Foto Ce s-a întâmplat în capitala Spaniei, după ce Real Madrid a câștigat titlul în La Liga. Cum au procedat ”Galacticii”
Real Madrid a câștigat titlul în La Liga! ”Galacticii”, campioni după ce Barcelona a pierdut pe terenul Gironei
florin prunea
Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”

Real MadridReal Madrid
3 - 0
LevanteLevante
Sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00
Real Madrid Real Madrid
Levante Levante
    Final de meci pe Bernabeu! Real Madrid s-a impus cu 3-0 şi urcă pentru moment pe primul loc în La Liga.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 3-0 Real! Jese închide defintiv meciul cu un gol frumos: şut imparabil la colţul scurt, după un dribling perfect în faţa lui Simao.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la Real. Kovacic a ieşit, iar în locul său a intrat Llorente.
  • 75 | Schimbări
    O nouă modificare la Levante. Dyverson i-a lăsat locul lui Garcia.
  • 71 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Levante! O nouă oportunitate mare irosită de Deyverson, blocat providenţial în ultimul moment de Nacho.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la Real. Jese a intrat în locul lui Isco.
  • 66 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Levante! Ghilas a primit o pasă excelentă în careul gazdelor, dar nu l-a putut învinge pe Navas din două încercări.
  • 63 | Faze meciReal Madrid
    Ghilas a tras de la distanţă, iar Navas a reţinut cu emoţii, în doi timpi.
  • 62 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeţi. Lerma a intrat în locul lui Jose Mari.
  • 59 | Faze meciReal Madrid
    Cristiano Ronaldo a executat o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri, dar mingea s-a dus pe centrul porţii, fără a-i da emoţii lui Ruben.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Jose Mari.
  • 56 | Faze meciReal Madrid
    Toni Kroos a tras de la marginea careului, dar şutul germanului a fost slab, iar Ruben a prins fără probleme.
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la Levante. Ghilas i-a luat locul lui Roger.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Deyverson.
    Schimbare la gazde. Lucas Vazquez a intrat în locul lui Bale.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză pe Bernabeu! Real Madrid conduce cu 2-0, datorită golurilor marcate de Marcelo şi Cristiano Ronaldo în decurs de doar 3 minute.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Kovacic.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Morales vede şi el un cartonaş galben.
  • 37 | OcaziiReal Madrid

Ocazie Levante! Contraatac al oaspeţilor, finalizat de Roger, al cărui şut pe centrul porţii a fost respins uşor de Navas.

• 30 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 2-0 Real! Cristiano Ronaldo a dublat avantajul madrilenilor cu un şut frumos de la marginea careului.
  • 29 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Levante! Keylor Navas a avut un reflex senzaţional la lovitura de cap a lui Deyverson.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 1-0 Real! marcelo a deschis scorul cu un şut din apropiere, după o combinaţie frumoasă cu Ronaldo.
  • 26 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Levante! Şansă foarte mare irosită de Deyverson, care nu a reuşit să reia spre poartă dintr-o poziţie excelentă.
  • 23 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Bale a trimis cu capul, după o lovitură de colţ executată de Isco, dar mingea a trecut peste poarta lui Ruben.
  • 16 | Faze meciReal Madrid
    Fază controversată în careul oaspeţilor. Cristiano Ronaldo a solicitat penalty, la un duel cu Simao, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Feddal a primit primul galben al meciului.
  • 5 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Levante! Roger a avut prima oportunitate de gol a meciului, dar şutul său a fost deviat în corner.
Lucas AlcarazLevante

VIDEO Real Madrid - Levante 3-0. Echipa lui Rafa Benitez a urcat pe primul loc în La Liga

Cristiano Ronaldo a marcat cu Levante şi a devenit golgeterul all-time al Realului. Madrilenii au invins cu 3-0 şi rămân fără gol primit acasa în campionat.

Real Madrid a trecut pe primul loc în La Liga, după ce a învins-o pe Levante cu 3-0. Cu doar un gol marcat în ultimele două meciuri pe Santiago Bernabeu, trupa lui Rafa Benitez a deschis scorul în minutul 27, prin Marcelo, aflat la primul gol din actuala stagiune.

Imediat, oaspeţii puteau egala, dar Keylor Navas a avut o intervenţie de senzaţie la lovitura de cap a brazilianului Deyverson.

Peste încă un minut, Cristiano Ronaldo a majorat avantajul Realului, cu primul său gol din La Liga după 399 de minute de secetă.

Portughezul a devenit astfel cel mai bun marcator din istoria "galacticilor", cu 324 reuşite, una mai mult decât Raul Gonzalez.

Aflată în zona retrogradării, Levante a fost aproape să relanseze jocul în minutul 65, dar Navas nu a putut fi învins nici de această dată de Ghilas.

Gazdele au închis tabela în minutul 82, prin Jese Rodriguez, la capătul unei superbe acţiuni personale.

Real Madrid s-a impus cu 3-0 şi rămâne fără gol primit acasă în campionat, cea mai bună defensivă a clubului din ultimii 18 ani.

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe...

dragusin

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a...

FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.09.2022)

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a...

Exclusiv Marius Lăcătuș cere explicații de la...

lacatus

• 06:15 Digi Sport Special
  • digi sport matinal colaj

MEDIA: Digi Sport Matinal, ora 10:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Tim Seria A ball and the logo during the Italian Serie A football match AC Milan vs Bologna at San Siro stadium in Milan, Italy on 27/08/22

FOTBAL: Cagliari - Lecce, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: CS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI - ACS PETROLUL 52 PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (27.01.2024)

FOTBAL: Petrolul - Oțelul Galați, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Radu Dragusin

FOTBAL: Liverpool - Tottenham, ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Rapid CFR Cluj

FOTBAL: CFR Cluj - Rapid, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

wanda nara

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

*EXCLUSIVE* Former Swedish footballing Maverick Zlatan Ibrahimovic wearing a Ferrari cap spotted with his wife Helena Seger as they enjoyed a spot of lunch at Palazzo Parigi Hotel in Milan.

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină