4
Jude Bellingham poate scrie istorie la Real Madrid! La ce capitole îi este net superior lui David Beckham
Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League - Quarter-Final - Second Leg - Etihad Stadium
Trei cluburi uriașe din Europa sunt gata să transfere un titular de la Real Madrid
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (14.08.2023)
Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 1-1, ACUM pe Digi Sport 1. ”Câinii” restabilesc egalitatea și rămân în 10

Real Madrid Real Madrid
    FINAL DE MECI. REAL a câștigat la Celta și s-a apropiat din nou la două puncte de FC Barcelona.
  • 90+1 | Faze meciCelta Vigo
    Și CARVAJAL a căutat să ia acest galben pentru a sta cu Almeria și a fi apt de joc contra Sevillei.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    CARVAJAL pentru proteste
  • 88 | Faze meciCelta Vigo
    Nolito a avut și el șansa de a face dubla, dar șutul acestuia a trecut pe lângă bara din stânga porții lui Casillas.
  • 85 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit James, a intrat ARBELOA
  • 84 | Faze meci
    Așa cum s-a speculat dinainte, SERGIO RAMOS a luat intenționat galben pentru a sta etapa viitoare, cu Almeria, de pe ”Bernabeu” și pentru a fi apt de joc în partida cu Sevilla, din deplasare
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    RAMOS pentru un fault asupra lui Hernandez
  • 82 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Isco, a intrat JESE
  • 75 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CELTA. A ieșit Mina, a intrat HERNANDEZ.
  • 73 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA CELTA. A ieșit Larrivey, a intrat CHARLES
    PRIMA SCHIMBARE LA REAL MADRID. A ieșit Chicharito, a intrat PEPE
  • 69 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-4, CHICHARITO. Mexicanul a preluat de lângă Cabral, sub privirile lui Fontas, pe piept, după o pasă genială cu exteriorul a lui Ramos și Alvarez s-a văzut nevoit doar să scoată balonul din plasă.
  • 64 | OcaziiCelta Vigo
    Acțiune frumoasă de atac a celor de la Celta care s-a terminat cu șutul lui Orellana, dar pe lângă poartă. Casillas a plonjat, dar mai mult pentru fotoreporteri.
  • 62 | OcaziiCelta Vigo
    Ronaldo a profitat de o gafă a lui Fontas și a plecat în viteză pe dreapta, după care i-a pasat pe culoar în față lui Chicharito. Mexicanul a încercat o finalizare, chiar dacă pasa a fost destul de tare
  • 61 | Faze meciCelta Vigo
    Cei de la Celta forțează egalarea, dar Marcelo a îndepărtat pericolul, cu călcâiul, din fața lui Fontas
  • 57 | Faze meciCelta Vigo
    CELTA A CERUT PENALTY! În urma unui duel dintre Kroos și Orellana, mijlocașul gazdelor a căzut în careu, dar arbitrul a făcut semn ca meciul să continue.
  • 56 | OcaziiCelta Vigo
    Isco, față în față cu Alvarez, ieșit de pe linia porții, a șutat în portarul celor de la Celta, astfel că a ratat șansa desprinderii pentru echipa sa.
  • 48 | OcaziiCelta Vigo
    Acțiune de atac a celor de la Celta, la care a participat întreaga linie ofensivă, Nolito n-a știut ce să facă cu balonul, i-a pasat lui Mallo, dar acesta a șutat ca un fundaș ce este și mingea abia a atins plasa laterală.
    A început repriza a doua
    PAUZĂ
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-3, JAMES. Cei de la Real au recuperat un balon, Ronaldo și James au atacat frontal, după care mijlocașul columbian a finalizt cu un șut de la marginea careului de 16 metri, deviat de Fontas.
  • 41 | OcaziiCelta Vigo
    BARĂ REAL! Cristiano Ronaldo a fost aproape de a-i aduce pe ”galacticici” în avantaj, după o pasă de gol remarcabilă a lui Chicharito, dar șutul portughezului, la firul ierbii, s-a oprit în bara din stânga porții gazdelor.
  • 38 | OcaziiCelta Vigo
    OCAZIE CELTA. Gazdele au avut șansa de a trece iar în avantaj, dar șutul lui Larrivey, după o preluare de mare efect cu călcâiul, nu l-a putut învinge pe Casillas.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOL CELTA: 2-2, SANTI MINA. Contraatac al celor de la Celta, Mina a scăpat singur spre poartă, după ce Varane a rămas în spate, a șutat pe colțul scurt mingea a lovit bara, a revenit în teren, după care același Santi Mina a finalizat simplu, de lângă Marcelo.
  • 25 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 1-2, CHICHARITO. Mexicanul a fost cel care a inițiat faza, i-a pasat apoi în dreapta lui James, acesta din urmă i-a retrimis, după care Hernandez a finalizat din careu, pe colțul scurt.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 1-1, KROOS. Fază de atac a ”galacticilor”, plecată din centrarea lui James, mingea n-a ajuns la Chicharito, după care jucătorul german a finalizat.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOL CELTA: 1-0, NOLITO. Fază superbă a ”decarului” de la Celta. Din piciorul lui Carvajal mingea i-a sărit foarte bine lui Nolito, care apoi a trimis printre picioarele lui Varane și a intrat în plasă. Casillas, surprins de întreaga fază.
  • 3 | Faze meciCelta Vigo
    Cei de la Celta au început partida cu mult entuziasm. Santi Mina a încercat să-l învingă pe Casillas, dar șutul acestuia a fost blocat de Varane.
  • 2 | Faze meciCelta Vigo

GAZDELE PUTEAU RĂMÂNE ÎN 10! Santi Mina a avut o intrare dură asupra lui Carvajal, dar a scăpat nesancționat.

A început partida. Lovitura de start i-a aparținut Realului.
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Celta - Real 2-4. ”Galacticii” au întors rezultatul şi sunt la două puncte de Barça

Real Madrid rămâne la două puncte în spatele Barcelonei, după victoria cu 4-2 de la Vigo, cu Celta. Pe "Balaidos", Celta a luat-o tare pe semifinalista din UEFA Champions League.

Era doar minutul 9, când Nolito i-a păcălit pe Illaramendi și Carvajal și l-a învins pe Casillas. Kroos a egalat repede, din interiorul careului, iar Real a mai marcat o dată, după alte 8 minute. La 4 zile de la golul cu Atletico, Chicharito și-a adus echipa în avantaj, cu al 5-lea său gol al sezonului.

Santi Mina a restabilit egalitatea cu mult noroc, după doar 4 minute, la o eroare comuna Marcelo - Varane. Cristiano Ronaldo a nimerit bara, dar Real a intrat în avantaj la pauză. James a marcat chiar înainte de fluierul final al primei părți cu un șut deviat de Fontas.

În partea secundă, galicienii au cerut penalty la intervenția lui Kroos asupra lui Orellana, dar Perez Montero a ignorat protestele gazdelor. Chicharito Hernandez a liniștit finalul meciului cu golul din minutul 79, prima sa dublă de când îmbracă tricoul blanco.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Vassaras a dat verdictul la faza la...

hasani

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”