În urmă cu doi ani a fost lăsat să plece, iar acum este propus la Real Madrid. ”Este absolut pregătit”
Calgary, Alberta, Canada. July 10, 2020. Real madrid white jersey close up to the logo
Dublă lovitură pentru Real Madrid, înaintea meciului cu Real Sociedad
FOTBAL: FC BOTOSANI - ACSM POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (30.03.2024)
Încă un fotbalist a fost propus la FCSB. Patronul echipei a făcut anunțul: ”E pe lista scurtă”

Real MadridReal Madrid
2 mai 2015, ora 21:00
FC Sevilla FC Sevilla
Real Madrid Real Madrid
    Fluier final! Nu fără emoții, Real Madrid câștigă toate cele trei puncte și rămâne la două în spatele Barcelonei
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Daniel Carrico primește avertismentul pentru proteste
  • 89 | Faze meciFC Sevilla
    Iborra nu reușește să ajungă la minge înaintea lui Casillas, după o prelungire pe spate a unui coleg
  • 87 | OcaziiFC Sevilla
    Ce execuție! Sergio Ramos încearcă o "foarfecă" din centrul careului, după un corner, dar mingea se duce peste
  • 86 | Schimbări
    Arbeloa intră în locul lui Marcelo
  • 85 | OcaziiFC Sevilla
    Șansă uriașă de gol pentru Sevilla! Pepe respinge în corner, după mai multe șuturi la care poarta Realului a fost asediată
  • 84 | Schimbări
    Illarramendi intră în locul Isco. Mutare defensivă a lui Ancelotti
  • 83 | OcaziiFC Sevilla
    Șutul lui Kroos este respins de portarul Rico și tabela rămâne neschimbată
  • 78 | Goluri
    GOOOOOOL SEVILLA! Iborra reaprinde speranțele andaluzilor cu un șut perfect din centrul careului
  • 69 | Goluri
    GOOOOOOOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo reușește tripla cu o lovitură de cap extraordinară, cu boltă, trimisă dintr-un unghi dificil, după o centrare din dreapta, de la Bale
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Reyes, pentru un fault la Kroos
  • 67 | Schimbări
    Chicharito îi lasă locul pe teren lui Gareth Bale
  • 66 | OcaziiFC Sevilla
    Șut superb al lui Toni Kroos, din marginea careului. Mingea ocolește de puțin vinclul porții adverse
  • 53 | Faze meciFC Sevilla
    Jose Antonio Reyes șutează fără preluare din marginea careului, dar balonul se duce peste transversală
    S-a reluat partida
    S-a încheiat prima repriză! Ne așteaptă o parte secundă foarte încinsă, după golul marcat de Sevilla
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL SEVILLA! Carlos Bacca execută și îl învinge pe Casillas, care a plecat pe colțul greșit
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Sergio Ramos, după intervenția sa neregulamentară
  • 45 | Penalty-uriFC Sevilla
    Penalty pentru Sevilla! Vidal este trântit în careu de Sergio Ramos și centralul nu ezită, indicând punctul cu var
  • 39 | OcaziiFC Sevilla
    M'Bia șutează din întoarcere, din interiorul careului, dar mingea se duce peste poarta lui Casillas
  • 37 | Goluri
    GOOOOOOL REAL! Ronaldo majorează diferența! Portughezul a finalizat din fața porții, după o minge prelungită pe spate a lui Chicharito, cu capul
  • 35 | Goluri
    GOOOOOOOL REAL! Cristiano Ronaldo deschide scorul cu o lovitură de cap din apropiere, după centrarea lui Isco. Al 17-lea gol marcat de Ronaldo în poarta Sevillei!
  • 28 | Faze meciFC Sevilla
    Cristiano Ronaldo cade în careu, după o pasă de la Chicharito, iar oaspeții cer insistent penalty!
  • 22 | OcaziiFC Sevilla
    Centrare bună a lui Reyes, din partea dreaptă, dar Bacca nu ajunge la balon, în fața porții
  • 20 | Faze meci
    Carlos Bacca este angajat în careul Realului, dar Iker Casillas iese bine în întâmpinare și blochează
  • 14 | OcaziiFC Sevilla
    Ce șansă! Vidal șutează din interiorul careului, dar Varane respinge din fața porții porții și îndepărtează pericolul
  • 9 | OcaziiFC Sevilla
    Ocazie bună pentru Ronaldo! Marcelo a centrat în fața porții, de unde portughezul a reluat în portarul Rico!
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Sevilla - Real 2-3. Hat-trick Ronaldo! Andaluzii, eșec acasă după 34 de meciuri

Real Madrid se menține la două puncte în spatele Barcelonei, după o victorie muncită pe "Ramon Sanchez Pizjuan", 3-2 cu Sevilla.

Fără gol în ultimele trei etape și depășit de Messi în clasamentul golgheterilor, Ronaldo a ratat uluitor în minutul 9. Andaluzii au replicat peste doar 5 minute, când Varane a respins din fața porții goale mingea trimisa de Aleix Vidal. Finalul primei reprize a fost incendiar.

Ronaldo a marcat de două ori într-un interval de doar câteva zeci de secunde. Mai întâi cu capul, dintr-o centrare a lui Isco, apoi cu piciorul după devierea lui Chicharito. Sevilla a redus din diferență la ultima fază a primei părți. Ramos l-a faultat în careu pe Aleix Vidal și Bacca a transformat penalty-ul fără emoții.

Gazdele au avut șansa egalării, la patru minute de la reluare, când M'Bia a trimis pe lângă poartă. Abia intrat în locul lui Chicharito, Bale l-a servit ideal pe Cristiano Ronaldo, care a făcut a 29-a triplă și l-a depășit astfel pe Alfredo Di Stefano. După doar 10 minute, Iborra a redus din diferență și Realul a tremurat serios pe final.

Gameiro și același Iborra au fost aproape de egalare, dar nu l-au putut învinge pe Casillas. Sevilla pierde pentru prima dată acasă, după un an și 3 luni, în care a disputat 34 de partide în toate competițiile. Pe Real o așteaptă meciul cu Juventus de marți, de la Torino, în timp ce Sevilla joacă tot acasă în semifinalele UEFA Europa League, împotriva Fiorentinei. Ambele partide sunt în direct pe Digi Sport 1.

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar

vlad-chiriches

Cum l-a numit Anamaria Prodan pe Ronald Gavril: impresara nu s-a ferit să spună cum îl strigă pe boxer

Screenshot (478)

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în Moldova: autogol, accidentare horror, eliminare și gol în prelungiri

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)