Bayerns Alphonso Davies - FC Bayern München - Archivfoto RECORD DATE NOT STATED Fußball *** Bayerns Alphonso Davies FC B
După ce Bayern Munchen i-a dat ultimatum, agentul lui Alphonso Davies a spus lucrurilor pe nume
ancelotti-carlo
Carlo Ancelotti, așa cum rar a fost văzut. Ce a făcut antrenorul lui Real Madrid în pauza competițională

• 90+3 | Final repriza 2
    Final de meci! Real Madrid a câștigat cu 2-0.
  • 90 | Schimbări
    Borja Mayoral a intrat în locul lui Isco.
  • 88 | OcaziiReal Madrid
    Pau Lopez intervine la mingea deviată de Lucas Vazquez.
  • 81 | Schimbări
    Dani Ceballos a intrat în locul lui Modric.
  • 81 | Faze meciReal Madrid
    Șansă mare pentru Real Madrid. Isco trimite în fața porții, dar Lucas Vazquez este surprins prea avansat.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Casemiro.
  • 73 | Faze meciReal Madrid
    Keylor Navas reține mingea reluată cu capul de Marc Navarro.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Real Madrid!!! Isco reușește dubla, cu un șut plasat, din interiorul careului.
  • 69 | Schimbări
    Lucas Vazquez a intrat în locul lui Toni Kroos.
  • 69 | Faze meciReal Madrid
    Asensio șutează de la marginea careului, pe lângă poartă.
  • 68 | Schimbări
    Granero a intrat în locul lui Sergio Sanchez.
  • 67 | Faze meciReal Madrid
    Kroos șutează imprecis din colțul careului.
  • 60 | Faze meci
    Aflată în avantaj, Real Madrid nu pare să forțeze în această repriză secundă.
  • 50 | OcaziiReal Madrid
    Keylor Navas intervine salvator la șutul lui Marc Navarro.
    A început repriza secundă.
  • 46 | Schimbări
    Marc Navarro a intrat în locul lui Jurado
    Sergio Garcia intră în locul lui Marc Roca.
  • 45+1 | Final repriza 1
    Pauză la Madrid. Real conduce cu 1-0.
  • 44 | OcaziiReal Madrid
    Madrilenii au plecat foarte bine pe contraatac, dar Pau Lopez s-a opus la șutul lui Asensio.
    Gerard Moreno are o nouă șansă importantă. De această dată, mingea l-a depășit pe Navas, dar portarul Realului a fost salvat de bară.
  • 42 | OcaziiReal Madrid
    Gerard Moreno pătrunde în careu, dar șutează slab, iar Keylor Navas reține.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nacho.
  • 33 | OcaziiReal Madrid
    O nouă șansă irosită de Ronaldo. De această dată, Cristiano a șutat din apropiere în Pau Lopez.
  • 31 | OcaziiReal Madrid
    Cristiano Ronaldo trece și el pe lângă gol. După pasa primită de la Asensio, portughezul a preluat cu stângul și a șutat cu același picior peste poartă.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL Real Madrid!!! Isco deschide scorul după o pasă perfectă primită de la Cristiano Ronaldo.
  • 24 | OcaziiReal Madrid
    Pau Lopez respinge în corner mingea reluată cu capul de Sergio  Ramos.
  • 21 | Faze meciReal Madrid
    Modric șutează pe lângă poartă de la peste 20 de metri.
  • 7 | Faze meciReal Madrid
    Isco centrează de pe partea stângă, dar Ramos, incomodat, reia slab, iar Pau Lopez reține.
  • 3 | Faze meciReal Madrid
    O nouă şansă pentru Isco. Şutul său este reţinut însă de Pau Lopez.
  • 1 | OcaziiReal Madrid
    Real Madrid este aproape de gol încă din primele secunde. Isco scapă singur spre poartă, dar Pau Lopez se opune.
Sanchey FloresEspanyol

Real Madrid - Espanyol 2-0. Isco a adus prima victorie pe teren propriu în La Liga

Real Madrid rămâne la șapte puncte de liderul Barcelona, după ce a trecut pe teren propriu de Espanyol, cu 3-0.

Sergio Ramos a avut prima șansă de gol în minutul 25, însă nu a reusit să îl păcălească pe Pau Lopez.

Deschiderea scorului a venit după jumătate de oră de joc - Isco a transformat în gol pasa venită de la Cristiano Ronaldo, în minutul 30.

Portughezul a încercat să înscrie și el, însă același Pau Lopez a intervenit salvator, în minutul 33.

Catalanii puteau egala în partea secundă - Nacho a evitat golul, la eroarea lui Sergio Ramos, din minutul 70.

Real a închis definitiv partida peste câteva zeci de secunde - tripleta ofensivă Ronaldo - Asensio - Isco a colaborat pentru reusita de 2-0.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano