MEDIEȘENII, ÎN 10! MĂRKUȘ a fost eliminat pentru faptul că a primit al doilea cartonaș galben, ca urmare a unui fault comis asupra lui Jovic
    ULTIMA SCHIMBARE LA CEAHLĂUL. A ieșit Cânu, a intrat MARGINĂ
  • 71 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA MEDIAȘ. A ieșit Robertson, a intrat MĂRKUȘ
  • 63 | OcaziiCeahlăul
    Jovic, portarul nemțenilor, a avut două intervenții, ca la handbal, în aceeași fază, și și-a salvat echipa de la primirea golului al doilea. A scos cu picioarele la șuturile lui Tahar și al lui Florin Dan
  • 60 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA GAZ METAN. A ieșit Petre, a intrat MUNTEANU
  • 58 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CEAHLĂUL. A ieșit Chitoșcă, a intrat POPADIUC
  • 57 | OcaziiCeahlăul
    Dumitraș a centrat foarte bine în careu și Chitoșcă a reluat din colțul careului de șase metri direct în transversală
  • 47 | OcaziiCeahlăul
    Golubovic a reluat cu capul, din interiorul careului, dar Pleșca a respins de sub transversală în corner.
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | OcaziiCeahlăul
    NEMȚENII AU RATAT CEA MAI MARE OCAZIE A PRIMEI REPRIZE. Ichim a reluat cu capul, de la aproximativ șapte metri, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
    Constantinescu a speculat o greșeală a fundașilor medieșeni și a tras la poartă. dar mingea a fost deviată în corner.
  • 34 | OcaziiCeahlăul
    Golubovic a reluat cu capul, din interiorul careului, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții celor de la Mediaș
  • 18 | Goluri
    GOOOOOL GAZ METAN: 0-1, ZAHARIA. Fundașul dreapta a reluat cu capul din interiorul careului, fără nicio șansă pentru Jovic, din centrarea venită din corner de la Buzean.
  • 10 | Ocazii
    Țepeș a expediat un șut pe spațiul porții, după ce mingea a fost respinsă din careu de fundașii medieșenilor au respins, pe rând cu capul, de la peste 20 de metri, dar Pleșca a fost atent și a reținut.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut nemțenilor.

VIDEO Ceahlăul - Gaz Metan 0-1. Prima victorie sub Pietricica pentru medieşeni

La Piatra-Neamț, Ceahlăul a avut prima ocazie a meciului cu Gaz Metan. Șutul de la distanță, expediat de Ţepeş a fost însă reţinut de Pleşca. Oaspeții au deschis scorul in minutul 18, atunci când mingea trimisă din corner de Buzean a fost reluată în plasă de Zaharia.

Nemțenii au ratat o ocazie uriașă în prelungirile primei părți, când Ichim nu a nimerit poarta din poziție excelentă. Ceahlăul a continuat să atace, iar Pleșca s-a opus excelent în fața lui Golubovic. Nici Chitoşcă nu a avut mai mult noroc, atunci când mingea expediată de el a lovit transversala porții ardelenilor.

În minutul 63, Jovic și-a salvat de două ori echipa de la primirea celui de-al doilea gol. Portarul gazdelor a respins cu piciorul atât la șutul lui Tahar, cât și la cel al lui Florin Dan.

Gaz Metan a jucat în ultimele minute în inferioritate numerică, după ce Mărkuş a primit cel de-al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Cu un om în plus, Ceahlăul n-a reușit egalarea și a înregistrat a șasea înfrângere consecutivă fără gol marcat.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano