inigo martinez
Foto Fotbalistul Barcelonei, la petrecerea lui Bilbao de după câștigarea Cupei! Catalanii, eliminați de basci în sferturi
nota-de-plata-1
Foto A luat câteva ”gustări” înainte de meci și a publicat nota de plată. Suma i-a lăsat pe toți mască: ”Poate vreți să ajutați”
csa-steaua-fcsb
Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

• 90+2 | Final repriza 2
    FINAL. FC BARCELONA - Athletic Bilbao 3-1.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 3-1, NEYMAR. Brazilianul a primit o pasă de la Messi, după care a luat faza pe cont propriu, a înaintat și, dintre patru basci, a șutat direct la vinclu.
  • 81 | Goluri

GOOOOOL BARCELONA: 2-1, PIQUE. Faza a plecat de la Rakitic, care i-a pasat cu o boltă lui Dani Alves, fundașul dreapta s-a descotorosit de Munian, după care, rămas liber, a centrat în fața porții iar Pique a finalizat cu capul.

• 81 | OcaziiFC Barcelona
    OCAZIE BARCELONA! Pique a reluat cu capul, după un corner executat de Neymar, dar Herrerin a resopins
  • 74 | Faze meciFC Barcelona
    SUAREZ PUTEA FI ELIMINAT! Uruguayanul a comis un henț intenționat, dar a fost iertat de un ”galben”. Ar fi fost al doilea și ar fi urmat eliminarea.
  • 73 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE BILBAO. A ieșit Eraso, a intrat MUNIAIN
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    SUAREZ pentru că uruguayanul a fost malițios și a lăsat intenționat o minge în teren, în condițiile în care se mai afla alta pe gazon.
  • 69 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE BARCELONA. A ieșit Vermaelen, a intrat Busquets.
  • 61 | OcaziiFC Barcelona
    OCAZIE BILBAO! Eraso a șutat dar Ter Stegen a reținut pe linia porții. Înainte, Sabin Merino a reluat din interioul careului, după o pasă de la Williams, dar mingea a fost deviată de Rakitic.
  • 57 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA BILBAO. A ieșit Susaeta, a intrat SABIN.
    PRIMA SCHIMBARE LA BILBAO. A ieșit Rico, a intrat BENAT
  • 53 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 1-1, SUAREZ. Uruguayanul a îndeplinit o simplă formalitate, după o centrare pe jos a lui Messi, la care nu a ajuns înainte Rakitic.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    LEKUE pentru un fault asupra lui Neymar.
  • 52 | OcaziiFC Barcelona
    Acțiune frumoasă de atac a catalanilor, Neymar a pasat bine cu Suarez, uruguayanul a centrat, apoi Rakitic a reluat de la marginea careului, dar peste transversală.
    S-a reluat partida.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 43 | Faze meciFC Barcelona
    Neymar a ajuns față în față cu Herrerin, dar a încercat să-l dribleze și a căzut iar mingea a ieșit în aut.
  • 40 | Faze meciFC Barcelona
    Barcelona a pierdut 30 de mingi în primele 40 de minute
  • 40 | OcaziiFC Barcelona
    Messi a executat lovitura liberă direct pe poartă, dar a trimis peste transversală.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    BALENZIAGA pentru un fault asupra lui Neymar la marginea careului de 16 metri.
  • 38 | OcaziiFC Barcelona
    CATALANII AU CERUT UN PENALTY. Neymar a intrat în careu, dar a fost deposedat prin alunecare de Laporte, dar centralul a făcut semn ca jocul să continue.
  • 31 | Faze meciFC Barcelona
    Williams a șutat de la marginea careului de 16 metri, după ce a profitat de o bâlbâială a fundașilor catalani, dar mingea s-a dus peste transversală.
  • 25 | OcaziiFC Barcelona
    Messi a executat o lovitură liberă, lateral dreapta, direct pe poartă, dar Herrerin a boxat în față.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    RICO pentru un fault dur asupra lui Neymar.
  • 18 | Faze meciFC Barcelona
    Aduriz a luat o fază pe cont propriu, a trecut de Pique, a centrat în careu, dar Rakitic a respins în corner.
  • 14 | OcaziiFC Barcelona
    OCAZIE BILBAO! Eraso a pus latul la o centrare de pe dreapta, de la Williams, Ter Stegen a deviat în lateral iar Athletic a ratat șansa de a face 2-0.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOL BILBAO: 0-1, WILLIAMS. Contraatac-școală al celor de la Athletic. Herrerin a degajat foarte bine până la mijloc, Aduriz a preluat foarte bine, a înaintat, după care i-a pasat excepțional lui Williams, care a trecut de Ter Stegen și a trimis în poarta goală.
  • 4 | Faze meciFC Barcelona
    Aduriz s-a trezit cu o minge în careul catalanilor, dar Rakitic a intervenit la timp și a respins.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut catalanilor.
Ernesto ValverdeAthletic Bilbao

VIDEO FC Barcelona - Bilbao 3-1. A 6-a calificare la rând a catalanilor în semifinalele Cupei Spaniei

FC Barcelona s-a calificat în semifinalele Cupei Regelui Spaniei, după ce a câștigat și returul cu Athletic Bilbao, scor, 3-1.

Bascii au jucat foarte bine în prima repriză și au crezut că pot face surpriza, mai ales după golul marcat de către Inaki Williams, din pasa excelentă a lui Aduriz (12). Între timp, elevii lui Luis Enrique păreau complet debusolați. Doar Neymar a mai încercat ceva, așa cum s-a întâmplat și la faza din minutul 38, când catalanii au cerut penalty după o deposedare a lui Laporte asupra brazilianului. În rest, mai nimic pentru gazde, care au intrat în avantaj la pauză.

Muștruluiți la pauză de Enrique, catalanii au început altfel partea a doua. Servit de Messi și ajutat de căderea lui Balenziaga, Suarez a egalat în minutul 53. Catalanii au preluat conducerea în minutul 81, prin Pique iar fanii de pe Camp Nou au mai avut parte de un gol până la final, autor Neymar, care a finalizat direct la vinclu. În minutul 74, însă, Barca putea rămâne în 10, dacă Suarez primea al doilea cartonaș galben și era eliminat.

Astfel, datorită acestui nou succes, Barcelona s-a calificat după 5-2 la „general” și va bifa a șasea semifinală consecutiva în Cupa Regelui.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...