Luis Enrique, întrebat direct: ”Îl lași pe Mbappe rezervă cu Barcelona?” / ”Dacă faceți asta”
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Granada Granada
Barcelona Barcelona
Gol din Penalty
  • 92 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Barcelona se impune cu 3-1 și se apropie din nou la un punct de Real Madrid
  • 90 | Faze meci
    Partida este prelungită cu două minute
  • 87 | OcaziiGranada
    Ratare mare Messi! Față în față cu Oier, decarul catalanilor trimite la colțul scurt, dar mingea îl lovește pe goalkeeper
  • 70 | Goluri
    GOOOL BARCELONA! Suarez putea să înscrie, însă i-a pasat lui Messi, care a trimis lejer, spre poarta goală
  • 53 | Gol din Penalty
    GOOOL GRANADA! Rico a transformat lovitura de la 11 metri, însă Bravo a fost aproape să respingă
  • 52 | Penalty-uriGranada
    Penalty pentru Granada! Lass caută contactul, se lovește de Bartra, iar centralul acordă lovitură de pedeapsă
  • 48 | Goluri
    GOOOL BARCELONA! Suarez a majorat diferența după ce a trimis cu exteriorul, din interiorul careului, pe lângă Oier
    A început repriza secundă
    PAUZĂ! După prima parte, Barcelona are avans minim pe tabelă
  • 45+1 | OcaziiGranada
    Messi a încercat să trimită pe lângă portarul advers, din interiorul careului, însă Oier a blocat providențial
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu un minut
  • 41 | OcaziiGranada
    Marquez a tras puternic, din poziție centrală, de la 20 de metri. Bravo a avut o intervenție formidabilă și a respins în corner
  • 37 | OcaziiGranada

Foulquier a fost atins în careu de Bartra, jucătorul gazdelor a căzut și a cerut penalty, însă centralul nu a acordat lovitura de pedeapsă

• 36 | OcaziiGranada
    Messi a preluat frumos în careu, a reluat spre poarta lui Oier, însă nu a izbutit să cadreze
  • 25 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! Suarez a șutat din unghi, Cana a respins greșit, iar mingea a ajuns la Rakitic. Croatul a avut o misiune ușoară, a reluat cu latul din interiorul careului și a deschis scorul
  • 23 | OcaziiGranada
    Xavi a șutat de la limita careului, fără preluare, Oier a respins peste transversală
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Suarez este avertizat pentru o lovitură în figură aplicată lui Cala
  • 12 | Faze meciGranada
    Rakitic a tras din voleu, lăsat mult pe spate, iar mingea a trecut peste transversală
  • 10 | Faze meci
    Barcelona are posesia, însă deocamdată nu a pus în pericol poarta Granadei
  • 2 | Cartonaşe Galbene
    Marquez a primit cartonașul galben pentru o intrare dură la Dani Alves. Brazilianului i-a curs sânge din nas
Luis EnriqueBarcelona

VIDEO Granada - Barcelona 1-3. Suarez și Rakitic, goluri și câte o pasă decisivă

Barcelona a câștigat cu 3-1 pe terenul Granadei, și și-a luat revanșa pentru înfrângerea din sezonul trecut.

Scorul a fost deschis de Rakitic, în minutul 25, cu o execuție simplă din fața porții, după o respingere greșită a lui Cala.

Andaluzii puteau egala în minutul 42, însă Bravo a respins șutul lui Javi Marquez. Catalanii au început foarte bine repriza secundă și au mai punctat o dată prin Suarez, ajuns la 5 goluri în acest sezon din La Liga.

Gazdele au redus din diferență în minutul 53, din lovitură de la 11 metri - Bartra l-a faultat pe Lass Bangoura în suprafața de pedeapsă, iar Fran Rico a transformat penalty-ul.

Aflat in urmarirea lui Ronaldo, Messi nu a lipsit de pe lista marcatorilor - argentinianul a înscris pentru a 27-a oară în acest campionat, dar Granada a reclamat o poziție de offside în momentul pasei lui Suarez.

Victoria Barcei putea fi și mai clară, însă Messi a ratat o mare ocazie în minutul 87. Față în față cu Oier, decarul catalanilor a trimis la colțul scurt, dar l-a luat la țintă pe goalkeeper.

În urma victoriei, trupa de pe Camp Nou s-a apropiat la un punct de liderul Real Madrid, care joacă duminică, pe teren propriu, contra lui Villarreal, ÎN DIRECT la Digi Sport 2. Fazele VIDEO vor putea fi urmărite ÎN TIMP REAL pe site-ul digisport.ro

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano