Istvan Kovacs a fost delegat la Villarreal - Marseille, iar antrenorul spaniolilor a reacționat: ”Nu îmi schimb părerea”
Fulham v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Craven Cottage, London, UK - 16 Mar 2024
Lovitură pentru Drăgușin! Anunțul lui Postecoglou

Real Madrid Real Madrid
Villarreal Villarreal
Gol din Penalty
  • 93 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Real Madrid se încurcă pe Bernabeu, termină la egalitate pentru prima dată în acest sezon și rămâne cu doar două puncte avans în fața Barcelonei
  • 91 | OcaziiReal Madrid
    Marcelo a centrat de la limita careului, Cristiano Ronaldo s-a înălțat, însă lovitura sa de cap a trecut peste transversală
  • 90 | Faze meci
    Partida este prelungită cu 3 minute
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Pepe primește primul cartonaș galben din acest campionat!
  • 86 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie mare! Vietto a reluat cu capul, din plonjon, Casillas a scos providențial
  • 84 | OcaziiReal Madrid
    Mingea a ajuns la Jese, după o gafă mare a lui Asenjo, a șutat spre poarta goală, însă a trimis în plasa laterală
  • 71 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo a trimis la vinclu, cu capul, mingea este scoasă extraordinar de Asenjo în corner
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Costa, după un fault la Bale
  • 69 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie mare Real! Cristiano Ronaldo scapă din marcajul lui Bailly, șutează din interiorul careului, la colțul scurt, dar Asenjo reușește să rețină în doi timpi
  • 68 | Schimbări
    Villarreal își folosește toate schimbările: Jonathan Dos Santos intră în locul lui Sergio Marcos
  • 64 | Goluri
    GOOOOL VILLAREAL! Moreno a egalat printr-un șut pe jos, de la limita careului, în plasa laterală. Plonjonul lui Casillas nu a putut evita golul
  • 54 | OcaziiReal Madrid
    Cristiano Ronaldo a fost lansat foarte bine de Bale, a șutat din interiorul careului, dar a fost blocat foarte bine de Asenjo
  • 52 | Gol din Penalty
    GOOOOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo a transformat penalty-ul și a deschis scorul pe Bernabeu. Este golul 30 din acest campionat pentru lusitan
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Bailly vede și cartonașul galben
  • 51 | Penalty-uriReal Madrid
    Cristiano Ronaldo este faultat în careu de Bailly și centralul acordă lovitură de la 11 metri
  • 42 | OcaziiReal Madrid
    BARĂ! Gareth Bale a centrat de pe partea dreaptă, de la limita careului, mingea aterizează pe transversala lui Villarreal
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben încasat de Moi Gomez pentru un fault comis la Isco
  • 34 | OcaziiReal Madrid
    Varane s-a înălțat formidabil în careu, a lovit cu capul, însă Asenjo a avut noroc - câțiva centimetri i-au lipsit francezului să deschidă scorul
  • 30 | OcaziiReal Madrid
    Gareth Bale a trimis cu capul, de la 7 metri, la colțul scurt, dar mingea a trecut puțin pe lângă poartă
  • 25 | Faze meciReal Madrid
    Posesia este de partea Realului, însă deocamdată liderul din La Liga nu reușește să pună serios în pericol poarta lui Asenjo
  • 12 | OcaziiReal Madrid
    Dublă ocazie Villarreal: Moreno a șutat periculos spre poarta lui Casillas, Iker a reușit să respingă. În continuarea fazei, Moi Gomez a tras la colțul lung, goalkeeper-ul Realului era bătut, dar Carvajal a respins de pe linia porții, cu capul
  • 5 | Faze meci
    Villarreal nu a câștigat niciodată pe Bernabeu: are 3 egaluri și 12 înfrângeri în cele 15 partide jucate pe terenul Realului
  • 4 | OcaziiReal Madrid
    Prima ocazie a meciului pentru Villarreal. Giovani dos Santos a șutat în plasa laterală
MarcelinoVillarreal

VIDEO Real-Villarreal 1-1. Primul egal al madrilenilor! Liderul mai are două puncte avans în fața Barçei

Marcelino, antrenorul lui Villarreal, a pus mai mult preț pe meciul din returul semifinalelor Cupei Regelui, cu Barcelona, de miercuri, 4 martie, decât pe partida cu Real Madrid, din campionat. Astfel, tehnicianul ”Submarinului galben” a aliniat o echipă cu multe rezerve pe Santiago Bernabeu, însă chiar și așa nu a pierdut în fieful liderului.

Real Madrid a bifat primul egal din acest sezon, 1-1 cu Villarreal. Mai mult, elevii lui Ancelotti nu aveau o remiză în La Liga de 26 de meciuri, de pe 7 mai 2014, 1-1 cu Valladolid.

Oaspeții puteau deschide scorul în minutul 13, însă nici Gerard Moreno și nici Moi Gomez nu au reușit să trimită mingea în poarta. Ultimul a fost blocat foarte bine de Carvajal, cu capul, de pe linia porții.

Liderul din Primera a răspuns prin Varane, dar francezul a trimis cu capul alături. Fără gol pe teren propriu din 6 decembrie, Ronaldo a marcat în minutul 52 dintr-un penalty obținut tot de el.

Portughezul a fost aproape să înscrie din nou peste doar două minute, dar Asenjo a respins. Submarinul galben a egalat în minutul 64, după un șut perfect al lui Gerard Moreno.

Realul s-a năpustit în atac, iar Ronaldo a ratat încă două șanse mari, în minutele 69 și 71. Jese nu a reușit să profite de gafa lui Asenjo, a șutat în plasa laterală, iar la cealaltă poartă, Casillas a scos lovitura de cap a lui Vietto.

După acest rezultat, Real Madrid se menține pe locul 1 în La Liga, însă diferența față de Barcelona s-a micșorat la doar două puncte.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...