Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

22.04.2017, 21;45, Digi Sport 1
Real Madrid Real Madrid
Barcelona Barcelona
Cartonaşe Roşii
    FINAL DE MECI! FC Barcelona se impune cu 3-2 pe Santiago Bernabeu, printr-o dublă a lui Messi, care a adus victoria la ultima fază, şi a relansat lupta pentru titlu în La Liga.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Messi a primit cartonaşul galben, pentru felul în care a sărbătorit marcarea golului.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOL, 3-2 Barcelona! Contraatac ucigător al catalanilor, în superioritate numerică, finalizat de Messi cu un şut imparabil de la marginea careului.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOL Real Madrid, 2-2! James Rodriguez, abia intrat pe teren, a atacat excelent colţul scurt la centrarea ideală a lui Marcelo şi a înscris cu o execuţie din apropiere.
  • 83 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Barcelona! Messi a pătruns până la marginea careului, apoi a tras puternic, dar Navas a avut o altă paradă providenţială şi a respins.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. James Rodriguez a intrat în locul lui Benzema.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Kovacic.
  • 80 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Barcelona! Acţiune splendidă a oaspeţilor, cu Pique la finalizare. Navas l-a blocat, însă, extraordinar pe fundaşul oaspeţilor, care a irosit şansa de a închide, practic, meciul.
  • 77 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaş roşu direct pentru Sergio Ramos, pentru o intervenţie foarte dură asupra lui Messi.
  • 73 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Barcelona! Catalanii trec la conducere, datorită golului superb marcat de Rakitic. Croatul a tras imparabil cu piciorul stâng, de la marginea careului, făcând inutil plonjonul disperat al lui Navas.
  • 72 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Asensio a luat o acţiune pe cont propriu şi a tras cu piciorul stâng din interiorul careului, la colţul scurt. ter Stegen şi-a continuat, însă, prestaţia senzaţională şi a reţinut.
  • 70 | Schimbări
    A doua schimbare la Real. Kovacic i-a luat locul lui Casemiro.
    Schimbare la oaspeţi. Andre Gomes a intrat în locul lui Alcacer.
  • 68 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Barcelona! Iniesta a pasat incredibil pentru Luis Suarez, care a tras din prima, din apropiere, dar Navas a intervenit incredibil şi a respins în corner.
  • 67 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cristiano Ronaldo a irosit o şansă uriaşă de a-şi readuce echipa în avantaj. Portughezul a primit o pasă foarte bună de la Asensio, dar a trimis multe peste poartă din apropiere. Starul gazdelor se afla în offside, dar jocul a fost lăsat să continue.
  • 59 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Barcelona! Pique a trecut la rândul său pe lângă gol. Fundaşul catalanilor a trimis cu capul, după un corner, dar Navas a respins cu un reflex spectaculos.
  • 56 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Barcelona! La primul lui El Clasico, Alcacer a ratat o şansă uriaşă de a marca. Atacantul adus de la Valencia a tras slab din poziţie ideală, iar Navas a reuşit să respingă.
  • 48 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Repriza a doua a început cu o şansă mare a gazdelor. Kroos a tras frumos din prima, de la marginea careului, dar conaţionalul său din poarta Barcelonei, ter Stegen, s-a întins şi a respins în corner.
    PAUZĂ! Real Madrid şi FC Barcelona sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză plină de evenimente.
  • 41 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Barcelona! O nouă acţiune periculoasă a catalanilor, finalizată de Messi cu un şut de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Navas.
  • 39 | Schimbări
    Gareth Bale a rezistat doar 36 de minute pe teren. Galezul, abia refăcut după o accidentare suferită recent, a fost înlocuit cu Asensio.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Umtiti a primit cartonaşul galben, după un duel cu Ronaldo.
  • 36 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Modric a tras superb de la aproximativ 20 de metri, dar ter Stegen a respins cu un reflex foarte bun.
  • 33 | Goluri
    GOOOOOL Barcelona, 1-1! Deşi accidentat, după contactul de mai devreme cu Marcelo, Leo Messi a reuşit să marcheze. Argentinianul a primit o pasă de la Rakitic şi, după ce a trecut uşor de Modric şi Carvajal, l-a învins pe Navas cu o execuţie simplă.
  • 28 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Real Madrid! Casemiro a deschis scorul, împingând mingea în poartă din apropiere, după ce, iniţial Sergio Ramos a trimis în bară centrarea lui Marcelo.
  • 20 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cristiano Ronaldo a pătruns de pe partea stângă şi a tras foarte bine la colţul lung. ter Stegen a avut, însă, un reflex pe măsură şi a respins.
  • 20 | Faze meciReal Madrid
    Messi a rămas întins pe teren şi a sângerat, după ce a fost lovit cu cotul în plină figură de Marcelo. Arbitrul a lăsat jocul să continue şi nu a luat vreo măsură.
  • 18 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Modric a verticalizat repede pentru Benzema, care scăpat din marcaj nu l-a putut învinge pe ter Stegen, dintr-o poziţie foarte bună. Şutul francezului a lăsat de dorit.
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Casemiro, după un fault asupra lui Messi.
  • 11 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Barcelona! Prima apariţie periculoasă a catalanilor la poarta lui Navas. După o acţiune construită frumos, mingea a ajuns la Luis Suarez, care a tras de la aproximativ 18 metri, dar pe lângă,
  • 6 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cristiano Ronaldo a evadat pe partea dreaptă, apoi a intrat în centru şi a tras cu piciorul stâng, de la marginea careului. Mingea a fost pe direcţia lui ter Stegen, care a prins uşor.
  • 2 | Faze meciReal Madrid
    Fază controversată în careul oaspeţilor. Gazdele au cerut penalty, la un duel între Cristiano Ronaldo şi Umtiti. Arbitrul a lăsat, însă, jocul să continue, în ciuda protestelor.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Luis EnriqueBarcelona

Real Madrid - FC Barcelona 2-3. Messi a adus victoria catalanilor în prelungiri. Lupta pentru titlu, relansată

Lionel Messi a ajutat-o pe FC Barcelona să câştige cu 3-2 pe Santiago Bernabeu şi să relanseze lupta pentru titlu în La Liga. Argentinianul a reuşit o dublă, iar golul victoriei l-a marcat la ultima fază, după un contraatac ucigător. Cele două mari rivale sunt la egalitate de puncte, însă Real Madrid are un meci mai puţin disputat.

La nici două minute de la startul El Clascio, Real a cerut penalty, după un duel între Umtiti şi Cristiano Ronaldo.

Prima ocazie a catalanilor a avut-o Luis Suarez, iar replica gazdelor a venit prin Benzema. Messi i-a dat emoţii lui Luis Enrique. A fost umplut de sânge de un cot aplicat de Marcelo, dar brazilianul nu a fost sancţionat.

Primul gol al meciului a venit în minutul 28, când Casemiro a înscris din apropiere, dar echipa lui Zinedine Zidane s-a aflat în avantaj doar cinci minute. Messi nu a putut fi oprit de apărătorii Realului şi a devenit cel mai bun marcator din istoria El Clasico în La Liga.

ter Stegen a intervenit foarte bine la un şut al lui Modric şi scorul a rămas 1-1 după prima repriză, una plină de evenimente.

Portarul catalanilor a mai apărat o dată şi în faţa lui Kroos, imediat după pauză. La poarta "galacticilor", Paco Alcacer, aflat la debutul în El Clasico, a ratat incredibil în minutul 56. Navas i-a refuzat apoi golul lui Pique, iar Cristiano Ronaldo a ratat singur cu portarul, dintr-o poziţie ideală.

În minutul 73, Rakitic a adus-o pe Barca în avantaj, iar finalul de meci a devenit şi mai complicat pentru Real, după eliminarea lui Sergio Ramos, în urma unei intrări dure la Messi.

Pique putea să majoreze avantajul catalanilor, dar Navas a avut o nouă intervenţie providenţială. La cealaltă poartă, intrat pe teren în locul lui Benzema, James Rodriguez a avut nevoie de doar trei minute pentru a restabili egalitatea.

La ultima fază, Barcelona a lovit pe contraatac, iar Messi a adus victoria pentru echipa lu Luis Enrique cu golul numărul 500 al carierei în toate competiţiile.

După victoria cu 3-2 pe terenul rivalei, Barca a egalat-o la puncte pe Real Madrid în fruntea clasamentului şi continuă să spere la un nou titlu.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 06:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc