Real Madrid face totul pentru a ajunge în finala Champions League: La Liga și-a dat deja acordul
ilie dumitrescu
Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a caracterizat în doar două cuvinte pe Ancelotti, după ce Real Madrid a trecut de Man. City
Screenshot 2024-04-18 at 23.09.58
Dorinel Munteanu, după calificarea Oțelului în finala Cupei României: ”Mă trezesc în fiecare dimineață cu speranța că vor veni”

• 90 | Final repriza 2
    Final de meci! Real Madrid s-a impus cu emoţii, datorită unui eurogol marcat pe final de Modric.
  • 86 | Schimbări
    Schimbare la Real. Nacho a intrat în locul lui Carvajal.
  • 84 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Real Madrid! Modric îi readuce pe oaspeţi în avantaj, cu un şut violent de la 20 de metri. Mingea s-a dus aproape de vinclul porţii lui Andres Fernandez. Execuţie splendidă a mijlocaşului croat.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Carvajal.
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la Granada. A ieşit Penaranda şi a intrat Doucoure.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Real. Isco a fost înlocuit de Kovacic.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Granada. Khrin a intrat în locul lui Fran Rico.
  • 72 | Faze meciGranada
    Două faze controversate într-un minut, ambele în careul oaspeţilor. Mai întâi, Granada a marcat, dar golul nu a fost acordat din cauza unei poziţii de offside, apoi gazdele au cerut penalty, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Sergio Ramos.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Real. A ieşit James Rodriguez şi a intrat Jese.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de autorul golului gazdelor, El Arabi.
  • 60 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL Granada, 1-1! El Arabi, abia intrat pe teren, a egalat. faza a început cu o minge pierdută uşor de Modric, care a fost încurcat şi de arbitru.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la Granada. A ieşit David Barral şi a intrat El Arabi.
  • 57 | OcaziiGranada
    Ocazie Real! Benzema, lansat excepţional de Modric, nu l-a putut învinge pe portarul gazdelor, din situaţie de unu contra unu.
  • 55 | OcaziiGranada
    Ocazie Real! Benzema putea reuşi dubla, dar a tras în plasa laterală, din apropiere. Totuşi, francezul se afla în poziţie de offside.
  • 48 | OcaziiGranada
    Ocazie Real! Replica oaspeţilor a venit imediat, prin Modric, al cărui şut din prima a fost respins spectaculos de Andres Fernandez.
  • 47 | OcaziiGranada
    Ocazie Granada! Gazdele au avut o şansă mare de a egala, dar Navas a reuşit să respingă lovitura de cap trimisă de David Barral după un corner.
    Pauză! Real Madrid conduce cu 1-0, datorită golului marcat de Benzema.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ruben Perez.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Real Madrid! Karim Benzema îşi continuă forma extraordinară. Francezul a înscruis simplu, din apropiere, după o pasă primită de la Carvajal.
  • 24 | OcaziiGranada
    Ocazie Real! Şansă uriaşă pentru oaspeţi, dar faza a început cu un offside nesemnalizat la Modric. Lomban a păstrat rezultatul neschimbat, cu o intervenţie providenţială.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Miguel Lopes, pentru proteste.
  • 17 | OcaziiGranada
    Ocazie Granada! Successa încercat un şut la colţul lung, după o fază confuză în careul Realului, dar mingea a trecut departe de poartă.
  • 14 | OcaziiGranada
    Ocazie Real! Contraatac foarte bun al madrilenilor, dar şutul lui Cristiano Ronaldo a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 10 | Faze meciGranada
    Fază periculoasă a gazdelor, în urma căreia Penaranda a reuşit să trimită în poartă. Golul jucătorului din Venezuela a fost, însă, corect anulat pentru offside.
  • 8 | Faze meciGranada
    Un prim moment bun al oaspeţilor. Carvajal a centrat bine de pe partea dreaptă, dar Benzema a ratat execuţia acrobatică din apropiere.

Granada - Real Madrid 1-2. Primul succes în deplasare, după aproape două luni

Victorie cu emoţii pentru Real Madrid, în meciul din deplasare cu Granada. Modric a înscris pe final golul de trei puncte pentru Real Madrid, care s-a impus cu 2-1.

Este primul succes în deplasare pentru "galactici" după aproape două luni.

Trupa lui Zinedine Zidane a ratat prima ocazie în minutul 14, prin Cristiano Ronaldo, care a tras puţin pe lângă poartă. A fost totuşi 1-0 în favoarea oaspeţilor, după o jumătate de oră de joc. Benzema a înscris din apropiere, după o pasă a lui Carvajal, şi a ajuns la al şaselea meci consecutiv în care marchează, în 2016, cea mai bună serie a sa în La Liga.

De asemenea, a fost al 19-lea gol al francezului în actuala campanie şi reusita cu numărul 156 în tricoul Madridului.

Benzema putea face dubla în minutul 57, când a fost blocat de Andres Fernandez, în situaţie de unu contra unu. În loc de 0-2, s-a făcut 1-1. Granada a egalat peste trei minute, prin Youssef El Arabi, abia intrat pe teren.

Atacantul gazdelor l-a învins pe Keylor Navas, la capătul unei faze începute cu o gafă a lui Modric, iar marocanul a devenit cel mai bun marcator al Granadei în La Liga, cu 34 de goluri, la fel ca şi Enrique Porta.

Real Madrid a dat lovitura în minutul 85. Luka Modric a şutat senzaţional de la 20 de metri şi a înscris primul său gol în acest sezon de La Liga.

După 2-1 la Granada, Real Madrid va juca împotriva lui Athletic Bilbao sâmbătă, de la ora 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 23:45 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român