Isco intră în locul lui Di Maria
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Alonso primește galben
  • 84 | Goluri
    GOOOL BARCELONA, 3-4! Lionel Messi transformă la vinclu lovitura de la 11 metri!
  • 83 | Penalty-uriReal Madrid
    Un nou penalty pentru Barcelona! Iniesta a fost busculat în careu de X. Alonso!
  • 82 | Faze meciReal Madrid
    Mascherano trimite puternic din afara careului peste transversală
  • 78 | Schimbări
    Fabregas îi lasă locul lui Alexis Sanchez
  • 74 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie imensă în dreptul Barcelonei! Șutul lui Dani Alves nimerește bara din dreapta lui Lopez!
  • 64 | Goluri
    GOOOL BARCELONA, 3-3! Messi transformă de la punctul cu var fără emoții!
  • 63 | Cartonaşe Roşii
    Ramos este eliminat!
  • 63 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty pentru Barcelona, după faultul lui Ramos asupra lui Neymar!
  • 61 | Faze meciReal Madrid

Neymar șutează din afara careului, Lopez reține fără probleme

• 60 | OcaziiReal Madrid
    Iniesta trimite o torpilă de la 18 metri, balonul trecând puțin peste vinclu! Mingea a fost deviată, se acordă corner
  • 58 | OcaziiReal Madrid
    Bale încearcă să strecoare o minge printre picioarele lui Valdes din unghi, dar mingea iese în corner
  • 55 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID, 3-2! Cristiano Ronaldo transformă de la punctul cu var!
  • 54 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty pentru Real, deși Ronaldo a fost faultat în afara careului
  • 52 | Faze meciReal Madrid
    Gareth Bale reușește o cursă excelentă pe partea dreaptă de atac a madrilenilor, apoi îi pasează lui Benzema, care șutează în Valdes. Francezul se afla în ofsaid
    Meciul a fost reluat
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză pe Bernabeu, scorul este 2-2
  • 45+1 | Ocazii

O nouă ratare a lui Benzema, francezul plasând o lovitură de cap pe lângă stâlpul din stânga lui Valdes!

• 43 | Cartonaşe Galbene
    Avertisment și pentru fotbalistul Barcelonei
    Pepe primește galben după o altercație cu Fabregas
  • 42 | Goluri
    GOOOL BARCELONA, 2-2! Messi egalează după o fază superbă lucrată cu Neymar!
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Di Maria primește primul cartonaș galben al partidei
  • 30 | Faze meciReal Madrid
    Xavi execută o lovitură liberă din afara careului, mingea lovind zidul format din jucătorii echipei gazdă
  • 26 | OcaziiReal Madrid
    Benzema ratează o altă ocazie uriașă! Mingea trimisă din dreapta pe lângă Valdes a fost respinsă din drumul spre gol de Pique!
  • 24 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID, 2-1! Benzema reușește să o aducă pe Real în avantaj după o gafă a lui Mascherano!
  • 20 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID, 1-1! Benzema se revanșează după ratările de mai devreme și înscrie printr-o lovitură de cap, mingea fiind atinsă și de Valdes!
  • 19 | OcaziiReal Madrid
    Neymar scapă singur, dar nu-și face bine pașii, iar apoi faultează
  • 18 | Faze meciReal Madrid
    Valdes reține cu siguranță un șut expediat de Cristiano Ronaldo din afara careului
  • 15 | OcaziiReal Madrid
    Messi scapă singur cu Diego Lopez, dar argentinianul trimite pe lângă bara de pe colțul lung! Oportunitate mare pentru catalani!
  • 13 | OcaziiReal Madrid
    Tot Benzema ratează o ocazie uriașă pentru Real! Francezul trimite peste poartă din 8 metri, aflat față în față cu Valdes!
  • 12 | Faze meciReal Madrid
    Benzema își face o minge în afara careului și trimite spre poartă, unde prinde Valdes
  • 7 | Goluri
    GOOOL BARCELONA, 0-1! Iniesta deschide scorul printr-un șut din stânga fără speranță pentru Diego Lopez!
  • 4 | OcaziiReal Madrid
    Benzema este în interiorul careului, însă trimite slab. Ocazie notabilă pentru gazde
  • 3 | OcaziiReal Madrid
    Neymar șutează, reține în doi timpi Diego Lopez!
  • 3 | Faze meciReal Madrid
    Xavi are prima acțiune de atac a oaspeților, dar este blocat de Ramos
    A început meciul! Startul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria lui Adolfo Suarez, fost premier al Spaniei între 1976 - 1981

VIDEO Real - Barcelona 3-4! Meci nebun, cu zece ratări mari și trei penalty-uri

Spectacol total duminică seară pe "Santiago Bernabeu", unde Barcelona a reușit o victorie care o relansează în lupta pentru titlu! Considerat pe drept cuvânt cel mai important meci din lume, El Clasico și-a justificat din plin supranumele, cele două echipe contribuind la o adevărată demonstrație de frumusețe a fotbalului.

A fost un meci care a avut de toate, de la cele șapte goluri marcate la cele trei penalty-uri și la cartonașul roșu văzut de Ramos. Peste toate, însă, ritmul a fost unul aproape halucinant, cu faze de poartă care s-au succedat dintr-un careu în celălalt în decurs de numai câteva zeci de secunde.

Au fost cele mai multe goluri marcate într-un derby, de la un 2-6 pentru Barca din mai 2009, într-un meci care s-a disputat tot la Madrid.

Echipa lui „Tata” Martino a deschis repede scorul. Iniesta a marcat în minutul 7 primul gol din cariera sa pe „Bernabeu”, însă gazdele nu s-au descumpănit și au replicat repede. Di Maria a pătruns excelent în careu şi a centrat perfect pentru lovitura de cap a lui Benzema, după ce internaționalul francez trecuse în alte câteva rânduri pe lângă gol. La nici trei minute de la egalare, catalanii au fost din nou bătuţi de aceiaşi jucători. Di Maria şi Benzema s-au înţeles iarăși perfect, iar atacantul şi-a trecut în cont „dubla”.

Cu trei minute înainte de pauză, Messi a restabilit egalitatea, înscriind pentru 2-2 după o fază lucrată împreună cu Neymar. Cristiano Ronaldo a ridicat mănușa la începutul reprizei a doua, când a transformat fără emoţii o lovitură de la 11 metri, acordată însă eronat de arbitrul Undiano Mallenco: conform reluărilor TV, faultul lui Dani Alves asupra portughezului a fost în afara careului.

A venit apoi rândul celor de la Barcelona să primească un penalty, Neymar fiind agăţat în careu de Sergio Ramos. Problemele gazdelor nu s-au oprit aici, deoarece fundașul a fost eliminat pentru fault în poziție de ultim apărător. Trimițând în partea stângă, Messi a transformat lovitura şi a egalat: 3-3!

Aflați în superioritate numerică, catalanii au preluat apoi aproape total controlul jocului. Dani Alves a luat la ţintă bara în minutul 74, cu un șut din afara careului. A fost faza care a anunțat golul victoriei, venit tot de la punctul cu var. Iniesta a fost bruscat de Xabi Alonso în careul mic, iar Messi a făcut hat-trick-ul executând la vinclu.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat