Bayerns Alphonso Davies - FC Bayern München - Archivfoto RECORD DATE NOT STATED Fußball *** Bayerns Alphonso Davies FC B
După ce Bayern Munchen i-a dat ultimatum, agentul lui Alphonso Davies a spus lucrurilor pe nume
ancelotti-carlo
Carlo Ancelotti, așa cum rar a fost văzut. Ce a făcut antrenorul lui Real Madrid în pauza competițională

Atletico Madrid Atletico Madrid
    Final de meci pe Bernabeu! Atletico Madrid se impune cu 1-0, prima înfrângere suferită de Zinedine Zidane pe banca celor de la Real.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Sergio Ramos, pentru un fault dur asupra lui Gabi.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Şi Carvajal a fost avertizat de arbitrul Clos Gomez.
    Cartonaş galben primit de Correa, după un fault asupra lui Danilo.
  • 81 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeţi. Correa a intrat în locul lui Fernando Torres.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la Atletico. Kranevitter a intrat în locul lui Augusto.
  • 75 | Faze meciReal Madrid
    Fază controversată în careul oaspeţilor. Jucătorii de la Real Madrid au solicitat penalty, la o intrare a lui Gabi asupra lui Danilo. În ciuda protestelor, arbitrul a dictat doar repunere din 6 metri pentru Atletico.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Gimenez, după un duel cu Borja Mayoral.
  • 71 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Fundaşii oaspeţilor au tratat prea uşor o fază în propriul careu, dar Borja Mayoral a fost blocat de Oblak.
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Jese a intrat în locul lui Isco.
  • 68 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cristiano Ronaldo a reluat cu capul după centrarea foarte bună a lui Carvajal, dar mingea trimisă de portughez a fost pe direcţia lui Oblak, care a prins uşor.
  • 66 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Atletico! Oaspeţii se puteau desprinde, după o nouă fază construită frumos, dar Navas a intervenit excelent în faţa lui Saul. Degringoladă în apărarea "galacticilor".
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Luvas Vazquez a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Koke.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Real Madrid. James i-a lăsat locul lui Lucas Vazquez.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Atletico! Griezmann a deschis scorul, la capătul unei acţiuni superbe a băieţilor lui Diego Simeone.
  • 48 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cristiano Ronaldo a irosit cea mai bună şansă de gol a gazdelor. Portughezul a tras puţin pe lângă poartă, dintr-o poziţie foarte bună.
    Schimbare la gazde. Borja mayoral a intrat în locul lui Benzema.
    Pauză pe Bernabeu! Real Madrid şi Atletico sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză pe care oaspeţii au terminat-o având două mari ocazii.
  • 42 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Atletico! Koke a încercat să-l surprindă pe Navas cu o minge la colţul scurt, dar portarul costarican a fost atent şi a respins din nou spectaculos.
  • 40 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Atletico! Posesie prelungită a echipei lui Simeone, care a dus mingea până la Griezmann, al cărui şut cu piciorul stâng de la aproximativ 19 metri a fost respins în corner de Navas, autorul unui reflex superb.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Şi Filipe Luis este avertizat, după o intrare de la spate asupra lui Modric.
  • 32 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Două şanse în aceeaşi fază pentru gazde. Cristiano Ronaldo a executat o lovitură liberă, respinsă de Oblak, apoi acţiunea a continuat, iar Benzema a trimis pe lângă poartă din interiorul careului.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Godin, după un fault comis asupra lui Benzema.
  • 26 | Faze meciReal Madrid
    Moment periculos în careul gazdelor. Fernando Torres a primit mingea într-o poziţie excelentă, dar a fost blocat de Sergio Ramos în momentul şutului.
  • 20 | Faze meci
    #Atletico Madrid a câştigat ultimele două meciuri de campionat disputate pe Santiago Bernabeu. În istoria La Liga, nimeni nu a reuşit să obţină trei victorii consecutive pe terenul celor de la Real.
  • 17 | Faze meciReal Madrid
    Primul moment important al meciului. Varane a trimis cu capul după o lovitură liberă executată de Kroos, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
    A început meciul. Oaspeţii au avut lovitura de start.
Diego SimeoneAtletico Madrid

Real Madrid - Atletico 0-1. Griezmann a adus victoria oaspeţilor, la primul derby al lui Zidane

Real Madrid a pierdut pe teren propriu meciul cu Atletico, scor 0-1, la primul derby al lui Zinedine Zidane din postura de antrenor. Antoine Grizemann a marcat unicul gol al partidei în urma căreia "galacticii" rămân la 4 puncte în urma rivalei din oraş, iar distanţa faţă de FC Barcelona poate ajunge la 12 puncte.

A fost a treia victorie consecutivă pe care echipa lui Diego Simeone a obţinut-o pe Santiago Bernabeu, un record istoric pentru La Liga. De asemenea, Atleti nu pierde de şase meciuri în faţa marii rivale, în campionat.

Prima ocazie a meciului i-a aparţinut lui Varane. În minutul 17, francezul a trimis cu capul pe lângă poartă, după o centrare a lui Kroos. Peste un sfert de oră, Cristiano Ronaldo a executat o lovitură liberă din poziţie bună, dar Oblak a fost atent şi a respins.

Replica oaspeţilor a venit în finalul primei reprize. În minutul 40, Griezmann l-a întins serios pe Navas, pentru ca portarul costarican să aibă o nouă intervenţie decisivă câteva minute mai târziu, când Koke a încercat să-l surprindă cu un şut la colţul scurt.

Partea secundă a debutat cu ocazia mare a lui Ronaldo, care nu a nimerit poarta din interiorul careului, în minutul 48. Cinci minute mai târziu, Griezmann a marcat golul care se va dovedi decisiv, după o combinaţie splendidă cu Filipe Luis.

Ronaldo putea egala în minutul 68, dar nu a fost inspirat când a trimis cu capul, din centrarea lui carvajal.

Cu un sfert de oră înainte de final s-a petrecut cea mai controversată fază a meciului. Gazdele au cerut penalty, după intervenţia lui Gabi asupra lui Danilo, dar centralul nu a acordat nimic.

S-a terminat 1-0, iar Zidane a suferit primul eşec ca antrenor al Realului, chiar împotriva rivalei din oraş.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano