Borja Mayoral a intrat în locul lui Isco.
Dani Ceballos a intrat în locul lui Modric.
Șansă mare pentru Real Madrid. Isco trimite în fața porții, dar Lucas Vazquez este surprins prea avansat.
Cartonaș galben pentru Casemiro.
73 |
Keylor Navas reține mingea reluată cu capul de Marc Navarro.
71 |
GOOOOOOOOOOOOL Real Madrid!!! Isco reușește dubla, cu un șut plasat, din interiorul careului.
69 |
Lucas Vazquez a intrat în locul lui Toni Kroos.
69 |
Asensio șutează de la marginea careului, pe lângă poartă.
68 |
Granero a intrat în locul lui Sergio Sanchez.
67 |
Kroos șutează imprecis din colțul careului.
60 |
Aflată în avantaj, Real Madrid nu pare să forțeze în această repriză secundă.
50 |
Keylor Navas intervine salvator la șutul lui Marc Navarro.
46 |
A început repriza secundă.
46 |
Marc Navarro a intrat în locul lui Jurado
46 |
Sergio Garcia intră în locul lui Marc Roca.
45+1 |
Pauză la Madrid. Real conduce cu 1-0.
44 |
Madrilenii au plecat foarte bine pe contraatac, dar Pau Lopez s-a opus la șutul lui Asensio.
44 |
Gerard Moreno are o nouă șansă importantă. De această dată, mingea l-a depășit pe Navas, dar portarul Realului a fost salvat de bară.
42 |
Gerard Moreno pătrunde în careu, dar șutează slab, iar Keylor Navas reține.
36 |
Cartonaș galben pentru Nacho.
33 |
O nouă șansă irosită de Ronaldo. De această dată, Cristiano a șutat din apropiere în Pau Lopez.
31 |
Cristiano Ronaldo trece și el pe lângă gol. După pasa primită de la Asensio, portughezul a preluat cu stângul și a șutat cu același picior peste poartă.
30 |
GOOOOOOOOOOOL Real Madrid!!! Isco deschide scorul după o pasă perfectă primită de la Cristiano Ronaldo.
24 |
Pau Lopez respinge în corner mingea reluată cu capul de Sergio  Ramos.
21 |
Modric șutează pe lângă poartă de la peste 20 de metri.
7 |
Isco centrează de pe partea stângă, dar Ramos, incomodat, reia slab, iar Pau Lopez reține.
3 |
O nouă şansă pentru Isco. Şutul său este reţinut însă de Pau Lopez.
1 |
Real Madrid este aproape de gol încă din primele secunde. Isco scapă singur spre poartă, dar Pau Lopez se opune.

Video rezumat: Real Madrid - Espanyol

Real Madrid - Espanyol 2-0. Isco a adus prima victorie pe teren propriu în La Liga

Real Madrid rămâne la șapte puncte de liderul Barcelona, după ce a trecut pe teren propriu de Espanyol, cu 3-0.

Sergio Ramos a avut prima șansă de gol în minutul 25, însă nu a reusit să îl păcălească pe Pau Lopez.

Deschiderea scorului a venit după jumătate de oră de joc - Isco a transformat în gol pasa venită de la Cristiano Ronaldo, în minutul 30.

Portughezul a încercat să înscrie și el, însă același Pau Lopez a intervenit salvator, în minutul 33.

Catalanii puteau egala în partea secundă - Nacho a evitat golul, la eroarea lui Sergio Ramos, din minutul 70.

Real a închis definitiv partida peste câteva zeci de secunde - tripleta ofensivă Ronaldo - Asensio - Isco a colaborat pentru reusita de 2-0.