  • 42 | Goluri
    Gooool Real Madrid! Echipa lui Zinedine Zidane continuă festivalul de goluri prin puştiul Achraf, aflat la primul gol în tricoul "galacticilor".
  • 39 | Goluri
    Gooool Real Madrid! Toni Kroos a desăvârşit umilinţa Sevillei după ce a finalizat sigur pasa perfectă a lui Lucas Vazquez.
  • 31 | Goluri
    Gooool Real Madrid! Cristiano Ronaldo reuşeşte "dubla" după ce a transformat cu mari emoţii un penalty. Sergio Rico a atins balonul, însă nu a putut împiedica golul de 3-0.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Jesus Navas a primit cartonaşul galben.
  • 30 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty Real! Gazdele beneficiază de o lovitură de la 11 metri după un henţ comis de Jesus Navas.
  • 27 | Faze meci
    Ocazie Real. Şutul lui Toni Kroos de la 18 metri a ocolit poarta oaspeţilor.
  • 23 | Goluri
    Gooool Real Madrid! Cristiano Ronaldo a dublat avantajul lui Real după ce i-a luat faţa lui Carole şi l-a executat pe portarul Sevillei, Sergio Rico.
  • 3 | Goluri

Gooool Real Madrid! Nacho a deschis scorul pentru "galactici" după un corner executat de Toni Kroos şi un cadou de la Muriel, care a deviat mingea exact în gheata sa.

• 2 | Ocazii

Ocazie Real Madrid! Sergio Rico s-a opus senzaţional şutului lui Lucas Vazquez.

A început partida de la Madrid, dintre Real şi Sevilla, precedată de momentul în care Cristiano Ronaldo a prezentat fanilor al cincilea "Balon de Aur" din carieră.
Eduardo BerizzoSevilla

VIDEO Real Madrid - Sevilla 5-0. "Galacticii" i-au demolat pe andaluzi. "Dublă" Cristiano Ronaldo

Real Madrid a demolat-o pe Sevilla în derby-ul etapei a 15-a din Primera Division. În ziua în care Cristiano Ronaldo le-a prezentat fanilor de pe Bernabeu al cincilea "Balon de Aur" din carieră, echipa lui Zinedine Zidane a deschis scorul după mai puţin de trei minute de joc, prin Nacho.

Cristiano Ronaldo şi-a intrat apoi în rol şi a reuşit o "dublă", iar Toni Kroos şi puştiul Achraf au marcat şi ei pentru un incredibil 5-0 la pauză.

Karim Benzema nu s-a lipit de gol: a trimis balonul în bară în repriza secundă, iar partida de pe Santiago Bernabeu s-a încheiat cu 5-0.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

• 09:20 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc