S-a terminat meciul.
90+2 |
Caicedo reia cu capul de la 8 metri, dar mingea nu prinde cadrul porţii lui Rico.
87 |
Moreno şutează puternic, de la 20 de metri, dar mingea trece peste poarta lui Rico.
80 |
Asensio şutează de la marginea careului, dar mingea este deviată şi trece pe lângă poarta lui Rico.
69 |
Reyes şutează în forţă, de la marginea careului, dar Pau Lopez prinde cu siguranţă.

62 |

Burgui pătrunde pe partea stângă şi şutează puternic, dar mingea se opreşte în braţele lui Rico.

59 |
Cristoforo este avertizat.
52 |
Burgui intră în locul lui Canas.
50 |
Immobile şutează din prima, de la marginea careului, dar Pau Lopez prinde.
43 |
Banega centrează perfect la colţul lung şi Immobile reia cu capul, din câţiva metri, pe lângă poartă.
41 |
GOOOOOOOL SEVILLA!!!!!! GOOOOOL BANEGA!!!!! Mijlocaşul gazdelor a majorat scorul cu un şut plasat din interiorul careului.
28 |
Konoplyanka şutează lângă bară, de la 25 de metri, dar Pau Lopez se întinde şi prinde.
25 |
Sevilla este avertizat.
16 |
GOOOOOOOL SEVILLA!!!!! GOOOOOL IMMOBILE!!!!! Italianul a deschis scorul după o gafă în lanţ a apărării lui Espanyol.
13 |
Immobile e din nou periculos: primeşte o pasă pe culoar de la Banega şi şutează puternic, dar Pau Lopez e pe direcţie şi respinge.
9 |
Immobile centrează puternic în faţa porţii şi Alvaro Gonzalez e la un pas de autogol, mingea respinsă de el trecând puţin pe lângă poartă.
3 |
Immobile scapă pe un culoar liber, dar trage puternic peste poartă, din unghi.

VIDEO Sevilla-Espanyol 2-0. Prima înfrângere pentru Gâlcă la cârma catalanilor

Constantin Gâlcă a suferit prima înfrângere ca antrenor în Spania. Sevilla a învins-o pe Espanyol cu 2-0, într-un meci în care ambele goluri s-au marcat în prima repriză.

Ciro Immobile a fost la baza celor mai mari ocazii din începutul partidei. După ce a ratat în 3 rânduri deschiderea scorului, italianul a înscris din faţa porţii goale, după o gafă în lanţ în defensiva oaspeţilor.

Banega şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, cu patru minute înainte de pauză, după o perioadă în care Espanyol a dominat partida, fără să îşi creeze însă ocazii de a marca. Immobile a ratat apoi cea mai mare şansă de gol din meci, după o lovitură de cap din câţiva metri care nu a prins spaţiul porţii lui Pau Lopez.

Burgui a semnat prima ocazie de gol a catalanilor, dar nu l-a putut învinge pe Rico, cu un şut din unghi. Asensio şi-a încercat şi el norocul cu un şut din afara careului, dar nu a prins poarta, la fel cum nici Caicedo nu a cadrat o lovitură de cap, în prelungirile meciului.

S-a terminat 2-0 pentru andaluzi, care au bifat al şaselea succes stagional pe teren propriu. De partea cealaltă, Espanyol a rămas cu doar două victorii "afară".