Exclusiv Dinamo e pe loc de baraj, iar Ioan Andone a transmis un mesaj clar: ”Te uiți cine e acolo acum?”
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (20.12.2023)
Gică Hagi a dezvăluit cine a fost idolul său. ”Ne-a arătat că poți fi cel mai bun”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
Play-out

VIDEO CS Severin - Viitorul 2-2. În ultimele zece minute ambele echipe au avut un gol anulat pentru offside

26.11.2012, 09:32

CS Severin și Viitorul Constanța au încheiat la egalitate, scor 2-2, iar oamenii lui Nicolo Napoli rămân pe ultimul loc în Liga I, cu o singură victorie.

severin bucurie
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Cele două echipe au făcut spectacol în primul sfert de oră. Benzar a deschis scorul încă din minutul 8, dar oltenii au egalat prin Vancea, care a punctat printr-o lovitură de cap, din centrarea lui Neacșa.

Până la pauză, Severin și Viitorul n-au mai riscat nimic, iar la cabine s-a intrat cu un rezultat de egalitate.

În startul reprizei secunde, același scenariu. La trei minute după pauză, Vancea a marcat cu un șut la colțul lung, după o gafă colectivă în apărarea formației lui Cătălin Anghel.

Viitorul a oferit replica imediat, iar Dică a egalat, dintr-o poziție suspectă de offside, după șutul lui Chițu în bară.

CS Severin nu a mai avut forța să înscrie golul de trei puncte și care să-i aducă a doua victorie în Liga I, în timp ce Viitorul a părut mulțumită cu remiza.

LIVE TEXT

Finalul meciului. CS Severin - Viitorul Constanța 2-2.

Min. 90+2: Vancea trage de la aproximativ 18 metri, însă Buzbuchi reține fără emoții

Min. 90+1:  Herea este avertizat pentru că a lovit mingea după fluierul arbitrului

Meciul este prelungit cu trei minute

Min. 90: GOL ANULAT VIITORUL! Benzar înscrie pentru Viitorul, dar golul este anulat corect pentru offside

Min. 86: Schimbare Viitorul: Iese Chițu, intră Cârstocea

Min. 82: GOL ANULAT SEVERIN! Gazdele introduc mingea în poartă pentru a treia oară, prin Olah, însă reușita acestuia este anulată pentru offside

Min. 81: Schimbare Viitorul: Iese Dică, intră Albu

Min. 80:  Moutinho vede cartonașul galben

Min. 71: Schimbare Severin: Iese Barry, intră Pătrașcu

Min. 69: Zaharia trage din nou periculos, de data această pe poartă, iar Buzbuchi respinge excelent

Min. 67: Zaharia caută colțul lung de la marginea careului și trage puțin pe lângă poartă

Min. 66: Schimbare Viitorul: Iese Lazăr, intră Herea

Min. 60: Schimbare Severin: Iese Dragalina, intră Arnăutu

Min. 60: Schimbare Severin: Iese Neacșa, intră Buleică

Min. 51: GOOOL VIITORUL! Chițu șutează în bară din careu, Dică este pe fază și reia în poartă

Min. 49: Replica Viitorului vine prin Chițu, care trimite pe lângă poartă din poziție bună

Min. 48: GOOOL SEVERIN! Gafă în apărarea Viitorului, Vancea profită și înscrie cu un șut la colțul lung din careu

Începe repriza secundă

Finalul primei reprize

Min. 40: Zaharia centrează în forță pentru Vancea, dar apărarea Viitorului îndepărtează pericolul

Cele două echipe au renunțat la jocul ofensiv și comit destule erori pe faza de construcție

Min. 14: GOOOL SEVERIN! Vancea înscrie cu o lovitură de cap la colțul scurt, din centrarea lui Neacșa

Min. 12: Dragalina șutează pe lângă poartă de la marginea careului

Min. 10: Buzbuchi intervine excelent și scoate șutul lui Vancea

Min. 8: GOOOL VIITORUL! Benzar deschide scorul cu un șut din careu la colțul scurt după o gafă în apărarea gazdelor

Min. 7: Moutinho trage periculos din afara careului, puțin peste poartă

Min. 4: Corner pentru Viitorul. Dică bate o lovitură de colț, Larie trimite printr-o lovitură de cap din careu, iar Ștețca respinge în corner

A început meciul. Oaspeții au lovitura de start

Etichete: steaua , dinamo , liga i , viitorul constanta , gheorghe hagi , cs turnu severin , catalin anghel , nicolo napoli , live liga i , severin -viitorul live , severin -viitorul video , severin -viitorul digi sport

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

"Răzbunarea" lui Guardiola: 3 jucători de clasă mondială la City, pentru a nu mai pierde iar Liga Campionilor!
Manchester City Training Session And Press Conference
Foto Agitație în Italia! Antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă, deși fiecare e căsătorit cu o altă persoană
vincenzo italiano vanessa baleardi (12)
Live Video&Text Hermannstadt - Botoșani 0-0, ACUM, la DGS1. Sibienii evoluează în 10 oameni
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Ce a făcut Gică Hagi în timpul meciului Manchester City - Real Madrid: ”Nu am mai rezistat!”
WhatsApp Image 2024-03-15 at 20.40.20
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Francezii vin după starul lui FCSB la derby-ul cu Rapid. Gigi Becali cere 6.000.000 de euro pentru transferul imediat
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
FCU Craiova-Dinamo joc de totul sau nimic. Se joacă retrogradarea în liga secundă!
Gheorghe Hagi, surprins înaintea meciului Farul - CFR Cluj. ”Nu știam asta”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)

Lino Golden s-a căsătorit civil cu aleasa lui. Primele imagini cu tinerii îmbrăcați la patru ace, în alb și negru
Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”