”Niculae și Angelescu nu și-au făcut treaba”. Șucu, sfătuit de Marian Iancu: ”Aș face urgent aceste oferte”
FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Un patron din SuperLigă îl propune pe ”noul Coman” la FCSB: ”Îl las să plece”. Și un alt jucător e pregătit de transfer
bogdan andone
Exclusiv Prima reacție a lui Bogdan Andone, după ce a lăsat cu gura căscată pe toată lumea prin ceea ce a făcut
Etapa 6 Superliga: Universitatea Cluj-Politehnica Iasi
Play-out

Astra - Pandurii 2-1. VIDEO După pauză, Joazinho și Bukari au întors rezultatul!

21.09.2014, 18:01

Vicecampioana Astra a trecut prin mari emoții, dar a câştigat într-un final partida jucată duminică, în faţa Pandurilor.

bukari astra
  • SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Elevii lui Petre Grigoraș au deschis scorul în minutul 7 prin Momcilovic, care a reluat perfect cu capul în urma unui corner. Laurențiu Rus și Silviu Lung au încercat să se opună, însă nu au putut atinge mingea.

Peste un sfert de oră, Erico a fost eliminat în minutul 21 după un fault din spate, din postură de ultim-apărător, la Budescu. Imediat după această decizie, antrenorul Pandurilor a fost trimis și el în tribună pentru proteste.

Gorjenii au fost si lipsiţi de şansă: bara şi Silviu Lung au salvat poarta astralilor la şuturile lui Roman, Nistor şi Răduţ. Până la pauză oaspeții au mai avut o bară, prin acelaşi Răduţ, care a tras în transversală, din lovitură liberă de la limita careului.

Muștruluiți bine la cabine de patronul Ioan Niculae, jucătorii Astrei s-au trezit la vreme şi au reuşit egalarea în minutul 71, prin Joazinho, jucător împrumutat de la Braga.

Gazdele au forţat si golul victoriei, iar acesta a venit în minutul 88, prin Bukari. Atacantul giurgiuvenilor a tras frumos, pe jos, de la limita careului.

Astra - Pandurii s-a terminat 2-1 și formația condusă de Daniel Isăilă a bifat al patrulea succes din tot atâtea meciuri jucate pe teren propriu în acest sezon al Ligii 1.

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL PARTIDEI

LIVE TEXT

Min 90+4. FINAL DE MECI! Astra se impune cu multe emoții, scor 2-1, și s-a apropiat la un singur punct de CFR Cluj și a egalat-o, temporar, pe Steaua, care urmează să joace la Ploiești

Min 90+3. Joazinho a primit și el un galben

Min 90+4. Partida este prelungită cu 4 minute.

Min 89. Bukari a primit un cartonaș galben pentru că și-a dat jos tricoul după marcarea golului

Min 88. GOOOL ASTRA! Bukari a șutat pe jos, de la limita careului, la colțul lung și și-a adus echipa în avantaj. Giurgiuvenii aproape de o nouă victorie după un meci extrem de greu

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI BUKARI

Min 84. Nistor a primit și el cartonașul galben

Min 80. Shalaj este avertizat pentru o intrare întârziată asupra lui Toure

În tribunele arenei din Giurgiu sunt prezenți și Ovidiu Burcă și Tibor Selymes, care îi urmăresc pe gorjeni, următorii adversari al Oțelului din Liga 1

Min 75. Ultima schimbare a partidei: Iorga îi ia locul lui Paul Anton

Min 71. GOOOOOL ASTRA! Budescu a centrat din corner, Cristescu a prelungit până la Joazinho, iar jucătorul împrumutat de la Braga a marcat printr-o reluare simplă, din interiorul careului, pe jos.

VEZI AICI GOLUL LUI JOAZINHO

Min 68. Mihai Roma a trimis periculos cu capul, sub bară, dar Silviu Lung a salvat încă o dată

Min 65. Încă o modificare în lotul oaspeților: Shalaj îi ia locul lui Nicoară

Min 61. Schimbare făcută și de gorjeni: Pleașcă îi lasă locul lui Buleică

Min 60. Paraskevas este avertizat pentru proteste

Min 59. Ultima schimbare făcută de Isăilă: Oros îi lasă locul lui Cristescu

Min 57. Budescu a șutat bine, la colțul lung, dar Stanca a fost la post din nou și a respins în lateral

Min 55. Rus este și el avertizat

Min 51. Răduț a intrat dur la De Amorim și a primit cartonașul galben

La pauză, patronul Astrei, Ioan Niculae, a coborât la vestiare și a avut o discuție cu lotul condus de Daniel Isăilă

Min 46. A început a doua repriză. La pauză gazdele au făcut două schimbări: Laban și Enache au fost înlocuiți cu Chițu și Florescu

Min 45+2. PAUZĂ! Astra este condusă cu 0-1 de Pandurii după prima repriză. Gorjenii au ratat o mulțime de ocazii, au lovit de 3 ori bara

Min 45. Prima repriză va fi prelungită cu două minute

Min 40. Bară Pandurii! Răduț a șutat din lovitură liberă, de la 20 de metri, mingea a lovit transversala și a ieșit în afara terenului

VEZI AICI VIDEO CU EXECUȚIA SUPERBĂ A LUI RĂDUȚ

Min 35. M. Roman a avut o ocazie incredibilă, din doi metri. Mingea se îndrepta spre el, la a doua bară, dar atacantul gorjenilor a ratat milimetric contactul cu balonul.

Min 31. Stanca a mai scos o minge dificilă: a trimis în corner trasorul lui Laurențiu Rus

În tribunele stadionului de la Giurgiu sunt prezenți aproximativ 2000 de spectatori

Min 26. Laban a tras de la 12 metri, Stanca era ieșit din poartă, dar a reușit să respingă

Min 25. M. Roman a șutat din interiorul careului, la colțul lung, dar Silviu Lung a scos de sub bară

Min 24. Bară Pandurii! Roman și Nistor au nimerit stâlpul porții lui Silviu Lung în aceeași fază.

Min 23. După lungi tergiversări, partida se reia, iar Budescu trage în zid din lovitură liberă

Min 21. Cartonaș roșu pentru Erico! L-a atacat din spate pe Budescu, din postură de ultim-apărător. Lovitură liberă pentru Astra de la limita careului advers!

Min 14. Budescu a înscris în poarta adversă, dar a făcut-o cu mâna, iar arbitrul a anulat golul și i-a acordat cartonașul galben jucătorului Astrei

Min 13. Enache a pătruns pe partea dreaptă, a centrat în careu, dar Stanca a fost mai rapid și a prins mingea din fața lui Bukari.

Min 7. GOOOOL PANDURII! Momcilovic a trimis cu capul, din colțul careului mic, pe lung. Nici portarul Silviu Lung, nici Rus nu au putut respinge și mingea a intrat în poartă!

VEZI AICI FAZA GOLULUI MARCAT DE MOMCILOVIC

Min 1. A început partida

ECHIPELE DE START

Astra: Lung Jr - L. Rus, A. Toure, Oros, Joazinho - Takayuki, Laban - Enache, Budescu, De Amorim - Bukari

Pandurii: Stanca - Pleașcă, Paraskevas, Erico, Momcilovic - P. Anton, Elton - Nistor, Răduț, Nicoară - M. Roman.

Etichete: astra pandurii live , astra pandurii video , astra pandurii 2014 , astra pandurii liga 1

Misterul morții unei mame și a fiicei ei de 10 ani a fost rezolvat după 24 de ani. Ucigașul a dezvăluit totul de pe patul de moarte

Rămășitele unei femei din statul american Virginia de Vest și ale fiicei sale au fost găsite la 24...

ali-hebaiti13
Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”
profimedia-0783976186
Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”
Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018
”Victima” luptătorului suspendat pe viață a răbufnit: ”Toată lumea i-a cerut”. Ce a pățit după episodul fără precedent
ali-hebaiti18
FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în Moldova: autogol, accidentare horror, eliminare și gol în prelungiri

Live Video&Text ”U” Cluj - Poli Iași 0-0, ACUM pe Digi Sport 1. Cu o victorie, moldovenii ies din zona retrogradării
Universitatea Cluj v Politehnica Iasi - Romanian Superliga, Cluj-Napoca - 03 Sep 2023
Ce răsturnare de situație! Era ca și plecat de la Real, dar l-a făcut pe Florentino Perez să se răzgândească
Real Madrid CF Vs Sevilla FC in Madrid, Spain - 25 Feb 2024
Motivul pentru care Ianis Hagi va fi convocat la EURO, chiar dacă nu joacă la Alaves: ”E ceva ciudat”
Screenshot 2024-03-27 at 00.20.40
Val de comentarii acide după ce o mireasă a dezvăluit ce le-a cerut invitaților la nunta ei: „Acest trend trebuie să înceteze!”
Amenințări cu plângeri penale. Edi Iordănescu și Cristi Săpunaru, păcăliți cu zeci de mii de euro
Lovitură cruntă pentru România: Olimpiu Moruțan e out pentru EURO 2024! „Ruptură de tendon, indisponibil 7-8 luni”
Anne Hathaway, pusă să se sărute cu câte 10 bărbați la audiții: "Nu eram entuziasmată. Mi se părea groaznic"
Sore, dans în costum de baie pe plaja din Maldive și gesturi tandre cu iubitul de care e îndrăgostită până peste cap: "Sunt fericită"
România asistaților sociali. Mii de beneficiari de ajutoare sociale refuză să muncească, chiar cu riscul de a le pierde
Care este cel mai scump telefon din lume? Valorează cât echipele de fotbal FCSB și Farul la un loc
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Sepsi - FCSB | LIVE VIDEO, ora 21:45, DGS 1. Cu o victorie, gruparea roș-albastră poate deveni ”regina României”