31.01.2016, 21:30, Digi Sport 2
90+2 |
S-a terminat meciul.
86 |
GOL pentru REAL!!! Jese a centrat în faţa porţii şi Duarte a trimis mingea în propria poartă.
85 |
Jordan execută o lovitură liberă, dar Navas respinge de lângă bară.
84 |
Casemiro este avertizat.
82 |
GOOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOL CRISTIANO!!!!! Ronaldo a reluat cu capul de la câţiva metri mingea centrată perfect de Jese.
77 |
Gonzalez este avertizat.
75 |
Vazquez intră în locul lui Benzema.
73 |
Mingea ajunge în faţa porţii, dar Navas blochează perfect şutul lui Abraham.
71 |
Arlauskis s-a comportat ca un libero: a ieşit în întâmpinarea lui Ronaldo şi i-a furat mingea portughezului, în afara careului.
70 |
Casemiro intră în locul lui Kroos.
69 |
Ronaldo execută superb o lovitură liberă, dar mingea trece puţin peste poartă.
63 |
Jese intră în locul lui Modric.
62 |
Cristiano centrează de pe partea dreaptă, dar lovitura de cap a lui Benzema e slabă şi Arlauskis prinde.
57 |
Abraham intră în locul lui Sanchez.
55 |
Fuentes şutează puternic, dar Navas respinge în lateral.
46 |
Jordan execută o lovitură liberă şi Roco reia cu capul puţin pe lângă poartă.
45 |

GOOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOOL RONALDO!!!!!! Cristiano a driblat doi jucători şi a marcat cu un şut în forţă, de la marginea careului. Faza a venit după o ocazie mare de gol a lui Espanyol: Sevilla nu l-a putut învinge pe Navas din câţiva metri.

42 |
Sylla este avertizat.
37 |
Diop este avertizat.
34 |
James Rodriguez şutează din lovitură liberă, dar mingea nu prinde cadrul porţii.
16 |
GOOOOOOL REAL!!!!! Pape Diop a deviat şutul puternic al lui James Rodriguez şi l-a păcălit pe Arlauskis.
12 |
Perez este avertizat.
12 |
GOOOOOOOL REAL!!!!!! GOOOOOL RONALDO!!!!!! Portughezul l-a învins pe Arlauskis, chiar dacă acesta a ghicit colţul.
11 |
Roco îl faultează în careu pe Ronaldo şi e penalty pentru Real.
7 |
GOOOOOOOL REAL!!!!!!! GOOOOOOL BENZEMA!!!!!!! Francezul l-a învins pe Arlauskis cu o lovitură de cap impecabilă, după o centrare a lui James Rodriguez.
6 |
Isco preia o minge la marginea careului şi şutează în diagonală, puţin pe lângă poarta lui Arlauskis.
3 |
Cristiano Ronaldo şutează de la marginea careului, Arlauskis respinge în faţă, dar jocul e oprit pentru o poziţie de ofsaid în care se afla Benzema.
1 |
Marcelo primeşte o minge pe partea stângă şi şutează în forţă, din unghi, dar balonul trece peste poartă.

Real - Espanyol 6-0. Hat-trick Ronaldo. 8 meciuri fără victorie pentru Gâlcă

Costel Gâlcă a suferit cel mai dur eşec al carierei pe "Santiago Bernabeu", 0-6 cu Real Madrid, care a mitraliat-o din nou pe Espanyol, după ce o batuse cu acelaşi scor şi in tur.

Cu Arlauskis titularizat imediat după transferul de la Watford, Espanyol a încasat prima lovitură în minutul 7, când Karim Benzema a deschis scorul şi a ajuns la 18 goluri în acest sezon. Peste cinci minute, Cristiano Ronaldo a obţinut un penalty pe care tot el l-a transformat, iar în minutul 16, partida era deja rezolvată, după ce Pape Diop a deviat în proprie poartă şutul lui James Rodriguez.

Echipa lui Gâlcă a avut şansa de a reduce din diferenţă în minutul 44, dar Salva Sevilla a trimis slab în Keylor Navas. În loc de 3-1, a fost 4-0 pentru că Ronaldo a realizat dubla chiar înainte de pauză.

Realul lui Zidane a mai punctat de două ori în ultimele minute ale jocului. Cristiano Ronaldo şi-a desăvârşit hat-trick-ul în minutul 82 din centrarea lui Jese, iar seara neagră a lui Espanyol a fost închisă de un autogol, semnat Oscar Duarte.

După 6-0 cu Espanyol, Real se menţine la patru puncte în spatele liderului Barcelona. Espanyol este la două puncte peste linia roşie. Catalanii nu au mai pierdut 8 meciuri consecutive în deplasare, în La Liga, din sezonul 1977-78.