mititelu
Mititelu jr. a explicat cum a ajuns în comă. ”Dacă mai întârziau câteva minute nu mai aveau ce face”

BarcelonaBarcelona
1 - 1
AtleticoAtletico
7.02.2017, ora 22:00
Barcelona Barcelona
Atletico Atletico
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Ratare Penalty-uri
  • 90+6 | Final repriza 2
    Final de meci! Barcelona se califică în finala Cupei Spaniei!
  • 90+6 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Busquets. Mijlocașul Barcelonei a degajat mingea în tribune pentru a întârzia reluarea meciului.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Filipe Luis primește galbenul după un fault din spate asupra lui Messi.
  • 90+3 | Faze meciBarcelona
    Filipe Luis șutează în blocajul lui Umtiti, dintr-o poziție foarte bună.
  • 90 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Suarez vede și al doilea galben și e eliminat. Uruguayanul a fost avertizat din nou pentru o lovitură cu antebrațul aplicată lui Koke.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Luis Suarez.
  • 86 | Faze meciBarcelona
    Filipe Luis șutează imprecis, mult peste poartă, de la marginea careului.
  • 85 | Faze meciBarcelona
    Suarez înscrie, dar golul este anulat, întrucât uruguayanul se afla în ofsaid!
  • 83 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL Atletico!!! Kevin Gameiro înscrie în poarta goală după o pasă a lui Griezmann!
  • 80 | Ratare Penalty-uri
    Kevin Gameiro ratează penalty-ul pe care tot el l-a obținut. Mingea a lovit transversala.
  • 79 | Penalty-uriBarcelona
    Penalty pentru Atletico Madrid. Kevin Gameiro a fost faultat în careu de Gerard Pique.
  • 77 | OcaziiBarcelona
    Lionel Messi a fost aproape să înscrie un gol de excepție. Mingea șutată de argentinian din lovitură liberă a lovit însă transversala. Apoi, Luis Suarez a trimis cu capul peste poartă.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Stefan Savic vede și el cartonașul galben după un fault asupra lui Luis Suarez.
  • 72 | Schimbări
    Andres Iniesta l-a înlocuit pe Ivan Rakitic.
  • 71 | Schimbări
    Sergio Busquets a intrat în locul lui Arda Turan.
  • 69 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Se restabilește egalitatea numerică. Yannick Ferreira Carrasco primește și el al doilea galben, după o intrare asupra lui Arda.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Rakitic.
  • 65 | Faze meciBarcelona
    Carrasco reia pe lângă poartă, de la marginea careului, însă fără să-i dea emoții lui Cillessen.
  • 62 | Schimbări
    Javier Mascherano i-a luat locul lui Denis Suarez.
  • 61 | Schimbări
    Kevin Gameiro intră în locul lui Fernando Torres.
  • 59 | Faze meciBarcelona
    Griezmann înscrie, însă asistentul a ridicat fanionul. Golul nu trebuia anulat, întrucât francezul nu se afla în ofsaid.
  • 57 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Sergi Roberto primește al doilea cartonaș galben, după o intrare cu talpa asupra lui Filipe Luis și este eliminat chiar în momentul în care Aleix Vidal se pregătea să intre în locul său.
  • 54 | Faze meciBarcelona
    Carrasco trage din afara careului, însă ratează șutul, iar mingea se duce mult pe lângă poartă.
  • 50 | Faze meciBarcelona
    Andre Gomes încearcă un șut de la mare distanță. Mingea nu se duce pe cadrul porții lui Moya.
  • 49 | Schimbări
    Diego Godin nu mai poate continua meciul și este înlocuit cu Lucas Hernandez.
  • 48 | Schimbări
    Angel Correa a intrat în locul lui Nico Gaitan.
    A început repriza a doua. Posesia îi aparține Barcelonei.
    Se încheie prima repriză. Barcelona intră în avantaj. La general, catalanii conduc cu 3-1. Situația nu se schimbă însă pentru Atletico, întrucât madrilenii au nevoie să înscrise tot două goluri.
  • 45 | Faze meci
    Jucătorii lui Atletico Madrid solicită al doilea cartonaș galben pentru Sergi Roberto, care l-a faultat pe Griezmann. Arbitrul își păstrează însă cartonașele în buzunar.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Barcelona!!! Lionel Messi pătrunde în zona centrală, șutează din arcul careului de 16 metri, Moya reușește să respingă, însă doar până la Luis Suarez, care înscrie fără probleme!
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Carrasco.
  • 28 | OcaziiBarcelona
    Luis Suarez intră în careu și șutează cu piciorul stâng. Mingea este reținută însă de Moya.
  • 20 | OcaziiBarcelona
    Filipe Luis șutează periculos în plasa laterală!
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Sergi Roberto primește cartonașul galben, după un fault comis asupra lui Fernando Torres.
  • 17 | OcaziiBarcelona
    Încă o ocazie pentru Atletico. Diego Godin se înalță și reia periculos pe capul. Balonul este însă reținut de Cillessen.
  • 16 | OcaziiBarcelona
    Koke trage din afara careului, de la aproximativ 20 metri, dar Cillessen respinge în corner!
  • 6 | OcaziiBarcelona
    Atletico replică prin Carrasco. După un contraatac foarte bun, belgianul a avut mult timp pentru a-și pregăti șutul, însă a trimis pe direcția lui Cillessen.
  • 5 | OcaziiBarcelona
    Luis Suarez ratează prima ocazie a meciului. Șutul său din interiorul careului este respins în plasa laterală de Moya.
    A început meciul! Atletico a avut lovitura de start.
Diego SimeoneAtletico

Barcelona - Atletico 1-1, după un meci de infarct, cu trei eliminaţi! Suarez ratează finala Cupei

FC Barcelona s-a calificat în finala Cupei Spaniei, după 1-1 în returul cu Atletico Madrid. În tur, catalanii au câștigat cu 2-1.

Catalanii au început defensiv și oaspeții au trecut pe lângă deschiderea scorului, prin Yannick Carrasco și Koke, în minutele 5, respectiv 15.

La prima acțiune reușită a gazdelor a venit și golul - șut Messi parat de Moya și finalizare Suarez, în minutul 42.

În partea secundă s-a jucat pe contre. Sergi Roberto și-a lăsat echipa în zece după ce a luat al doilea galben, în minutul 56, însă echilibrul s-a restabilit rapid - Carrasco a văzut și el roșu, în minutul 68.

Messi a trimis în bara cu un șut formidabil, după care jocul s-a mutat la poarta Barcelonei.

Pique a comis penalty, însă Gameiro a ratat egalarea de la punctul cu var, în minutul 79. Atacantul francez s-a revanșat în minutul 83 și a trimis în plasă, din pasa lui Griezmann, însă Atletico nu a avut timp să întoarcă soarta calificării.

Ultimul moment important a fost eliminarea lui Luis Suarez, care va pierde finala, eliminat pentru două galbene.

Video Ce au făcut suporterii FCSB-ului când...

hromada accidentare

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Exclusiv Florin Prunea a reacționat, după ce a văzut noile imagini de la golul care a decis rezultatul din FCSB - Rapid