0 - 1
Betis logo Betis
20.09.2017, 23:00
90+5 |
FINAL DE MECI! Betis reuşeşte să producă surpriza. Câştigă la Madrid cu 1-0 şi întrerupe seria de 73 de meciuri cu gol marcat a Realului.
90+4 |
GOOOOOL, 1-0 Betis! Andaluzii dau lovitura în prelungiri, prin Sanabria, care a marcat cu capul, după centrarea excelentă trimisă de fundaşul dreapta Barragan.
90+3 |
Ocazie Real! Mayoral a trimis cu capul din mijlocul careului, dar Adan a reuşit să prindă, printr-un plonjon spectaculos.
90 |
Betis a reuşit să marcheze, prin Sanabria, dar atacantul oaspeţilor se afla în offside, iar golul nu a fost acordat.
79 |
Ultima schimbare şi la Betis. Joaquin a intrat în locul lui Ruiz.
76 |
Ocazie Real! Abia intrat pe teren, Borja Mayoral a fost la rândul său aproape de gol. Tânărul atacant al madrilenilor a fost blocat de acelaşi inspirat Adan.
75 |
Ocazie Real! Garteh Bale a fost aproape de golul anului. Galezul a reluat cu călcâiul centrarea lui Vazquez, dar Adan a reuşit să respingă în bară, cu un reflex senzaţional.
72 |
Ultima modificare făcută de Zidane. Borja Mayoral a intrat în locul lui Modric.
71 |
A doua schimbare la Real. Lucas Vazquez i-a luat locul lui Marcelo.
67 |
Prima modificare la gazde. Asensio a intrat în locul lui Isco.
61 |
A doua schimbare la Betis. Boudebouz a intrat în locul lui Guerrero.
58 |
Cartonaş galben primit de Feddal.
56 |
Ocazie Real! Aproape imediat, madrilenii au avut la rândul lor o şansă uriaşă de a marca. Ronaldo a centrat pentru Carvajal, care a trimis în bară din apropiere.
55 |
Ocazie Betis! Guerrero a scăpat singur spre poarta lui Navas, dar a finalizat lamentabil, şutând peste poartă deşi mai putea avansa.
51 |
Ocazie Real! Contraatac foarte bun al gazdelor, cu Bale şi Ronaldo în prim-plan. Galezul a centrat ideal pentru colegul său din atac, dar acesta a trimis departe de poartă.
46 |
45 |
PAUZĂ pe Bernabeu! Real Madrid şi Betis sunt la egalitate, scor 0-0.
44 |
Schimbare la oaspeţi. Guardado a intrat în locul lui Camarasa.
42 |
Ocazie Real! Isco a avut cea mai bună şansă a gazdelor în prima repriză, dar Adan s-a opus cu un reflex incredibil.
38 |
Cartonaş galben şi pentru Mandi.
36 |
Cartonaş galben primit de Tello.
34 |
Ocazie Betis! Dintr-o eroare a lui Carvajal s-a născut o şansă uriaşă pentru oaspeţi. Navas a avut o paradă de excepţie în faţa lui Ruiz şi a respins în corner.
22 |
Ocazie Real! Modric, din nou aproape de a marca. Mijlocaşul croat a reluat din prima, dar mingea a trecut peste poarta lui Adan.
17 |
Ocazie Real! O nouă şansă pentru campioana Spaniei şi a Europei. Modric a tras de la marginea careului, dar mingea s-a dus în plasa laterală.
10 |
Ocazie Real! Replica madrilenilor vine de la Cristiano Ronaldo, care a încercat să înscrie cu călcâiul, dar apărarea oaspeţilor a reuşit să respingă.
3 |
Ocazie Betis! Andaluzii puteau deschide scorul prin Sanabria, dar Dani Carvajal a avut o intervenţie providenţială şi a reuşit să păstreze rezultatul neschimbat.
1 |
A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Quique Setien

Real - Betis 0-1. Andaluzii au dat lovitura în prelungiri, la revenirea lui Ronaldo. "Galacticii", la 7 puncte de Barcelona

Surpriză uriaşă pe Santiago Bernabeu. Real Madrid rămâne fără victorie acasă în acest sezon din La Liga şi, pentru prima oară după 73 de meciuri, nu a reuşit să marcheze.

Campioana Spaniei şi a Europei a pierdut cu Betis Sevilla, scor 0-1, printr-un gol primit în prelungirile partidei de la Sanabria, şi pierde contactul cu marea rivală, FC Barcelona, care are acum un avantaj de 7 puncte în clasamentul din Spania.

Andaluzii, la care Alin Toşca nu a fost în lot, din cauza unei accidentări, au dat un avertisemnt încă din startul partidei. În minutul 3, Dani Carvajal a respins practic de pe linia porţii în faţa celui care avea să devină eroul serii.

Revenit pe teren în campionat, Ronaldo a încercat să marcheze cu călcâiul câteva minute mai târziu, iar Modric a trecut de două ori pe lângă deschiderea scorului.

Betis a mai ratat o mare ocazie, în minutul 34, când Navas a respins în faţa lui Ruiz, pentru ca înainte de pauză Adan să aibă o intervenţie providenţială la şutul lui Isco.

Repriza a doua a început cu elevii lui Zidane în atac, dar Ronaldo şi Carvajal, care a trimis în bară, nu au profitat de şansele avute. Între cele două ocazii, Guerrero şi-a bătut joc de o oportunitate excelentă.

Pe final, Real a forţat cu toate liniile. Bale a fost aproape de golul anului, dar Adan a respins în bară. Portarul oaspeţilor a mai intervenit de două ori în faţa lui Mayoral, înainte ca andaluzii să marcheze prin Sanabria în al patrulea minut de prelungire, la scurt timp după ce o altă reuşită a sa fusese anulată pentru offside.