Lacrimile lui Vinicius nu l-au impresionat: ”E prea mult!”
Szachtar Donieck - FC Barcelona
Decizia finală în cazul lui Robert Lewandowski, care are pe masă o ofertă de 100.000.000€ / an
bocciu-3
Exclusiv Victor Angelescu, reacție vehementă după ce instanța a decis că Liviu Ungurean ”Bocciu” va rămâne în arest

• 90+2 | Final repriza 2
    Fluier final. Barcelona - Celta Vigo 6-1.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Neymar duce scorul la 6-1, cu o finalizare frumoasă, peste portarul Sergio, după o pasă a lui Suarez.
  • 85 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Ivan Rakitic își trece și el numele pe lista marcatorilor, cu o reluare din prima, din careu, la capătul unei pase date de Suarez.
  • 81 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Suarez marchează după ce Messi i-a pasat direct din penalty. Schema a fost lansată de Johan Cruyff, la Ajax.
  • 80 | Penalty-uriBarcelona
    Penalty pentru Barcelona! Messi a trecut superb de Jonny chiar în marginea careului, iar apărătorul advers l-a faultat.
  • 80 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Neymar a reușit o "braziliană" superbă peste Sene, faza a continuat și sud-americanul a scăpat singur cu portarul, dar șutul său a fost atenuat de portar și Cabral a evitat golul, în cele din urmă.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la Barcelona: iese Iniesta și intră Arda Turan.
  • 75 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Suarez este cotat drept autorul golului, după ce Neymar a primit o nouă pasă genială de la Messi, a driblat portarul și a trimis spre poartă dintr-o poziție aproape imposibilă. Uruguayanul a împins mingea de pe linia porții.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Sene, după un fault comis asupra lui Vidal.
  • 73 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Celta Vigo! Wass a fost aproape de gol, dar șutul său din prima, de la circa 15 metri, s-a dus aproape de portarul Bravo, care a reușit să prindă cu siguranță.
  • 66 | Faze meciBarcelona
    John Guidetti a fost la un pas să profite de o eroare a lui Mascherano, dar șutul său cu stângul, din unghi, a trecut cu mult peste poarta lui Bravo.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Celta Vigo: iese Hernandez și intră Diaz.
  • 61 | Schimbări
    Încă o modificare la catalani: iese Sergi Roberto, înlocuit de Ivan Rakitic.
    Schimbare la Barcelona: iese Daniel Alves și intră Aleix Vidal
  • 59 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Luis Suarez îi readuce pe campioni în avantaj, cu un șut din prima la capătul unei pase geniale a lui Messi, care i-a trimis peste apărătorii adverși.
  • 57 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Iniesta a primit în careu de la Messi, dar șutul său
  • 47 | OcaziiBarcelona
    Bară pentru Barcelona! Neymar a pătruns superb în careu și a întors pentru Suarez, dar șutul din prima al acestuia, trimis cu latul, a întâlnit bara stângă a porții echipei oaspete. Mingea a revenit în teren, dar lui Sergi Roberto nu i-a ieșit șutul.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză pe Camp Nou, acolo unde Barcelona și Celta Vigo se află la egalitate, scor 1-1.
  • 45 | Faze meciBarcelona
    Același Neymar primește în careu, dar nu reușește să șuteze în momentul ideal, după o preluare frumoasă, iar mingea se duce peste poartă.
  • 44 | Faze meciBarcelona
    Neymar șutează direct spre poartă dintr-o lovitură liberă din preajma colțului stâng al careului, dar mingea nu cu mult alături de vinclul oaspeților.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Jonny.
  • 39 | Gol din Penalty
    GOOOOL Celta! John Guidetti este și cel care execută lovitura de la 11 metri și înscrie, chiar dacă portarul Bravo a ghicit colțul.
  • 39 | Penalty-uriBarcelona
    Penalty pentru Celta Vigo! Guidetti a căzut, după un contact cu Jordi Alba, iar arbitrul a arătat fără dubii punctul cu var.
  • 38 | OcaziiBarcelona
    Încă un șut periculos la poarta oaspeților, care i-a aparținut de această dată lui Jordi Alba, care a tras din prima, din afara careului, dar a trimis cu puțin peste poartă.
  • 32 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Celta Vigo! Beauvue a reușit o execuție extraordinară, dar portarul Bravo a reușit să pareze șutul din prima, trimis din unghi de jucătorul originar din Guadalupe. Execuția a semănat cu golul lui Marco Van Basten, din finala Campionatului European din 1988, dintre Olanda și URSS.
  • 28 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Messi a marcat cu un șut direct din lovitura liberă care a rezultat în urma faultului comis de Planas.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Planas, după un fault tare asupra lui Suarez.
  • 25 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Celta Vigo! Planas a primit în centru, nu i-a ieșit pasa în stânga și a ales, apoi, să șuteze din cădere, dar portarul Claudio Bravo a plonjat și a scos în lateral.
  • 18 | Faze meciBarcelona
    Acțiune de toată frumusețea a lui Messi. A început la mijlocul terenului, acolo unde argentinianul l-a folosit pe arbitru drept paravan pentru a trece de un adversar. A ajuns în careu, după un schimb de pase cu Neymar, dar nu a reușit să îl învingă pe portar.
  • 15 | OcaziiBarcelona
    Ocazie mare pentru Barcelona! Iniesta a recuperat excelent în jumătatea adversă de teren și i-a pasat ideal lui Neymar, dar portarul Rico a respins senzațional șutul brazilianului, din apropiere.
  • 12 | Faze meciBarcelona
    Messi șutează periculos din lovitura liberă care a rezultat la faza anterioară, dar mingea a trecut la foarte mică distanță de bara stângă a porții lui Sergio.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Cabral, pentru o ținere evidentă la Suarez.
  • 10 | Faze meciBarcelona
    Barcelona s-a apropiat periculos de careul advers în două rânduri, dar Celta se apără bine deocamdată și fundașii au respins centrarea lui Suarez
  • 7 | OcaziiBarcelona
    Șut periculos al lui Sene, chiar de pe linia careului de 16 metri, din zonă centrală, însă mingea trece cu puțin pe lângă poarta lui Claudio Bravo.
  • 6 | Faze meci
    Joc echilibrat, până în acest moment
    Fluier de start al meciului dintre Barcelona și Celta Vigo.
Eduardo BerizzoCelta

Barcelona - Celta 6-1. Răzbunare cu vârf și îndesat pentru înfrângerea din tur, cu 1-4!

Luis Suarez a fost omul meciului în victoria Barcelonei cu 6-1 în fața Celtei Vigo. Nouarul uruguayan a marcat 3 goluri, a pasat decisiv la alte două și a obținut lovitura liberă din care a punctat Messi.

Barcelona a avut prima mare ocazie a confruntării cu Celta Vigo, dar Neymar nu l-a putut învinge pe Sergio Alvarez (15). A reușit însă Messi din lovitură liberă în minutul 28. Oaspeții au reacționat imediat, iar Beauvue a fost aproape de o reușită de excepție (32).

Celta a egalat cu 6 minute înainte de pauză: Jordi Alba l-a faultat pe Guidetti și tot suedezul a tranformat penalty-ul (39).

Barca a atacat cu furie în debutul părții secunde: Suarez a trimis în bară, din pasa lui Neymar. Uruguayanul și-a adus până la urmă echipa în avantaj în minutul 59 din pasa lui Messi. Celta nu s-a predat, iar Wass a trecut în două rânduri pe lângă egalare.

Scăpată cu bine, campioana Spaniei și a Europei s-a detașat. În minutul 75, Suarez a făcut dubla după acțiunea lui Neymar. Catalanii nu s-au oprit, iar Messi și Suarez au oferit faza meciului la un penalty obținut de argentinian. Messi i-a dat o pasă decisivă specială golgheterului din Spania, care și-a definitivat hat-trick-ul (81). Rakitic - intrat în repriza secundă - a marcat și el cu 5 minute înainte de final, iar cireașa pe tort a fost pusă de Neymar în prelungiri (90+1).

VIDEO Celta - Barcelona 4-1. În meciul tur, formația galiciană i-a administrat campioanei una dintre cele două înfrângeri din acest sezon.

Celta nu mai primise 6 goluri într-un singur meci în La Liga din 1990, când pierdea cu 0-6 tot pe Camp Nou, în fața Barcelonei.

Barcelona a ajuns la 30 de meciuri fără înfrângere și își mărește recordul istoric. În aceste partide, a marcat 93 de goluri și a primit 16.

Formația blaugrana pregătește acum restanța cu Sporting Gijon. Meciul este ÎN DIRECT la Digi Sport 1, miercuri de la ora 19:30!

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano