Adrian Mutu
Adrian Mutu ”l-a înțepat” pe Ioan Varga: ”Nu a dat niciun gol, iar tu vrei milioane pe el”
ilie
Exclusiv Ilie Dumitrescu a dat verdictul, după CFR Cluj - FCSB 0-1
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 1-0, ACUM, Digi Sport 1. Louis Munteanu a deschis scorul cu un șut superb
Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
Play-off

VIDEO Gloria - CFR Cluj 0-5. Campioana, revitalizată! Prima victorie din 2013

21.04.2013, 10:48

CFR Cluj a pus capăt seriei negre din 2013 şi a reuşit prima victorie a anului, 5 la 0 pe terenul Gloriei Bistriţa. Hora, Cadu, Weldon, Deac şi Buş au marcat pentru echipa lui Eugen Trică.

Clujenii au început în forţă partida şi au deschis scorul în minutul 17. Hora a înscris pe sub Dolha din pasa lui Deac.

captura bucurie gol hora
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

În minutul 30, Maah a căzut în careu după duelul cu Iordache, însă nu a primit penalty, ci galben pentru simulare. Repriza secundă a adus trei mari ratări ale Gloriei, însă tot CFR a fost cea care a marcat. În doar două minute, oaspeţii au dus scorul la 3 la 0. Mai întâi, în minutul 63, Cadu a transformat penalty-ul obţinut de Weldon, fază la care Dolha a văzut cartonaşul roşu.

Imediat, Weldon a reuşit să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor, după pasa excelentă a lui Camora. În minutul 85, Deac a înscris dintr-un penalty obţinut tot de el, iar Buş a închis tabela în ultimul minut. Scor final 0-5, iar Eugen Trică reuşeşte primul succes pe banca CFR-ului.

REZUMATUL PARTIDEI

ECHIPELE DE START

Gloria: Dolha - Kanon, Iordache, Târcă, Hlinca - Enescu, Antonache (62 Albuț) - R. Radu (30 Oprea), Pouye, V. Pop - M. Stancu (45 Curtuiuș). Antrenor: Nicolae Manea

CFR: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Camora - Maftei (70 Vass), Muniru - Rui Pedro (81 Buș), Deac, Maah (36 Weldon) - Hora. Antrenor: Eugen Trică

Cartonaşe galbene: Curtuiuş '47, Ţârcă '50, Pop '84 / Maah '30.

Cartonaş roşu: Dolha '60.

LIVE TEXT

Min - 90+3. Fluier final! Galop de sănătate pentru CFR, a cărei misiune a devenit mult mai ușoară dup eliminarea lui Dolha

Min - 89. GOOOOOOOL CFR! Buș marchează și el, în fața unui adversar incapabil de replică. Buș a înscris cu capul, din careul mic

Min - 85. GOOOOOOOOL CFR! Deac transformă penalty-ul fără emoții și duce scorul la 4-0

Min - 84. Penalty pentru CFR, al doilea în acest meci! Lui Deac îi este pusă o piedică evidentă în careu, iar centralul nu ezită

Min - 80. Ultima schimbare la CFR, iese Rui Pedro, intră Buș

Min - 77. Rui Pedro ratează singur cu Albuț, care respinge salvator cu piciorul. Pasa, la fel ca la golul de 1-0, a fost dată de Deac

Min - 75. Deac pasează foarte bine pentru Rui Pedro, dar acesta ratează ocazia. CFR domină fără probleme ostilitățile

Min - 69. Schimbare la CFR, iese Maftei, intră Vass

Min - 65. GOOOOOOOOL CFR! Weldon face 3-0 cu o execuție simplă din fața porții, după o centrare venită din banda stângă. Al doilea gol al sezonului pentru brazilian

Min - 62. GOOOOOOOOL CFR! Cadu revine cu gol în tabăra ardeleană, cu un penalty executat perfect, în forță

Min - 60. Penalty pentru CFR! OI Dolha este eliminat pentru un fault în careu la Weldon. Dinamica fazei pare să-i dea dreptate centralului. Intră Albuț în locul lui Bogdan Antonache

Min - 52. Antonache reia puțin alături, după un corner executat de pe partea dreaptă

Min - 48. Hlinca deviază decisiv pentru Canon, care nu reușește să-l bată pe Felgueiras din apropiere. Ocazie mare pentru gazde

Min - 46. S-a reluat partida

Min - 45+1. Pauză

Min - 41. Ocazie mare pentru CFR! Dolha respinge extraordinar în fața lui Weldon, care a reluat din șase metri, pe centru

Min - 39. Corner și pentru CFR, după o minge deviată decisiv de apărarea gazdă. Din faza rezultată, Rui Pedro a reluat puțin peste

Min - 30. Iese de la Bistrița Răzvan Radu și intră Bogdan Oprea

Min - 29. OI Maah cade în careu și primește cartonașul galben, pentru simulare! Contactul a existat, dar arbitrul a ignorat momentul. CFR domină steril, fără strălucire în atac

Min - 16. GOOOOOOL CFR CLUJ! Hora deschide scorul cu un șut plasat, pe sub Dolha. Fostul jucător al Gloriei marchează primul gol al meciului

Min - 8. Primul corner al partidei pentru Gloria Bistrița, după un atac purtat de Radu

Min - 3. Primul atac periculos al partidei, la o fază la care au participat doi fundași de meserie: Maftei și Piccolo. Bistrițenii îndepărtează pericolul, după ce italianul a luftat în fața porții

Min - 1. A început partida

Etichete: liga 1 , cfr cluj , gloria bistrita , nicolae manea , bistrita , eugen trica , trica cfr , gloria - cfr , gloria - cfr digi sport 1 , video gloria - cfr , live gloria - cfr

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
farul-cfr

Decizie finală: Malcom Edjouma se întoarce la FCSB!
CFR Cluj v FCSB - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 05 Feb 2023
Lovitura primită de UTA Arad
uta logo
Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Ioan Varga i-a ”fixat” obiectivele lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”Are obligația”