• EUROPEAN QUALIFIERS (CM) - Cele mai tari meciuri din preliminariile europene ale Cupei Mondiale din 2018 se joacă ÎN DIRECT la Digi Sport (24-26 martie)
  • FORMULA 1: Marele Premiu al Australiei Melbourne (cursa e duminică, 26 martie, la ora 08:00, în direct pe Digi Sport 1)

Viitorul va juca finala mare la turneul amical Arena Cup 2016, care se desfășoară la Medulin (Croația), împotriva croaților de la Lokomotiva Zagreb.

Echipa lui Gheorghe Hagi a obținut calificarea în ultimul act după ce Slaven Belupo a învins-o cu scorul de 3-1 pe Inter Zapresic, în ultimul meci din grupă. A doua clasată din Liga 1 și-a câștigat grupa, grație acestui ultim rezultat.

Adversara Viitorului din finală, Lokomotiva Zagreb, ocupă locul al 5-lea în prima ligă din Croația. Finala se joacă duminică, de la ora 16:00.

În faza grupelor, Viitorul a câștigat meciurile cu Slaven Belupo (3-0) și FC Koper (5-2) și a remizat cu Inter Zapresic (1-1).

Clasament final Grupa Belvedere: 1.Lokomotiva Zagreb 7p, 2.Rheindorf Altach 4p, 3.FK Teplice 3p, 4.SV Horn 2p.
Clasament final Grupa Histria: 1.FC VIITORUL 7p, 2.Slaven Belupo 6p, 3.Inter Zapresic 4p, 4.FC Koper 0p.