Exclusiv FCSB e aproape campioană, dar Ioan Andone a transmis deja cine va lua titlul în sezonul următor: ”A demonstrat”

Gaz Metan Gaz Metan
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL! U Cluj învinge cu 1-0!
  • 90+3 | Faze meci
    Ciprian Petre irosește ultima șansă de egalare a echipei sale, trimițând peste poartă, din lovitură liberă de la 18 metri.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Sauvadet vede cartonașul galben.
  • 83 | Schimbări
    Iese Târnăcop și intră Sauvadet.
  • 82 | Ocazii
    LEMNARU RATEAZĂ LOVITURA DE LA 11 METRI! Atacantul clujean a vrut să dea scăriță, a șutat slab, pe centrul porții și Pleșca a respins.
  • 80 | Schimbări
    Iese Bawab și intră Djalo.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Buzean e avertizat.
  • 80 | Penalty-uri
    Penalty pentru U Cluj, dictat de Marius Avram la semnalizarea arbitrului adițional Andrei Chivulete. Buzean l-a împins pe Lemnaru în careu.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cristocea vede galben pentru proteste.
  • 75 | Ocazii
    Mărkuș șutează din alergare, de la 23 de metri, Veselovski reușește să respingă.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Bawab vede galben, pentru un fault.
  • 71 | Ocazii
    Boutadjine trage cu stângul, de la marginea careuui, dar trimite puțin pe lângă poartă.
  • 68 | Ocazii
    Ciprian Petre șutează de la 20 de metri lateral stânga, din vole, Veselovski respinge de lângă bară.
  • 60 | Goluri
    GOOOOL U CLUJ! GOOOOL LEMNARU! Târnăcop i-a pasat frontal spre poartă lui Lemnaru, care l-a driblat pe Radu Zaharia și a șutat de la 13 metri, pe lângă Pleșca, deschizând scorul! U Cluj - Gaz Metan 1-0.
  • 53 | Schimbări
    Iese Andrei Lungu și intră Vasilică Cristocea.
    A început repriza secundă.
    PAUZĂ
  • 37 | Ocazii
    Veselovski respinge greșit o minge centrată din corner, de pe dreapta, Alexandru Munteanu șutează din prima, de la 19 metri, dar trimite puțin peste transversală.
  • 34 | Faze meci
    Ciprian Petre șutează de la marginea careului, dar Veselovski prinde cu siguranță, la colțul scurt.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Lemnaru vede cartonașul galben pentru simulare la marginea careului advers.
  • 30 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Robertson e eliminat pentru două cartonașe galbene! După cel primit pentru că a lovit mingea după fluier, englezul a primit al doilea galben pentru că a sărit cu brațele depărate de corp și și-a lovit un adversar. Gaz Metan rămâne în zece oameni.
  • 24 | Ocazii
    Lemnaru i-a așezat o minge la marginea careului lui Calcan, dar acesta a șutat, din poziție favorabilă, în afara cadrului porții.
  • 19 | Faze meci
    Calcan a centrat din corner de pe dreapta, Lungu s-a desprins de marcaj în centru careului dar a trimis cu capul mult peste transversală.
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Robertson vede cartonașul galben pentru lovirea balonului după fluierul arbitrului.
  • 14 | Faze meci
    Boutadjine șutează din prima, de la 20 de metri, dar trimite peste poartă.
    A început partida. Meciul se joacă la Tg Mureș, terenul clujenilor fiind suspendat.
Cristian DulcaGaz Metan

VIDEO "U" Cluj - Gaz Metan 1-0. Lemnaru a marcat golul victoriei și a ratat un penalty

U Cluj a urcat prima oară solitar în acest an peste linia retrogradării, după victoria la limită reușită luni seara la Târgu Mureș, contra rivalilor ardeleni de la Gaz Metan Mediaș. Lemnaru a înscris golul victoriei și a ratat apoi o lovitură de la 11 metri, într-un meci în care oaspeții au evoluat în zece încă din minutul 30.

Eliminarea englezului Robertson a fost singura fază notabilă a unei prime reprize echilibrată, atacantul Gazului văzând două cartonașe galbene în doar jumătate de oră. Primul pentru că a lovit mingea după fluierul arbitrului, al doilea pentru că a lovit un adversar, sărind cu brațele depărtate de corp.

Rămași în zece, medieșenii nu s-au baricadat, încercând să scoată un egal, ci au vrut să pună probleme ofensive în careul lui Veselovski. Ciprian Petre și Alexandru Munteanu au încercat să trimită spre poarta gazdelor, au făcut-o imprecis și la pauză s-a intrat fără goluri la cabine.

La reluare Mihai Teja a scos un închizător, pe Lungu, și a introdus un mijlocaș de creație, pe Cristocea, în minutul 53, și după 7 minute superioritatea numerică a fost concretizată și pe tabelă. Târnăcop i-a pasat decisiv lui Lemnaru, care l-a driblat pe Frăsinescu și a șutat la colțul scurt.

Lemnaru era să se transforme în erou negativ după gol, atunci când a irosit în minutul 82 o lovitură de la 11 metri. Atacantul studenților a vrut să dea scăriță, dar a greșit execuția și Pleșca a respins. Noroc că până la final oaspeții n-au avut vreo șansă de a egala.

Până la urmă a rămas 1-0 și cu 27 de puncte U Cluj urcă pe locul 14, cu 27 de puncte, două mai multe decât prima de sub linie, Săgeata.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 13:15 Euro Fotbal
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic