Carrico vede galben!
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Coke vede galben în prelungiri.
  • 88 | Goluri
    GOOOOL VALENCIA! GOOOOL ORBAN! Otamendi a reluat spre paortă cu latul, mingea e respinsă greșit și Orban, din plonjon, trimite în plasă. Sevilla - Valencia 1-1!
  • 84 | Ocazii
    Rodrigo reia o centrare de pe dreapta a lui Feghouli, Coke deviază și Barbosa reține, deși era prins pe picior greșit.
  • 83 | Schimbări
    Iese Andre Gomes, intră Orban.
  • 82 | Faze meci
    Dani Parejo irosește o bună șansă de gol, trimițând peste poartă de la 17 metri, din lovitură liberă.
  • 68 | Cartonaşe Roşii
    De Paul e eliminat pentru că l-a lovit pe Vidal după ce a fost faultat.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Vidal e avertizat pentru un fault asupra lui De Paul.
  • 66 | Schimbări
    Iese Alcacer și intră Rodrigo de Paul.
  • 63 | Ocazii
    OCAZIE MARE SEVILLA. Vitolo șutează din prima, după o respingere greșită, dar mingea se duce puțin pe lângă poartă.
  • 56 | Schimbări
    Iese Piatti și intră Feghouli.
    PAUZĂ
  • 44 | Goluri
    GOOOOL SEVILLA! GOOOOL ALEIX VIDAL! Bacca a intrat în careu după o pasă excelentă în adâncime, a tras doi fundași, i-a pasat lui Vidal, care a șutat în portarul Diego Alves. Mingea a revenit la Vidal și acesta a marcat la a doua încercare. Sevilla - Valencia 1-0!
  • 17 | Schimbări
    Schimbare la Sevilla. Iese portarul Beto, accidentat, intră Barbosa.
  • 8 | Ocazii
    OCAZIE IMENSĂ VALENCIA! Piatti a scăpat singur cu Beto, a șutat pe lângă acesta, mingea a lovit stâlpul din dreapta portarului portughez, s-a plimbat pe linia porții, a izbit cealaltă bară și fundașii Sevillei au respins.
Nuno Espiritu SantoValencia

VIDEO FC Sevilla - Valencia 1-1. Oaspeții au egalat pe final, în inferioritate numerică

Sevilla și Valencia au remizat în primul derby al sezonului în Spania, la prima întâlnire după semifinala de Europa League dintre cele doua echipe, câștigată de andaluzi. Oaspeții au reușit să egaleze înainte de final, într-un moment în care erau în inferioritate numerică.

Valencia a avut prima ocazie a serii, în minutul 8, când șutul argentianianului Pablo Piatti l-a învins pe Beto, însă mingea a lovit ambele bare înainte de a fi evacuată din careul gazdelor. Același Piatti a revenit periculos la poarta Sevillei, însă șutul sud-americanului a fost respins în corner, în minutul 24.

Sevilla a deschis scorul în minutul 44, la capătul unei reprize dominate de Valencia. Carlos Bacca i-a pasat excelent lui Aleix Vidal, iar catalanul a înscris pentru 1-0, după ce Diego Alves reușise să respingă primul șut.

Gazdele își puteau mări diferența după o oră de joc, însă Vitolo a trimis puțin pe lângă balaonul respins greșit de Javi Fuego. Misiunea Valenciei s-a complicat după eliminarea lui Rodrigo de Paul, jucătorul argentinian a rezistat 64 de secunde la debutul în La Liga. Introdus în locul lui Alcacer, l-a lovit în fața pe Aleix Vidal.

Liliecii au reușit totuși egalarea, cu două minute înainte de final: debutantul Lucas Orban a înscris cu pieptul, la capătul unei faze confuze în careul Sevillei.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”