ancelotti-carlo
Carlo Ancelotti, așa cum rar a fost văzut. Ce a făcut antrenorul lui Real Madrid în pauza competițională
ESP: Atletico de Madrid - UD Las Palmas. La Liga EA Sports. Date 25 Horatiu Moldovan of Atletico de Madrid during the La
Reacția spaniolilor, după ce Horațiu Moldovan a "debutat" pe Metropolitano, dar nu pentru Atletico
Romania v Colombia - International Friendly
Denis Drăguș are preț! Belgienii au anunțat câte milioane de euro vrea Standard Liege

• 90+1 | OcaziiBetis
    Fază rapidă de atac a lui Betis, Ruben Castro scapă în poziție bună, dar trage pe lângă poarta lui Navas. Gazdele puteau da lovitura în prelungiri!
  • 89 | Faze meciBetis
    Real domină clar finalul meciului și are o posesie mult mai bună: 65%-35%
  • 88 | OcaziiBetis
    Isco apare la finalizare, dar Adan respinge din nou formidabil. Cu siguranță, portarul lui Betis a fost cel mai bun om al meciului
  • 85 | OcaziiBetis
    Ronaldo apare în sfârșit la finalizare, dar șutul său puternic nu prinde cadrul porții
  • 80 | Schimbări
    Schimbare Real: Iese James Rodriguez, intră Jese
  • 79 | OcaziiBetis
    Balonul circulă pe traseul Modric - Kroos - Benzema, dar Adan este din nou de netrecut și respinge la șutul francezului
  • 78 | OcaziiBetis
    James Rodriguez șutează excelent de pe loc, însă Adan scoate cu un reflex foarte bun
  • 76 | Schimbări
    Schimbare Betis: Iese Cejudo (autorul golului gazdelor) și intră Portillo
  • 71 | Goluri
    GOOOOL REAL! Karim Benzema înscrie pentru 1-1 după ce îndeplinește o simplă formalitate, însă James Rodriguez, omul cu assist-ul, se afla în poziție neregulamentară
  • 70 | OcaziiBetis
    Marcelo îi oferă o pasă genială lui Carvajal, iar fundașul lateral al Realului caută să înscrie cu o execuție la colțul lung, dar balonul trece puțin pe lângă poartă. Ocazie importantă pentru Real!
  • 69 | Faze meciBetis
    După o perioadă mai bună, jocul Realului suferă din nou, însă Betis alege să nu mai conteze pe faza ofensivă și se preocupă doar să mențină acest avantaj fragil
  • 64 | Schimbări
    Schimbare Real: Iese Danilo și intră Carvajal
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Petros scapă doar cu un cartonaș galben după un cot pe care i l-a aplicat lui Isco
  • 58 | Schimbări
    Schimbare Betis: Iese Kadir, intră Joaquin
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Vargas este avertizat pentru un fault la Modric
  • 55 | OcaziiBetis
    James Rodriguez reia periculos din careu după un corner, însă Adan este atent și reține
  • 51 | Schimbări
    Schimbare Betis: Iese Fabian Ruiz, intră Ceballos
  • 50 | OcaziiBetis
    James Rodriguez luftează în careu, Modric nu poate relua nici el bine, apoi Benzema trage în portarul advers, balonul îi revine francezului, care trimite însă mult peste poartă din unghi
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 36 | OcaziiBetis
    Ronaldo trage puternic de la distanță, pe lângă poarta lui Betis
  • 35 | Faze meciBetis
    Penalty clar refuzat Realului, după ce Benzema a fost faultat în careu de Petros. Infracțiunea este cât se poate de clară, însă madrilenii nu primesc lovitură de la 11 metri
  • 33 | OcaziiBetis
    Pepe reia cu capul dintr-o poziție grea, iar balonul trece puțin pe lângă poarta gazdelor
  • 28 | Faze meciBetis
    Statistică: Cejudo este doar al doilea jucător care înscrie din afara careului împotriva Realului, în acest sezon de La Liga, după Nolito (Celta Vigo)
  • 22 | OcaziiBetis
    Isco reia cu capul din careu, însă Adan reține cu siguranță. Real continuă să joace destul de modest și nu are nicio ocazie clară de gol până acum, în fața unei echipe care joacă excelent din punct de vedere tactic
  • 16 | Faze meciBetis
    Ronaldo solicită penalty după un duel cu Molinero, însă arbitrul lasă jocul să continue
  • 13 | Faze meciBetis
    Betis continuă să dețină controlul jocului și Real nu se regăsește deocamdată, după un început foarte slab de meci
  • 9 | Faze meciBetis
    Statistică: Alvaro Cejudo este primul jucător al lui Betis care înscrie din acțiune, după o pauză de 638 de minute
  • 7 | GoluriBetis
    GOOOOL BETIS! După un început în forță gazdele deschid scorul. Navas respinge șutul lui Castro, iar apoi balonul ajunge la Cejudo, care marchează un gol superb, cu o execuție imparabilă din afara careului

VIDEO Betis-Real Madrid 1-1. Primul insucces cu Zidane antrenor. Gol Benzema

Surpriză uriașă în Spania, după ce Real Madrid a remizat în deplasare cu Betis, 1-1, ÎN DIRECT la Digi Sport. Este primul pas greșit pe care îl face echipa de pe Bernabeu în mandatul lui Zinedine Zidane.

Formația andaluză nu mai marcase de 7 meciuri, dar a reușit să deschidă scorul în minutul 7: Ruben Castro a fost blocat, însă Cejudo a prins un șut de excepție.

Oaspeții au plecat imediat în căutarea egalării, dar Ronaldo nu a găsit spațiul porții, iar Benzema - după ce a fost faultat în careu, fără a primi penalty (35) - a ratat și el în debutul părții secunde. Până la urmă, francezul a reușit egalarea în minutul 71, după un offside nesemnalizat la James Rodriguez. Pentru Benzema este al 17-lea gol din acest campionat.

Realul a continuat să preseze, dar paradele lui Adan au păstrat scorul egal. James Rodriguez și Benzema au provocat intervenții de senzație ale fostului portar al madrilenilor.

Gazdele puteau să obțină o victorie incredibilă în prelungiri, însă Ruben Castro a ratat de puțin ținta, la o fază rapidă de atac a gazdelor.

Betis - Real Madrid s-a terminat 1-1, iar formația de pe Bernabeu pregătește acum întâlnirea cu Espanyol, echipa lui Costel Gâlcă. Meciul este duminică, de la 21:30, în direct la Digi Sport 2.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano