Exclusiv Jucătorul care ”l-a dat pe spate” pe Gigi Becali în Sepsi - FCSB: ”Asta vreau să fie”

BarcelonaBarcelona
24 septembrie, 23:00, Digi Sport 1
Malaga Malaga
Barcelona Barcelona
    FINAL DE MECI! BARCELONA S-A ÎNCURCAT PENTRU PRIMA DATĂ ÎN ACEST SEZON DUPĂ UN MECI SLAB PE TERENUL MALAGĂI
  • 71 | OcaziiMalaga
    Luis Alberto a șutat din lovitură liberă, pe poartă, dintr-un unghi închis. Bravo a respins de la colțul scurt, mingea lovește bara și apărarea catalană trimite în corner
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben Douglas
  • 68 | OcaziiMalaga
    Rosales a prins o torpilă din afara careului, la colțul lung, dar mingea nu a prins spațiul porții
  • 61 | OcaziiMalaga
    Bartra a scăpat din marcaj, a trimis cu capul la colțul scurt, dar mingea a trecut puțin pe lângă pauză
    Start în repriza a doua
    PAUZĂ! Niciun gol pe La Rosaleda după primele 45 de minute
  • 42 | OcaziiMalaga
    A treia ocazie pentru Messi: Jordi Alba l-a căutat cu o centrare pe argentinian în fața porții, la doar câțiva metri de buturile Malagăi, dar a ratat contactul cu balonul
  • 26 | OcaziiMalaga
    Leo Messi a trimis cu pieptul spre poartă, din careul mic, balonul a ratat de puțin cadrul porții
  • 14 | OcaziiMalaga
    Leo Messi a șutat din lovitură liberă de la 20 de metri, la colțul scurt, dar mingea trece puțin peste transversală
  • 10 | Faze meci
    Barcelona are posesia, dar nu a concretizat-o încă: niciun șut pe spațiul porții, doar o încercare a lui Rakitic, departe de buturile adverse

Luis EnriqueBarcelona

VIDEO Malaga - Barcelona     0-0. Primul pas greșit al catalanilor în noul sezon

Malaga a oferit surpriza serii în La Liga. Andaluzii au ținut-o în șah pe Barcelona pe La Rosaleda, stadionul pe care catalanii câștigaseră în ultimele 6 sezoane.

Cu Douglas la primul meci ca titular, Barcelona s-a apropiat rar de poarta lui Kameni. Messi a tras peste poartă din lovitură liberă, în minutul 14. Tot argentinianul a căutat golul și în minutul 26, dar mingea trimisă de el cu pieptul a trecut pe lângă poarta gazdelor.

În finalul primei reprize, golgheterul Barcelonei n-a ajuns la centrarea trimisă de Jordi Alba în fața porții.

După pauză, Bartra a trimis pe lângă poartă, după un corner executat de Rakitic. Malaga a prins curaj și a trecut în două rânduri pe lângă deschiderea scorului.

În minutul 68, Rosales a șutat puternic din afara careului, pe lângă poarta lui Claudio Bravo. Trei minute mai târziu, gazdele au ratat cea mai mare ocazie a meciului.

Luis Alberto, fost jucător la Barcelona B, a executat pe colțul scurt o lovitură liberă, iar Bravo a respins în bară.

Malaga - Barcelona s-a încheiat 0-0, catalanii rămân lideri, la egalitate cu Sevilla, fără gol primit, dar bifează primul meci după 11 ani în care nu au șutat vreodată pe spațiul porții adverse. Performanța cu care se poate lăuda formația blaugrana este că nu a primit niciun gol în cele 6 meciuri jucate în acest sezon (5 în La Liga și 1 în UCL).

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar