GOOOOOOL REAL MADRID!!!! GOOOOOL BENZEMA!!!!! Francezul a înscris cu bara după un contraatac început de Jese şi la care a mai participat şi Ronaldo.
89 |
Marcelo centrează în forţă şi Ronaldo reia din colţul de 6 metri peste poartă.
80 |
Ronaldo şutează din interiorul careului, în diagonală, dar mingea trece puţin pe lângă poarta lui Lux.
79 |
Luis Alberto şutează puternic, dar Navas se întinde şi respinge în corner.
74 |
Jese intră în locul lui Bale.
73 |
Ronaldo şutează de la marginea careului, dar Lux e la post şi prinde.
63 |
GOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOL BALE!!!!! Galezul a reluat impecabil cu capul, după un corner şi şi-a trecut în cont hat-trick-ul.
49 |
GOOOOOOOL REAL!!!! GOOOOOOL BALE!!!! Galezul plasează mingea la colţul scurt, după o pasă primită de la Ronaldo.
39 |
Bale centrează la 10 metri şi Ronaldo reia din plonjon, dar mingea loveşte bara.
37 |
Lucas Perez şutează periculos de la marginea careului, dar mingea trece pe lână poartă.
25 |
Ronaldo pătrunde în centrul careului şi şutează puternic, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.
22 |
GOOOOOOL REAL!!!!! GOOOOOL BALE!!!!! Carvajal a centrat perfect de pe partea dreaptă şi galezul a reluat cu capul imparabil.
15 |
GOOOOOOL REAL!!!! GOOOOOOL BENZEMA!!!!!! Francezul deschide scorul, după ce deviază cu călcâiul o execuţie din interiorul careului a lui Sergio Ramos.
14 |
Şutul deviat al lui Ronaldo trece foarte aproape de poarta oaspeţilor.
11 |
Lucas Perez şutează puternic, de la 8 metri, dar Navas respinge miraculos în corner.
8 |

Cristiano Ronaldo şutează puternic, la colţul scurt, dar Lux respinge în corner.

8 |
Fajr trimite primul şut pe spaţiul porţii, din unghi, dar Navas prinde fără probleme.

Video rezumat: Real Madrid - Deportivo La Coruna

VIDEO Real - Deportivo 5-0. Zidane, cea mai clară victorie la debut a unui antrenor în 57 de ani

Zinedine Zidane a avut parte de un debut fericit pe banca Realului. "Galacticii" s-au impus cu 5-0 în faţa lui Deportivo la Coruna. Scorul a fost deschis de Benzema, care a deviat decisiv balonul şutat de Sergio Ramos. Francezul a ajuns la 100 de goluri marcate în La Liga, în tricoul Realului.

După doar şapte minute, Carvajal a centrat perfect pentru Gareth Bale, pentru 2-0. Bale putea să-şi treacă apoi în cont şi un assist, însă Ronaldo a trimis în bară. Rolurile s-au inversat în debutul reprizei secunde: Ronaldo i-a pasat ideal lui Bale, care a şutat din prima imparabil la colţul scurt.

Bale şi-a desăvârşit apoi hat-trick-ul şi a marcat al doilea gol cu capul. Galezul a devenit astfel jucătorul cu cele mai multe reuşite cu capul din primele ligi din Europa. În prelungiri, Benzema a urmărit foarte bine o fază a lui Ronaldo şi a stabilit scorul final, 5-0 pentru Real, care bifează a 5-a victorie în ultimele 5 întâlniri cu Deportivo. A fost cel mai clar succes al unui antrenor aflat la primul meci pe banca Realului, din 1959 încoace. Atunci, Fleitas Solich debuta la Real cu o victorie cu 7-1 în faţa lui Betis.