Real Madrid face totul pentru a ajunge în finala Champions League: La Liga și-a dat deja acordul
ilie dumitrescu
Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a caracterizat în doar două cuvinte pe Ancelotti, după ce Real Madrid a trecut de Man. City

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Betis reuşeşte să producă surpriza. Câştigă la Madrid cu 1-0 şi întrerupe seria de 73 de meciuri cu gol marcat a Realului.
  • 90+4 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Betis! Andaluzii dau lovitura în prelungiri, prin Sanabria, care a marcat cu capul, după centrarea excelentă trimisă de fundaşul dreapta Barragan.
  • 90+3 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Mayoral a trimis cu capul din mijlocul careului, dar Adan a reuşit să prindă, printr-un plonjon spectaculos.
  • 90 | Faze meciReal Madrid
    Betis a reuşit să marcheze, prin Sanabria, dar atacantul oaspeţilor se afla în offside, iar golul nu a fost acordat.
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la Betis. Joaquin a intrat în locul lui Ruiz.
  • 76 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Abia intrat pe teren, Borja Mayoral a fost la rândul său aproape de gol. Tânărul atacant al madrilenilor a fost blocat de acelaşi inspirat Adan.
  • 75 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Garteh Bale a fost aproape de golul anului. Galezul a reluat cu călcâiul centrarea lui Vazquez, dar Adan a reuşit să respingă în bară, cu un reflex senzaţional.
  • 72 | Schimbări
    Ultima modificare făcută de Zidane. Borja Mayoral a intrat în locul lui Modric.
  • 71 | Schimbări
    A doua schimbare la Real. Lucas Vazquez i-a luat locul lui Marcelo.
  • 67 | Schimbări
    Prima modificare la gazde. Asensio a intrat în locul lui Isco.
  • 61 | Schimbări
    A doua schimbare la Betis. Boudebouz a intrat în locul lui Guerrero.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Feddal.
  • 56 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Aproape imediat, madrilenii au avut la rândul lor o şansă uriaşă de a marca. Ronaldo a centrat pentru Carvajal, care a trimis în bară din apropiere.
  • 55 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Betis! Guerrero a scăpat singur spre poarta lui Navas, dar a finalizat lamentabil, şutând peste poartă deşi mai putea avansa.
  • 51 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Contraatac foarte bun al gazdelor, cu Bale şi Ronaldo în prim-plan. Galezul a centrat ideal pentru colegul său din atac, dar acesta a trimis departe de poartă.
    PAUZĂ pe Bernabeu! Real Madrid şi Betis sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 44 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Guardado a intrat în locul lui Camarasa.
  • 42 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Isco a avut cea mai bună şansă a gazdelor în prima repriză, dar Adan s-a opus cu un reflex incredibil.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Mandi.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Tello.
  • 34 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Betis! Dintr-o eroare a lui Carvajal s-a născut o şansă uriaşă pentru oaspeţi. Navas a avut o paradă de excepţie în faţa lui Ruiz şi a respins în corner.
  • 22 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Modric, din nou aproape de a marca. Mijlocaşul croat a reluat din prima, dar mingea a trecut peste poarta lui Adan.
  • 17 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! O nouă şansă pentru campioana Spaniei şi a Europei. Modric a tras de la marginea careului, dar mingea s-a dus în plasa laterală.
  • 10 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Replica madrilenilor vine de la Cristiano Ronaldo, care a încercat să înscrie cu călcâiul, dar apărarea oaspeţilor a reuşit să respingă.
  • 3 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Betis! Andaluzii puteau deschide scorul prin Sanabria, dar Dani Carvajal a avut o intervenţie providenţială şi a reuşit să păstreze rezultatul neschimbat.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Quique SetienBetis

Real - Betis 0-1. Andaluzii au dat lovitura în prelungiri, la revenirea lui Ronaldo. "Galacticii", la 7 puncte de Barcelona

Surpriză uriaşă pe Santiago Bernabeu. Real Madrid rămâne fără victorie acasă în acest sezon din La Liga şi, pentru prima oară după 73 de meciuri, nu a reuşit să marcheze.

Campioana Spaniei şi a Europei a pierdut cu Betis Sevilla, scor 0-1, printr-un gol primit în prelungirile partidei de la Sanabria, şi pierde contactul cu marea rivală, FC Barcelona, care are acum un avantaj de 7 puncte în clasamentul din Spania.

Andaluzii, la care Alin Toşca nu a fost în lot, din cauza unei accidentări, au dat un avertisemnt încă din startul partidei. În minutul 3, Dani Carvajal a respins practic de pe linia porţii în faţa celui care avea să devină eroul serii.

Revenit pe teren în campionat, Ronaldo a încercat să marcheze cu călcâiul câteva minute mai târziu, iar Modric a trecut de două ori pe lângă deschiderea scorului.

Betis a mai ratat o mare ocazie, în minutul 34, când Navas a respins în faţa lui Ruiz, pentru ca înainte de pauză Adan să aibă o intervenţie providenţială la şutul lui Isco.

Repriza a doua a început cu elevii lui Zidane în atac, dar Ronaldo şi Carvajal, care a trimis în bară, nu au profitat de şansele avute. Între cele două ocazii, Guerrero şi-a bătut joc de o oportunitate excelentă.

Pe final, Real a forţat cu toate liniile. Bale a fost aproape de golul anului, dar Adan a respins în bară. Portarul oaspeţilor a mai intervenit de două ori în faţa lui Mayoral, înainte ca andaluzii să marcheze prin Sanabria în al patrulea minut de prelungire, la scurt timp după ce o altă reuşită a sa fusese anulată pentru offside.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român