Anunțul venit din Spania: ”Erling Haaland va juca pentru Barcelona”
Gică Craioveanu a spus ce n-a moștenit Ianis Hagi de la tatăl său: ”N-are cum să o aibă”

09.04.2016, ora 21:30
Real Sociedad Real Sociedad
Barcelona Barcelona
  • 90+3 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! FC Barcelona pierde la San Sebastian, scor 0-1, şi suferă a doua înfrângere consecutivă în campionat. De asemenea, catalanii confirmă că nu se simt bine pe Anoeta, unde nu au mai câştigat de 9 ani.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Pique.
  • 90+1 | OcaziiReal Sociedad
    Ocazie Barcelona! Rulli continuă să facă minuni. Portarul gazdelor a intervenit din nou foarte bine, de această dată în faţa lui Iniesta.
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Autorul golului, Oiarzabal, a fost înlocuit de Hector.
  • 85 | OcaziiReal Sociedad
    Ocazie Barcelona! Messi a ratat încă o şansă de a egala. Lovitura sa de cap a fost reţinută uşor de Rulli.
  • 80 | Schimbări
    O nouă modiciare la basci. Zurutuza i-a lăsat locul lui Ruben pardo.
  • 75 | Schimbări
    Prima schimbare la gazde. Zaldua a intrat în locul lui Elustondo.
  • 73 | OcaziiReal Sociedad
    Ocazie Barcelona! Rulli, din nou providenţial pentru Sociedad. Portarul gazdelor a respins excelent în faţa lui Messi şi a păstrat tabela neschimbată.
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare a lui Luis Enrique. Rakitic i-a luat locul lui Sergi Roberto.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Busquets, pentru proteste,
  • 62 | OcaziiReal Sociedad
    Ocazie Barcelona! Neymar a executat foarte bine o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a şters bara porţii lui Rulli.
  • 58 | Schimbări
    A doua schimbare la oaspeţi. Jordi Alba a intrat în locul lui Arda Turan.
  • 55 | OcaziiReal Sociedad
    Ocazie Barcelona! Iniesta a tras frumos cu piciorul stâng de la 18-19 metri, dar Rulli a respins în corner cu un reflex superb.
  • 49 | OcaziiReal Sociedad
    Ocazie Barcelona! Messi a păcălit pasul la offside al apărării adverse, dar nu reuşit să înscrie dintr-o poziţie excelentă.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Iniesta a intrat în locul lui Rafinha,
  • 45 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Anoeta rămâne un teren dificil pentru Barcelona, care a dezamăgit în prima repriză. Sociedad conduce cu 1-0, după golul marcat în debutul întâlnirii de Oiarzabal.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Arda Turan, în urma unui fault comis asupra lui Illarramendi.
  • 34 | OcaziiReal Sociedad
    Ocazie Barcelona! Şansă uriaşă pentru oaspeţi. Neymar i-a aşezat excelent o minge lui Arda Turan, al cărui şut de la aproximativ 10-11 metri a fost uşor deviat de Reyes, înainte ca Rulli să intervină providenţial.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Illarramendi a fost avertizat, după o intrare dură asupra lui Busquets.
  • 5 | Goluri
    GOOOOOOL, 1-0 Sociedad! Oiarzabal a deschis scorul cu o lovitură de cap superbă, după o centrare foarte bună trimisă de Xabi Prieto de pe partea dreaptă.
  • 3 | OcaziiReal Sociedad
    Ocazie Barcelona! Rafinha a primit mingea de la un adversar şi a rămas singur cu Rulli, dar portarul bascilor a blocat foarte bine în faţa mijlocaşului catalan.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut catalanilor.
Luis EnriqueBarcelona

Real Sociedad - Barcelona 1-0. A doua înfrângere la rând în campionat pentru catalani

Barcelona a suferit al doilea eşec consecutiv în campionat, iar Atletico şi Real Madrid se apropie ameninţător. Catalanii au cedat, scor 0-1, în deplasare la Real Sociedad, unde nu au mai câştigat de nouă ani.

În urma acestui rezultat, echipa lui Luis Enrique mai are doar 3 puncte avans faţă de Atletico şi 4 faţă de Real Madrid.

Sociedad a început perfect meciul şi a deschis scorul după numai cinci minute, prin Oiarzabal, care a trimis imparabil cu capul după centrarea perfectă a lui Xabi Prieto.

Fără golgheterul Luis Suarez, suspendat, Barcelona nu a avut vreo şansă în faţa argentinianului Rulli, care a făcut o partidă uriaşă în poarta bascilor.

În minutul 33, goalkeeperul lui Sociedad a intervenit salvator în faţa lui Arda Turan, iar la nouă minute după pauză a scos şutul de la distanţă al lui Iniesta.

Messi nu a găsit nici el drumul spre golul 500 al carierei, în ciuda faptelor că şansele nu i-au lipsit. În minutul 49, a trimis pe lângă poartă dintr-o poziţie excelentă, apoi a fost blocat în două rânduri de Rulli.

S-a terminat 1-0 pentru Real Sociedad, iar pentru Barcelona urmează returul cu Atletico, din sferturile Ligii Campionilor, şi meciul de pe teren propriu cu Valencia, duminica viitoare, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, de la ora 21:30.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...