• Liga 1: CFR - FCSB (joi, 21:00, Digi Sport 1) şi FCSB - Dinamo (duminică, 20:30, Digi Sport 1)
  • La Liga: Real Madrid - Betis (miercuri, ora 23:00, Digi Sport 2)

VIDEO CS U Craiova - Dinamo 2-2. CS U Craiova a reuşit un final de excepţie de meci contra lui Dinamo. Conduşi cu 2-0, oltenii au revenit senzaţional: au redus din handicap în minutul 75, prin Alexandru Băluţă, şi au egalat în minutul 89, prin Andrei Burlacu, însă nu s-au mulţumit cu atât.

Craiova a ratat în cele şapte minute de prelungirin două ocazii importante de 3-2. În minutul 90+3, Gustavo Vagenin a fost aproape de gol. însă şutul său a fost respins de Jaime Penedo.

Un minut mai târziu, Mihai Roman a trecut şi el pe lângă golul victoriei, însă lovitura sa de cap a ocolit poarta dinamoviştilor, iar CS U Craiova - Dinamo s-a încheiat 2-2.