• Liga 1, play-out, etapa a 13-a: CSM Iaşi-Voluntari (miercuri, 31.05, ora 21:00)
  • Handbal masculin - Champions League Final 4: Veszprem - PSG (Digi Sport 1, sâmbătă, 03.06, ora 16:15) şi Vardar - Barcelona (DigiSport 1, sâmbătă, 03.06, ora 19:00)

Golul marcat de Dorin Rotariu împotriva celor de la FC Voluntari l-a propulsat pe fotbalistul de 21 de ani în fruntea clasamentului de la "Fotbalistul lunii".

Axente a fost favoritul antrenorilor şi căpitanilor din Liga 1 şi a fost primul şi la nivelul indicilor InStat, dar Rotariu a câştigat premiul de etapă. Votul fanilor a fost decisiv pentru dinamovist, care a fost primul la această categorie. Axente şi Şeroni au completat podiumul, în timp ce Llullaku, Marin şi Henrique au prins şi ei top 5 "Fotbalistul lunii". Antal şi Larie sunt ceilalţi doi câştigători de etapă din luna noiembrie.

Intră şi tu pe www.digisport.ro şi votează-ţi favoriţii, la finalul lunii noi îl premiem pe cel mai bun.

Clasament "Fotbalistul lunii" - etapa a 17-a:

1.Dorin Rotariu
2.Mircea Axente
3.Alin Şeroni
4.Azdren Llullaku
5.Răzvan Marin, Pedro Henrique

Dorin Rotariu a fost câștigătorul trofeului în luna august, atunci când au fost luate în considerare şi etapele disputate la sfârşitul lui iulie, aşa cum prevede regulamentul în cazul în care într-o lună nu se dispută cel puţin trei etape.