9 ianuarie 2016
90+1 |
FINAL
83 |
GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL NEYMAR! Suarez pasează de pe stânga, prin fața porții, Messi, aflat în off-side, nu joacă balonul, care ajunge la Neymar, acesta înscriind de la 4 metri, sub transversală. Barcelona - Granada 4-0.
67 |
Ruben Rocina șutează după ce preia în careu, periculos, dar Claudio Bravo respinge, cu dificultate.
65 |
Iese Aleix Vidal, intră Dani Alves.
63 |
Aleix Vidal e avertizat după un fault la centrul terenului.
60 |
Doria vede și el cartonașul galben.
58 |
GOOOOOOL BARCELONA! GOOOOOOL MESSI! Neymar scapă pe stânga, intră în careu, șutează pe lângă Andres Fernandez, dar trimite în bară. Mingea revine în teren și Messi o trimite în vinclu. Barcelona - Granada 3-0!
46 |
A ieșit Khrin, a intrat Mainz, la Granada.
45 |
PAUZĂ
42 |
Rakitic trimite o pasă senzațională în diagonal, Neymar reia din prima din poziție favorabilă, dar trimite în plasa laterală.
31 |
Messi reia din prima de la 6 metri, după o combinație spectaculoasă, dar Andres Fernandez reușește să respingă.
29 |
Ruben Rocina e evertizat.
27 |
SUAREZ! CE OCAZIE! Un-doi între Suarez și Neymar, uruguayanul a rămas singur cu Andres Fernandez, l-a driblat,d ar apoi a șutat de la 7 metri pe lângă poarta goală.
14 |
GOOOOL BARCELONA! GOOOOOL MESSI! Neymar demarează pe stânga, pasează peste careul advers la Luis Suarez, ca dă din prima drumul la minge, spre colțul lung, unde apare Messi care înscrie în poarta goală. Barcelona - Granada 2-0.
8 |
GOOOOOL MESSI! GOOOOOL BARCELONA. Messi inițiază un atac din dreapta, pasează în diagonală, Luis Suarez sare peste minge, care ajunge la Arda Turan, iar acesta îi retrimite argentinianului în fața porții, de unde Messi reia din prima, în plasă. Barcelona - Granada 1-0!
4 |
Jordi Alba pleacă din offside, poziția nu e sancționată, scapă singur cu Andres Fernandez, șutează la colțul scurt, dar portarul oaspeților respinge miraculos în corner.
1 |
Ruben Rochina șutează de la distanță, periculos pentru poarta lui Claudio Bravo.

VIDEO FC Barcelona - Granada 4-0. Hat-trick pentru Lionel Messi, gol Neymar

Barcelona și Messi s-au distrat cu Granada. Argentinianul a reușit un hattrick, iar Nezmar a completat succesul cu 4-0 de pe Nou Camp.

Barcelona a oferit un nou recital pe teren propriu în partida cu Granada, cu Messi în calitate de solist. Jordi Alba a scăpat singur în minutul 4, dar Andres Fernandez a reușit sp respingă. Arda Turan și-a trecut în cont prima pasă decisivă cu Leo Messi pe post de finalizator.

Argentinianul a dublat avantajul în minutul 13, când mingea a plecat de la Neymar, a trecut pe la Suarez, care i-a lăsat de îndeplinit o formalitate. Barcelona a continuat să se joace cu ocaziile, iar Luis Suarez a ratat cu poarta goală, după ce l-a driblat pe Fernandez.

Messi a facut hat-trick-ul în repriza secundă, când a finalizat acțiunea inițiată de Neymar, iar șutul brazilianului a întâlnit bara. Neymar a marcat până la urmă, a ajuns la cota 15 și l-a egalat pe Suarez în clasamentul golgheterilor din Primera.