FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA FOTBAL CLUB SA - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)
Gigi Becali a făcut o ofertă pentru starul din SuperLigă și a primit răspunsul imediat

Real MadridReal Madrid
20 septembrie 2014
Deportivo Deportivo
Real Madrid Real Madrid
    FINAL. Real Madrid a demolat-o pe Deportivo, chiar la ea acasă, cu un 8-2 de poveste
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-8, CHICHARITO. Și mexicanul și-a trecut o dublă în cont, după un șut de la marginea careului de 16 metri, perpendicular pe poartă, dar care a și fost deviat de unul dintre fundașii gazdelor.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-7, CHICHARITO. Mexicanul a marcat un gol absolut fabulos cu un șut de la marginea careului de 16 metri direct la vinclul scurt.
  • 84 | Goluri
    GOOOOOL DEPORTIVO: 2-6, TOCHE. Nou-intratul în garnitura gazdelor a marcat cu o lovitură de cap, în stânga lui Casillas.
  • 79 | OcaziiDeportivo
    MARE OCAZIE DEPORTIVO. Toche a profitat de o neînțelegere între Varane și Casillas și a reluat cu capul din trei metri, dar madrilenii au avut șansă, pentru că mingea a trecut milimetric de bară.
  • 78 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 1-6, RONALDO. Portughezul a marcat cu un șut din interiorul careului.
  • 77 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA REAL MADRID. A ieșit Bale, a intrat CHICHARITO
  • 74 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 1-5, BALE. Galezul a reușit și el dubla, cu un lob ușor din interiorul careului, din pasa lui Isco
  • 73 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA DEPORTIVO. A ieșit Farina, a intrat TOCHE
  • 73 | Faze meciDeportivo
    Farina a centrat bine de pe stânga, Dominguez a reluat cu capul, dar fără emoții pentru Casillas.
  • 71 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA REAL MADRID. A ieșit Modric, a intrat ISCO
  • 70 | OcaziiDeportivo
    Medunjanin a expediat o ”torpilă” de la marginea careului, dar Casillas a reșinut.
  • 67 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 1-4, BALE. Galezul a finalizat elegant, din pasa foarte bună pe culoar a lui Marcelo, cu un șut din interiorul careului la colțul lung. Înainte de a intra în poartă, mingea a lovit și bara.
  • 66 | Faze meciDeportivo
    Ronaldo a încercat o execuție de la peste 25 de metri, din lovitură liberă, dar a trimis în zid
  • 59 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Benzema, a intrat ILLARRAMENDI
  • 58 | Faze meciDeportivo
    Cavaleiro a încercat un șut la vinclu, la colțul lung, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 57 | OcaziiDeportivo
    AL DOILEA ȘUT AL LUI DEPORTIVO PE POARTĂ. Farina a șutat, dar Casillas, de data aceasta, a reșinut.
  • 52 | OcaziiDeportivo
    Casillas le-a provocat emoții fanilor grupării blanco, când a reșinut o minge în doi timpi.
  • 51 | Goluri
    GOOOOOL DEPORTIVO; 1-3, MEDUNJANIN. Mijlocașul a executat plasat, în dreapta lui Casillas.
  • 41 | Goluri

GOOOOOL REAL MADRID: 0-3, RONALDO. ”CR7” a profitat de o mare eroare a lui Lux, care a ieșit complet aiurea la peste 20 de metri pentru a respinge o minge ce-i era adresată lui Benzema din pasa lui Marcelo. Portarul a faultat, arbitrul a lăsat jocul să continue și Ronaldo, aflat pe fază, a îndeplinit o simplă formalitate.

• 36 | Goluri

GOOOOOL REAL MADRID: 0-2, JAMES RODRIGUEZ. Columbianul a marcat un gol absolut fabulos, plasat, de la peste 20 de metri direct în vinclul din stânga porții lui Lux.

• 32 | OcaziiDeportivo
    Farina a tras de la marginea careului de 16 metri, pe lângă bara din dreapta porții lui Casillas.
  • 31 | OcaziiDeportivo
    Benzema a încercat și el să-și treacă numele pe tabela de marcaj, dar Lux a fost atent și a reținut.
  • 29 | Goluri

GOOOOOL REAL MADRID: 0-1, RONALDO. Atacantul madrilenilor a reluat cu capul, din interiorul careului, fix de la 11 metri, datorită unei detente extraordinare, din centrarea lui Arbeloa. Este primul gol al lui CR7 pe Riazor.

• 20 | Faze meciDeportivo
    Acțiune rapidă de atac a madrilenilor, Modric i-a pasat lui Ronaldo iar portughezul a șutat de la distanță, dar mingea s-a dus peste poartă.
  • 16 | OcaziiDeportivo

OCAZIE MARE REAL MADRID. Benzema i-a pasat pe un culoar lui Bale, care a încercat să înțepe balonul spre gol, singur fiind cu Lux, dar portarul lui Depor a respins cu mâna dreaptă.

• 12 | OcaziiDeportivo
    Ronaldo a reluat cu capul, din centrarea lui Bale, dar fără emoții pentru portar.
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Deportivo - Real 2-8. Prima dată în istoria La Liga când ”galacticii” au marcat de opt ori în deplasare

Ronaldo, printr-un hat-trick, Bale și Chicharito, fiecare cu câte o ”dublă” și James Rodriguez, printr-un gol absolut fabulos, au marcat golurile trupei lui Ancelotti. Gazdele și-au salvat onoarea prin două goluri de onoare, dar madrilenii au dat senzația că ar mai fi marcat dacă mai aveau minute la dispoziție.

Real Madrid a funcționat la capacitate maximă în duelul cu Deportivo La Coruna. ”Galacticii” au uitat de problemele pe care le-au avut în ultimele decenii pe ”El Riazor” și au pornit mașina de goluri în minutul 29, atunci când Ronaldo a deschis scorul din centrarea lui Arbeloa.

A urmat o execuție de senzație a lui James Rodriguez în minutul 36, atunci când columbianul a marcat un gol senzațional, primul pentru el în La Liga. Ronaldo a făcut dubla cu trei minute înainte de pauză: arbitrul Montero a lăsat avantaj pentru ”galactici” după faultul făcut de Lux asupra lui Benzema, iar portughezul nu a iertat.

CLICK AICI pentru PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Deportivo a redus din diferență în minutul 51 prin Medunjanin, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Realul a revenit însă imediat la obiceiurile din prima repriză și a marcat gol după gol până la final.

Bale a înscris de două ori în minutele 66 și 75, primul fiind candidat la reușita serii. Pasele decisive pentru galez au fost furnizate de Marcelo și de Isco.

”Galacticii” au înscris pentru a 6-a oară după o eroare a lui Sidnei: Rodriguez i-a furat mingea, iar Ronaldo s-a aflat la finalizare.

Toche a înscris în minutul 84 din pasa lui Cuenca, dar finalul a aparținut tot Realului.

Madrilenii au mai marcat de două ori: intrat pe teren pentru ultimul sfert de oră, Chicharito Hernandez i-a creat concurență lui James Rodriguez la capitolul cel mai frumos gol al meciului.

Tot mexicanul cu ajutorul devierii lui Sidnei a stabilit scorul final, Deportivo La Coruna – Real Madrid, 2-8. Pentru trupa lui Ancelotti urmează duelul cu Elche, marți de la 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1!

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 19:30 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic